RegionZlot Zabytkowych NOS-ów paradą pojazdów otworzy sezon wakacyjny

Zlot Zabytkowych NOS-ów paradą pojazdów otworzy sezon wakacyjny

-

GMINA OSTRÓDA. Ponad 30 pojazdów jest na liście uczestników 2. Zlotu Zabytkowych NOS-ów. Zlot zacznie się w piątek w samo południe na parkingu pod starostwem, a później piknik rodzinny w Kajkowie.

Zabytkowe NOS-y w piątek przejadą ulicami Ostródy i zaparkują na parkingu pod Sajmino Family House / Fot. Archiwum organizatora

Stare wołgi, maluchy, duże fiaty, polonezy, zabytkowe motocykle, nietypowo przebrani kierowcy. Po kilku latach przerwy wraca Zlot Zabytkowych NOS-ów. Jeśli posiadacie 30-letnie lub starsze samochody albo motocykle, ta impreza jest skrojona na waszą miarę. To spotkanie ludzi, których łączy wspólna pasja – zamiłowanie do zabytkowych pojazdów. Takie w piątek (24 czerwca) będzie można zobaczyć już w południe na parkingu pod Starostwem Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego. Tam od godz. 12 będą parkować “zabytki” na kółkach. Przez blisko dwie godziny będzie można je tam oglądać i robić sobie zdjęcia.

Na tę chwilę na liście uczestników jest zgłoszonych ponad 30 pojazdów ponadtrzydziestoletnich. Ale jeśli macie czas, posiadacie zabytkowy pojazd i chcecie dołączyć do wspólnego powitania wakacji, to zapraszamy. Można jeszcze zapisywać się na 2. Zlot Zabytkowych NOS-ów.

Posiadacze zabytkowych motocykli też będą mile widziani, tak że zapraszamy / Fot. Archiwum organizatora

– Zlot NOS-ów, ponieważ jest to impreza skierowana do mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy posiadają zabytkowe samochody – mówi Krzysztof Cichewicz, organizator Zlotu i wiceprezes firmy Stalzłom. – W ten sposób próbujemy zintegrować środowisko i przy okazji zrobić fajne wydarzenie dla mieszkańców.

Z parkingu pod starostwem kolumna zabytkowych pojazdów wyruszy na ulice Ostródy. Będzie to o godz. 14 i zabytki na kółkach przejadą po następujących ulicach: Sobieskiego, Kopernika, Drwęcka, Plac Tysiąclecia, Mickiewicza, Olsztyńska, Drwęcka, Grunwaldzka, Czarnieckiego do Kajkowa, a tam ulicami Szkolną, Świetlińską na Kajki pod Sajmino Family House.

Między innymi takie cacka pojawiły się na poprzednim Zlocie Zabytkowych NOS-ów / Fot. Archiwum organizatora

Tam od godz. 15 rozpocznie się piknik rodzinny, podczas którego organizatorzy przygotowali atrakcje muzyczne, kulinarne, konkursy dla uczestników i gości zlotu. Na przykład zlotowicze będą mogli spróbować swoich sił w biciu rekordu powiatu ostródzkiego w liczbie osób, które zmieszczą się do fiata cinqucento. Organizatorzy zaplanowali drift piwny, a poza tym będzie można sprawdzić się w jak najszybszym jedzeniu hamburgera przygotowanego przez restaurację Open Kitchen. Zapraszamy też na koncert grupy coverowej Akustik.pl oraz na występ tancerek specjalizujących się w tańcu z ogniem.

Przypominamy 2. Zlot Zabytkowych NOS-ów w piątek 24 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.

Pochodzący z Ostródy Krzysztof Wietek drugi raz mistrzem Polski w minifutbolu

MINIFUTBOL. Mamy wychowanka ostródzkiego Sokoła, który może wystąpić w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To Krzysztof Wietek, który grę w piłkę zaczynał w Sokole, teraz mieszka na Śląsku i drugi raz z kolei został mistrzem Polski w minifutbolu.

Strażacki dzień w Brzydowie, piana party na boisku, odznaki dla druhów i zabawa

GMINA OSTRÓDA. W lipcu też można, bo nieważne kiedy, ważna jest dobra zabawa. Na boisku w Brzydowie spotkali się druhowie z miejscowej OSP. Okazją do spotkania był Strażacki Dzień Dziecka w Brzydowie.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Fighterzy spotkali się na zamku, razem trenowali i pomogli Marcelowi [FOTO]

OSTRÓDA. Wakacyjne zajęcia z trenerami i instruktorami różnych sztuk walki odbyły się na zamkowym dziedzińcu. We wspólnym treningu uczestniczył - na ławce - burmistrz Ostródy. Fighterzy pomogli też choremu Marcelowi.

KGW Durąg przygotowało golonkę na gofrze i wygrało pierwszy etap Bitwy Regionów

GMINA OSTRÓDA. Rozpoczęła się kolejna edycja kulinarnej Bitwy Regionów organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W pierwszym etapie w Stawigudzie najlepiej gotowały panie z KGW w Durągu.

Musisz przeczytać

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie