SportKolejny weekend walki o pozostanie w okręgówce, wicelider w...

Kolejny weekend walki o pozostanie w okręgówce, wicelider w Turznicy

-

PIŁKA NOŻNA. Przed nami 28. kolejka spotkań w klasie okręgowej. W dolnych rejonach tabeli trwa walka o utrzymanie. A w górze klasyfikacji Płomień u siebie sprawdzi się na tle wicelidera z Pasłęka.

Płomień Turznica w sobotę u siebie zagra z wiceliderującą Polonią Pasłęk, oby było sporo okazji do radości / Fot. Marcin Tchórz

OKRĘGÓWKA

Przed nami trzy ostatnie kolejki spotkań w grupie 2 klasy okręgowej. Tydzień temu wydawało się, że mamy już dwóch pewniaków do pozostania w okręgówce – Płomień Turznica i Tęcza Miłomłyn – znaleźli się jednak internauci, którzy uważają, że ten drugi zespół nie może być jeszcze pewien utrzymania. Symulację kibica i naszego czytelnika zaprezentujemy w sobotę przed południem i zapraszamy do lektury oraz komentowania.

Zatem zaczniemy od zespołu z Miłomłyna, skoro został wywołany do tablicy. Tęcza w sobotę (godz. 16) na wyjeździe zmierzy się ze Startem Nidzica. Nidziczanie nie przegrali od czterech kolejek (dwa zwycięstwa, dwa remisy), a w tym czasie pokonali na własnym boisku Olimpię Olsztynek. Podobną passę mają Tęczowi, którzy wygrali trzy kolejne spotkania i zdobyli w tym czasie więcej punktów od dzisiejszego rywala. Tęcza potrzebuje kolejnego zwycięstwa, a Start będzie grać o przysłowiową pietruszkę, ponieważ nie liczy się w walce o awans, nie grozi mu też spadek, spokojnie może budować zespół na następny sezon.

Tęcza Miłomłyn potrzebuje czwartego z kolei zwycięstwa, żeby uciąć spekulacje na temat jej utrzymania / Fot. Marcin Tchórz

W sobotę o godz. 16 najciekawszy mecz 28. kolejki rozpocznie się na boisku w Turznicy. Miejscowy Płomień będzie mógł zrobić urodzinowy prezent Januszowi Sadowskiemu, który kilka dni temu obchodził 49. urodziny. Sprawa nie będzie jednak łatwa, ponieważ gminę Ostróda odwiedzi wiceliderująca Polonia Pasłęk. Poloniści zapewne mają świeżo w pamięci ostatnią wizytę w ostródzkiej gminie, kiedy w Zwierzewie przegrali 4:7. Nie mamy nic przeciwko, żeby dzisiaj w Turznicy również padło 11 goli, a trzy punkty zostały na koncie Płomienia.

Emocje związane z walką o utrzymanie czekają w niedzielę. Pogodzony ze spadkiem do klasy A MKS Miłakowo o godz. 16 podejmie Kormorana Zwierzewo, walczącego o jak największą liczbę punktów i jak najwyższą pozycję na koniec sezonu. Przed tygodniem zwierzewianie u siebie rozbili (6:2) Grunwald Gierzwałd, tak że są w dobrej dyspozycji strzeleckiej. Natomiast podopieczni Dariusza Giemzy już kilka razy zaskoczyli rywali na własnym boisku tej wiosny i punktowali. Ciekawe jaką strategię na niedzielny mecz przygotuje szkoleniowiec zespołu z Miłakowa. Wiadomo bowiem, że goście nie przyjadą kalkulować, ich satysfakcjonować będą tylko trzy punkty.

Niedzielny cel Kormorana Zwierzewo na mecz w Miłakowie to trzy punkty / Fot. Marcin Tchórz

W niedzielę o godz. 14 na boisku we Frygnowie Grunwald zacznie mecz z Delfinem Rybno. W tej konfrontacji gospodarze nie będą faworytami, dlatego każda zdobycz punktowa będzie miłą niespodzianką i rehabilitacją po ostatnim laniu w Zwierzewie.

KLASA A

W grupie 2 bez gry komplet punktów zainkasował LKS Tyrowo. To dzięki walkowerowi za pojedynek z wycofaną z rozgrywek Zagładą Lisów. Natomiast pozostali myśląc o powiększeniu swoich dorobków punktowych będą musieli pobiegać przez 90 minut na boiskach. Mega trudne zadanie czeka Jastrzębia Ględy, który wybiera się do lidera Barkasa Tolkmicko. Ostatnio bolesną lekcję odebrał tam Warmiak Łukta, który przegrał aż 0:10. Pewny awansu Barkas nic w tym meczu nie musi, ale śrubując rekord zdobyczy punktowych i bramkowych może zabawić się jak dwa tygodnie temu z Warmiakiem. Gospodarze celują w 100 zdobytych goli w sezonie 2021/22, brakuje im 12 trafień, zatem piłkarze Ględ muszą się mieć na baczności i uważnie zagrać w obronie. Mecz w sobotę o godz. 16.

Godzinę później zacznie się mecz w Bynowie. Tam prowadzony przez trenera Marcina Kasprowicza Kormoran zmierzy się z Pomowcem Gronowo Elbląskie. W meczu o nic może wydarzyć się wszystko, a jeżeli gospodarze zagrają podobnie jak tydzień wcześniej w Tyrowie (1:1), to mogą zapunktować, a może nawet zdobyć trzy oczka.

Kormoran Bynowo przed tygodniem zremisował w Tyrowie, w sobotę przyjeżdża Pomowiec Gronowo Elbląskie / Fot. Marcin Tchórz

W niedzielę o godz. 17 ciekawie może być na boisku w Łukcie. Zajmujący 3 miejsce Warmiak zagra z plasującą się na 4 pozycji Zatoką II Braniewo. Jeżeli trener Marek Leonowicz będzie miał skład to kibice będą świadkami fajnego A-klasowego pojedynku.

Występująca w grupie 4 i walcząca cały czas o pozostanie w lidze Iskra Smykówko zagra w niedzielę. Zespół Rafała Kaliszewskiego o godz. 14 zmierzy się na wyjeździe z Avistą Łążyn. Największą niewiadomą w planowaniu meczu Iskry jest skład. Jeśli będą ludzie to zespół z gminy Ostróda powinien zagrać o punkty.

KLASA B

Wspinający się w górę ligowej tabeli w grupie 2 Czarni Małdyty w wyjeżdżają do Świątek, gdzie  w sobotę o godz. 16 zagrają z Juniorem. Piłkarze z Małdyt muszą podnosić poziom piłkarski, bo w drugiej połowie 2023 roku będą grać na zmodernizowanym boisku. Zatem to najwyższy czas żeby zbudować ekipę przynajmniej do gry poziomie A-klasy. Natomiast drugi z naszych reprezentantów, plasująca się na przedostatnim miejscu Żabianka Żabi Róg w niedzielę wybiera się do Aniołowa. Tam o godz. 16 zespół z gminy Morąg zostanie ugoszczony przez Pogrom i nie mamy nic przeciwko żeby piłkarze z Żabiego Rogu powtórzyli wynik sprzed tygodnia, kiedy wygrali 9:2.

W grupie 3 odpoczywa liderujący Vel Dąbrówno. O punkty powalczą tylko piłkarze Mewy Smykowo. O godz. 15.30 w sobotę na własnym boisku zagrają z Orzycem Janowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.

Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem

PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.

Druhowie z OSP Kalnik zdetronizowali strażaków ochotników z OSP Jurki

GMINA MORĄG. Druhny i druhowie z 13 jednostek OSP w gminie Morąg aktywnie spędzili Gminny Dzień Strażaka. Na stadionie miejskim w Morągu najpierw odebrali medale i podziękowania, a później wystartowali w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Oby to była cisza przed środową burzą w pucharze, druga porażka Sokoła

PIŁKA NOŻNA. Dwie porażki w trzech spotkaniach, to dotychczasowy dorobek czwartoligowców Sokoła Ostróda pod wodzą trenera Rafała Więckowskiego. Drugi raz Ostródzianie przegrali na własnym stadionie liderującą Polonią Lidzbark Warmiński.

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Musisz przeczytać

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie