GMINA OSTRÓDA. Pod koniec 2023 roku w gminnej sieci wodociągowej znajdą się wsie Ryn i Pancerzyn. Gmina Ostróda dostała na ten cel 2,7 mln zł dofinansowania z Programu Polski Ład.

– Jesteśmy już w trakcie realizacji wielkiej inwestycji wodociągowej w Durągu, będzie trzeba skoordynować działania w Rynie i Pancerzynie, żeby na koniec 2023 roku te wsie funkcjonowały w gminnej sieci wodno-ściekowej – mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. – Po sfinalizowaniu tej inwestycji zostanie nam do skanalizowania miejscowość Grabinek, żeby mieć gminę praktycznie w stu procentach pokrytą siecią wodociągową.
Pieniądze samorząd gminny otrzymał na realizację inwestycji na terenach popegeerowskich w ramach III edycji Programu Polski Ład. Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie w kwocie 2,7 mln zł na realizację inwestycji pn. „Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowościach popegeerowskich Ryn i Pancerzyn”. Całkowita wartość inwestycji to 4,55 mln zł. Teraz gminny samorząd musi wygospodarować pozostałe środki na realizację tego projektu.
Dzięki tej inwestycji w Rynie i Pancerzynie zbudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Wykonanie inwestycji przyczyni się do ograniczenia procesu przedostawania się do wody i gleby niebezpiecznych substancji, zagrażających cennemu przyrodniczo terenowi, jak również życiu i zdrowiu ludzi. Poprawi to komfort około 290 osób zamieszkujących obie miejscowości. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki obecnie realizowanej podobnej inwestycji w miejscowości Durąg, co stworzyło możliwość podłączenia kanalizacji Ryn-Pancerzyn do sieci gminnej.
O inwestycji w Durągu pisaliśmy tutaj: ➡ https://nos-portal.pl/2022/04/18/ponad-10-kilometrow-rur-przylaczy-durag-do-gminnej-sieci-wodociagowej/



