MIESZANE SZTUKI WALKI. Paulina Wiśniewska i Aleks Gniewkowski z MMA Team Ostróda zdobyli dwa medale podczas 4. Mistrzostw MMA Polska. Dwójka ostródzkich fighterów stanęła na trzecim stopniu podium.

Przed wyjazdem na turniej mistrzowski do Puław podopieczni Tomasza Sobczyńskiego zapowiadali walkę o medale. Celowali w te z najcenniejszego kruszcu, ale nie zawsze udaje się zrealizować zamierzony cel. Wiadomo było, że przed trudnym wyzwaniem stanęła dwukrotna mistrzyni Polski w wadze muszej (56,7 kg). Z powodu braku chętnych do walki w jej wadze Paula zdecydowała się na występ w wyższej kategorii do 61 kg. Tam przeciwniczki znacznie przerastały wagowo i wzrostowo ostródziankę, ale żądna rywalizacji zawodniczka MMA Team Ostróda podjęła rękawicę. Tam wszyscy jeszcze przed startem mistrzostw ostrzyli sobie zęby na finałowe starcie mistrzynie Europy Pauliny Kontnej z podopieczną trenera Sobczyńskiego.
Do tego jednak nie doszło. W walce o wejście do finału Paulina Wiśniewska zmierzyła się z Dominiką Steczkowską z Łomży. Jednorundowa walka rozstrzygnęła się na całym dystansie, a decyzją sędziów do walki o złoto awansowała Steczkowska. – To był całkiem niezły pojedynek w wykonaniu Pauli, była jednak mniej aktywna i to zdecydowało o jej porażce – skomentował Tomasz Sobczyński.
Ostródzianka nie musiała walczyć o brązowy medal, ponieważ jej rywalka zrezygnowała z występu w finale pocieszenia. Również na najniższym stopniu podium swój występ zakończył Aleks Gniewkowski. Niestety w tym przypadku największym problemem w tym przypadku były zawiłości regulaminowe. Występujący w kategorii kadet Aleks miał przewagę w całym pojedynku, jednak zdaniem sędzi prowadzącej tę walkę jego rywal zastosował technikę, która w tej kategorii wymusza zakończenie walki. Mimo kontrowersji zawodnik MMA Team Ostróda wyszedł z klatki jako pokonany i musiał zadowolić się brązowym medalem.



