SportMajówka z gradem goli w okręgówce, tylko Kormoran punktował

Majówka z gradem goli w okręgówce, tylko Kormoran punktował

-

PIŁKA NOŻNA. Tylko jeden punkt w czterech meczach, to dorobek naszych drużyn z 23. kolejki spotkań grupy 2 klasy okręgowej. Tylko Kormoran Zwierzewo zremisował, reszta ekip dostała lanie.

W Zwierzewie Kormoran do 95. min prowadził 1:0, niestety nie utrzymał prowadzenia i zremisował z Drwęcą / Fot. Marcin Tchórz

KORMORAN ZWIERZEWO

Do Zwierzewa przyjechała Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, która od początku nie miała zamiaru forsować tempa. Nowomieszczanie sprawiali wrażenie jakby chcieli jak najmniejszym nakładem sił zdobyć punkty w konfrontacji Kormoranem. W zespole ze Zwierzewa trener wymienił bramkarzy, między słupkami pojawił się Denis Staroń i do 95. min zachowywał czyste konto.

Pierwsza połowa w Zwierzewie dość niemrawa, dla potencjalnego kibica niewiele ciekawego, ponieważ mało działo się pod obiema bramkami. Do przerwy 0:0. Za to druga część gry mogła zadowolić wymagania najbardziej wybrednych sympatyków piłki kopanej, głównie tych kibicujących gospodarzom. Podopieczni Tomasza Chądzyńskiego zaczęli z impetem i szybko objęli prowadzenie. W 49. min Tomasz Śnieżawski prostopadłym podaniem uruchomił Lubomira Mazurenkę, a Ukrainiec pewnie pokonał wychodzącego bramkarza. Ten sam piłkarz mógł zostać bohaterem meczu z Drwęcą. Później miał jeszcze bliźniaczą sytuację, ale strzelił w golkipera z Nowego Miasta. Wcześniej po jego strzale futbolówka wylądowała na poprzeczce. W „aluminium” trafił też Rafał Farasiewicz. Kormoran dominował po zmianie stron, w której powinien strzelić przynajmniej trzy gole. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry wirtualne trzy punkty były na koncie zwierzewain. Wtedy arbiter doliczył pięć minut. I w ostatniej akcji meczu dośrodkowanie Drwęcy z prawej strony, zagranie ręką w polu karnym jednego z defensorów Kormorana i rzut karny dla gości. Na zegarze 95. min, piłka na jedenastym metrze, strzał, Staroń rzucił się w prawo, piłka trafiła w środek bramki i mecz zakończył się remisem

Kormoran Zwierzewo – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (0:0)
 1:0 – Mazurenko (49), 1:1 – (90+5, karny)

TĘCZA MIŁOMŁYN

W Miłomłynie weekendową dyspozycję zaprezentowali piłkarze Tęczy. Potwierdzili też, że Delfin wybitnie im nie leży, jesienią przegrali 1:5, a w sobotę nie było lepiej. Od pierwszych minut zostali zdominowani przez znacznie lepiej dysponowaną w tym meczu drużynę Delfina Rybno. Była 3. min, pierwsza akcja gości, dwa podania i zawodnik z Rybna znalazł się sam przed wychodzącym Maciejem Pietkiewiczem, obok którego posłał piłkę i było 0:1. Tymczasem poczynania Tęczowych w tym spotkaniu przypominały rywalizację ze ścianą. Piłkarze z Miłomłyna wyprowadzali swoje akcje, ale piłka jak bumerang wracała pod szesnastkę Tęczy. Każda kolejna sytuacja pod bramką gospodarzy groziła utratą gola. Z dobrych szans Delfin przed przerwą wykorzystał jeszcze trzy, a najefektowniejsza była akcja na 0:3. Szybkie rozegranie piłki, dośrodkowanie spod końcowej linii w pole karne na głowę napastnika, który nad Pietkiewiczem strzelił do siatki.

W 3. min Tęcza Miłomłyn straciła pierwszą bramkę w meczu z Delfinem Rybno, który przegrała 2:7 / Fot. Marcin Tchórz

Po przerwie goście wyszli z ochotą strzelania kolejnych goli. I całkiem dobrze im to wyszło, bo do wcześniejszego dorobku dorzucili jeszcze trzy gole. Słaba w tym spotkaniu Tęcza odpowiedziała tylko dwoma trafienia, ponosząc najwyższą porażkę w sezonie.

Tęcza Miłomłyn – Delfin Rybno 2:7 (0:4)
Gole dla Tęczy: Wiktor Matracki, Kacper Piekut

PŁOMIEŃ TURZNICA

To miał być szlagier 23. kolejki spotkań w okręgówce. Liderująca w grupie 2 Olimpia Olsztynek podejmowała najlepszy zespół z naszego regionu Płomień Turznica. Turzniczanie prawie w optymalnym składzie, bo do gry wrócili Łukasz Baran i Daniel Oleszczuk. Jednak w sobotę podopieczni Pawła Oliwy trafili na świetnie dysponowanego rywala, szczególnie jeśli chodzi o wykonywanie i finalizowanie stałych fragmentów gry. Zaczęło się w 13. min, rzut rożny, dośrodkowanie w punkt i 1:0 dla Olimpii. Takich lub podobnych przypadków w tym spotkaniu były jeszcze trzy, kiedy liderzy z Olsztynka pokonali Dawida Sikorskiego. Mimo że do przerwy Płomień przegrywał tylko 0:1, to w drugiej połowie dostał bolesną lekcję skuteczności, tracąc kolejnych pięć goli.

– Olimpia była od nas lepsza w każdym elemencie gry, a szczególnie podczas wykonywania rzutów rożnych, które zagrywane był w punkt i zupełnie sobie z tym nie radziliśmy. W pełni zasłużone zwycięstwo Olimpii – skomentował Paweł Oliwa, trener Płomienia.

Olimpia Olsztynek – Płomień Turznica 6:0 (1:0)

GRUNWALD GIERZWAŁD

W dwunastu (z rezerwowym bramkarzem) na mecz z Warmią Olsztyn wyjechali piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Spotkanie rozgrywane było o godz. 13, zatem kilu zawodników z gry wykluczyły obowiązki służbowe, byli tacy, których inne sprawy wyeliminowały ze składu, a Sebastian Skolimowski i Dariusz Szameitat pauzowali za kartki. Zatem gołą jedenastką Grunwald miał małe szanse na korzystny wynik w Olsztynie. Piłkarze z Gierzwałdu nie byli równorzędnym rywalem w konfrontacji z Warmią i przegrali w stolicy regionu 0:5.

– W tych okolicznościach dobrze, że udało się pojechać na mecz, nie mieliśmy jednak kim przeciwstawić się Warmii – powiedział Dariusz Szameitat, trener Grunwaldu.

Warmia Olsztyn – Grunwald Gierzwałd 5:0