SportZłota Pięść dla Alana Szymańskiego za Walkę Roku 2021...

Złota Pięść dla Alana Szymańskiego za Walkę Roku 2021 w MMA

-

MMA. Zawodnik MMA Team Ostróda Alan Szymański dostał Złotą Pięść. Pojedynek, w którym walczył ostródzianin zdaniem ludzi z branży mieszanych sztuk walki został uznany Walką Roku 2021.

Alan Szymański (z prawej) otrzymał Złotą Pięść / Fot. Archiwum organizatora

Branżowy portal PolishFighter.Info podsumował ubiegły rok w polskim MMA. W jednej z kategorii ocenie poddane zostały walki stoczone podczas gal niższej rangi. Do klasyfikacji włączona została m.in. Gala Sharks Attack 4 w Grudziądzu organizowana przez Tomasza Sobczyńskiego z MMA Team Ostróda. Jednym z pojedynków w karcie walk na tej gali było starcie ostródzianina Alana Szymańskiego z Norbertem Jabłońskim. I ten właśnie pojedynek przez branżę uznany został za Walkę Roku 2021 i fighterowi z Ostródy przyznano nagrodę „Złotą Pięść”.

– To był naprawdę dobry pojedynek – mówi Tomasz Sobczyński, trener MMA Team Ostróda. – Alan wtedy debiutował wśród zawodowców. Minimalnie przegrał po nie jednogłośnej decyzji sędziów. Alan i Norbert pokazali wtedy MMA na wysokim poziomie. Myślę, że było to dobry wybór branży.