SportOstródzkie dziewczyny wymiatały w Połczynie, Grunwald zjechał z podium

Ostródzkie dziewczyny wymiatały w Połczynie, Grunwald zjechał z podium

-

RAJDY ENDURO. Do Połczyna na weekend zjechali motocykliści walczący o punkty w Pucharze Polski. Na podium wjechały wszystkie dziewczyny z Ostródy, zjechała z niego ekipa Enduro Grunwald.

Ostródzkie motocyklistki na podium, od lewej: Anna Jabłońska, Patrycja Milewska, Julia Rydzio / Fot. Archiwum AMK Drwęca

Wakacje, a może przygotowania do 25. inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, spowodowały, że ekipa grunwaldzkiego AMK Enduro w mniej licznym niż zwykle gronie stawiła się zawodach 9. i 10. rundy Pucharu Polski w rajdach enduro. Zaledwie trzech sklasyfikowanych w Połczynie zawodników za wiele nie nawalczyło jeśli chodzi o dorobek punktowy. Najlepiej spisał się występujący w klasie E2/E3 Mateusz Mysliński, który w dwóch wyścigach zajął 2. miejsce. W klasie Junior tylko jeden dzień rywalizacji na 4. miejscu zaliczony miał Kacper Mioskowski. Ścigający się w klasie Masters Dariusz Jaworski podczas dwóch dni zdobył 13 punktów i został sklasyfikowany na 9. pozycji. Przez małą liczbę zawodników ekipa AMK Grunwald pierwszy raz w tym sezonie była poza podium w klasyfikacji klubowej, zajęła dopiero 7. miejsce.

Dwie zawodniczki AMK Drwęca Ostróda Patrycja Milewska i Anna Jabłońska zrobiły mega robotę punktową. Poza zasięgiem rywalek znowu była Milewska, która wygrała wyścigi sobotni i niedzielny. Najpierw była druga, później trzecia, ale ostatecznie na 2. miejscu zawody zakończyła Jabłońska. Ten dorobek motocyklistek ostródzkiej Drwęcy w klasyfikacji klubowej dał 4. pozycję w Połczynie.

Wśród kobiet o punkty walczyła też Julia Rydzio z Moto Klubu Ostróda, która podczas 9. i 10. rundy w sumie zajęła 3. miejsce. W ekipie ostródzkiego MK do formy po kontuzji wraca Mateusz Leśniewski. Na bezdrożach pod Połczynem dwa razy był trzeci i takie miejsce zajął po dwóch dniach rywalizacji. 10 punktów i 6. miejsce w klasie E1 do klubowego dorobku MK Ostróda dołożył Karol Rydzio. Tym razem motocykle KTM nie wwiozły na podium Mastersów. Dwudniowe zmagania na 4. miejscu zakończył Przemysław Popławski, a tuż za nim sklasyfikowany został Michał Leśniewski.

Te wyniki osiągnięte na zawodach w Połczynie dały motocyklistom z gminy Ostróda miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji klubowej.