SportKrótka piłka w amatorskich mistrzostwach Ostródy siatkarzy

Krótka piłka w amatorskich mistrzostwach Ostródy siatkarzy

-

SIATKÓWKA. Ekspresowy przebieg miały mecze amatorskiej I ligi siatkarzy walczących o mistrzostwo Ostródy. Po przerwie feryjnej wszystkie spotkania na parkiecie hali OCSiR rozstrzygnęły się na dystansie trzech setów, a wygrywali faworyci.

Rywalizacja siatkarzy o mistrzostwo Ostródy w I lidze amatorskiej / Fot. Krzysztof Filiczkowski,OCSiR

Wiceliderzy z Sigma Stretch nie stracili dużo czasu na sędziowanie podczas 10. kolejki spotkań amatorskiej I ligi siatkarzy organizowanej przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Można by rzec, że dobrze poprowadzili swoje spotkanie, ponieważ wszystkie trwały nie więcej niż trzy sety. Wiceliderzy byli przy stolikach sędziowskich, a skorzystali z tego liderzy – SMS I Ostróda – zdobywając kolejny ligowy komplet punktów i powiększając przewagę punktową nad Sigma Stretch. Siatkarze SMS I rywalizowali z lubawskim Constractem. Zespół z Lubawy tylko pierwszym secie nawiązał walkę, zdobywając w nim aż 18 punktów. W kolejnych partiach było już słabiej i SMS I w niewiele ponad godzinę z prysznicem uporał się z rywalem.

Morąski Tech Bet walczy o 3 miejsce w ligowej klasyfikacji na koniec sezonu. Morążanie zrobili w tym kierunku trzypunktowy krok gromiąc w trzech setach siatkarzy Buder GA. W trzecim meczu Leśnik wykorzystał okazję na nieczęste trzy punkty. „Leśnicy” w jedynym secie pojedynku z TOP Team pozwolili swoim rywalom na zdobycie więcej niż 15 punktów.

Wyniki: TOP Team – Leśnik 0:3 (-15, -16, -14), Buder GA – Tech Bet 0:3 (-19, -16, -21), Constract – SMS I 0:3 (-18, -13, -16).