SportVel odebrał puchar i zgarnął trzy punkty, Tęcza rządzi...

Vel odebrał puchar i zgarnął trzy punkty, Tęcza rządzi w gminie Miłomłyn

-

PIŁKA NOŻNA. Najefektowniej rozgrywki klasy A rozpoczęły się na Estadio Toronto. LKS Tyrowo aż 6:2 pokonał Piasta Wilczęta. Z wygranej cieszyli się debiutanci w Dąbrównie. W derbach gminy Miłomłyn górą Tęcza.

Najpierw odebrali puchar, a później wygrali, Vel Dąbrówno zwycięsko rozpoczął rozgrywki sezonu 2022/23 w klasie A / Fot. Marcin Tchórz

Relację z inauguracyjnej kolejki sezonu 2022/23 na A-klasowym poziomie rozpoczynamy od grupy 4 i meczu w Dąbrównie. Miejscowy Vel po kilku latach niebytu, a następnie reaktywacji potrzebował dwóch sezonów do wygrania klasy B i awansu do warmińsko-mazurskiej Serii A. W Dąbrównie człowiek od wielu rzeczy – trener, konserwator, kierownik i zawodnik – Dawid Szpejna zebrał ekipę i odbudowują Vel. W miasteczku położonym na południowych rubieżach powiatu ostródzkiego doczekali się awansu do VII ligi. W sobotnie popołudnie na boisku położonym nad jeziorem Dąbrowa Mała odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu. W pierwszym spotkaniu Vel podejmował Orła Ulnowo. Zanim jednak rozbrzmiał pierwszy gwizdek gospodarze odebrali puchar za mistrzostwo klasy B. Nagrodę wręczył człowiek z Dąbrówna, kierownik do spraw rozgrywek w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej Marcin Żyłka.

Później rozpoczęła się A-klasowa walka o punkty. Piłkarze Velu szybko objęli prowadzenie, a zdobywcą pierwszej bramki był Sebastian Waszczuk. Na kolejne gole swoich piłkarzy niewielka grupa kibiców na trybunach w Dąbrównie (mega niewygodnie się tam siedzi) czekała do drugiej części gry. Po zmianie stron poprawnie rozegrany rzut rożny, piłka wycofana na 16 metr, a tam Paweł Zdrojewski uderzył w kierunku bramki i było 2:1. Za kilka chwil indywidualna akcja Szpejny na prawej stronie, strzelił przy bliższym słupku i futbolówka wpadła do siatki. Vel wygrał 3:1.

Radość piłkarzy Velu po golu zdobytym na 3:1, strzelcem był Dawid Szpejna (pierwszy z lewej) / Fot. Marcin Tchórz

W tej samej grupie o punkty walkę rozpoczął rywal zza miedzy Grunwald Gierzwałd. Spadkowicze z klasy okręgowej z nowym trenerem Krzysztofem Strzegockim i sporą grupą młodych zawodników wybrali się do Kozłowa. Tam musieli przełknąć gorycz porażki w konfrontacji z Gminą. Grunwald pierwszy mecz przegrał 0:3.

Z przytupem sezon rozpoczęli występujący w grupie 2 piłkarze LKS Tyrowo. Na jednym z lepszych A-klasowych boisku – Estadio Toronto – podopieczni Zbigniewa Lewkowicza podejmowali Piasta. Gospodarze świadomi tego, że nie są mistrzami defensywy postawili na skuteczność. Opłaciło się. Po letnich wzmocnieniach kadry siła rażenia tyrowian jest okrutna i pierwsi przekonali się o tym piłkarze z Wilcząt. Już do przerwy zespół z gminy Ostróda prowadził 2:0. Później było jeszcze lepiej w ofensywie, ale pogorszyło się w obronie.

– Żal straconych bramek, przy czym druga to stadiony świata, gość z 30 metrów oddał strzał życia – mówi trener Lewkowicz. – Szkoda zmarnowanych okazji, bo gdybyśmy wykorzystali 49 procent, to wynik byłby dwucyfrowy. W sumie pełna kontrola od początku do końca.

LKS Tyrowo wygrał 6:2, gole zdobywali: Mariusz Gradys 2, Marcin Rejman 2, Michał Rutkowski, Marcin Wróbel.

Pierwsze w XXI wieku derby gminy Miłomłyn w rywalizacji ligowej rozpoczęły sezon 2022/23. Na boisku gminnym przy ul. Pasłęckiej Tęcza podejmowała Kormorana Bynowo. W obu zespołach starzy dobrzy znajomi, niektórzy nawet połączeni więzami krwi. Jednak na boisku nie było sentymentów. Walka, walka, walka o pierwszeństwo w gminie Miłomłyn, a goli jak na lekarstwo. Jedyny padł w 72. min, a bohaterem gminy do wiosny został Karol Szostek. Przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i tym strzałem sprawił, że do wiosny piłkarską stolicą gminy będzie Miłomłyn. Tęcza pokonała Kormorana 1:0.

Jastrząb Ględy pojechał do Jegłownika, tam sezon rozpoczął meczem z Agatem, wicemistrzem poprzedniego sezonu. Spotkanie na pograniczu Warmii i Mazur oraz Pomorza zakończyło się podziałem punktów. Pierwszego gola ekipa z gminy Łukta zdobyła po trafieniu samobójczym, ale spory był w tym udział Szymona Soboty, który dograł rywalowi na główkę. Natomiast drugą bramkę w nowym sezonie zdobył Kornel Wiśniewski. Najpierw jak chorągiewki minął trzech rywali, a akcję skończył strzałem w okienko z 18 metrów. Jastrząb zdobył jeszcze jednego gola, ale tego trafienia arbiter nie uznał. Na początek sezonu remis 2:2.

W Jegłowniku piłkarze Jastrzębia Ględy zremisowali z Agatem 2:2 / Fot. FB Agat Jegłownik

Po pierwszych 45 minutach 0:2 przegrywał MKS Miłakowo w meczu wyjazdowym z Wałszą Pieniężno. Drzemkę miłakowian dopiero w przerwie przerwał trener Dariusz Giemza. Na drugą połowę wyszedł odmieniony MKS i udało się odrobić straty. Długo nie chciało wpaść, ale w końcu bramkę gospodarzy odczarował Tomasz Segin. Po jego technicznym uderzeniu piłka wylądowała w bramce. Goście walczyli o wyrównanie i udało się w doliczonym czasie gry. Ostatnią akcję zamknął Daniel Giemza i wyrównał stan rywalizacji. Wałsza – MKS Miłakowo 2:2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.

Blisko 1,6 mln zł dla Ostródy, nowa sztuczna murawa „wyrośnie” przy 3 Maja

OSTRÓDA. Po 15 latach eksploatacji boczne boisko na stadionie miejskim doczeka się gruntownej modernizacji. W Ostródzie minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki przekazał informację o dofinansowaniu inwestycji kwotą blisko 1,6 mln zł. Dzięki temu na obiekcie przy ul. 3 Maja „wyrośnie” nowa sztuczna trawa.

Marcelina i Aleksander najlepiej zatańczyli na 30-lecie klubu Promenada

TANIEC SPORTOWY. Najlepsze figury wykręcili na parkiecie w Olecku tancerze ostródzkiego Klubu Tańca Sportowego Focus. Marcelina Tobolak i Aleksander Śnieżawski byli najlepsi w rywalizacji o Puchar Burmistrza Olecka.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Ostatni tydzień zapisów na 10. Ostródzki Półmaraton św. Jerzego, zapisujcie się

OSTRÓDA. Jubileuszowa, 10. edycja Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego zbliża się wielkimi krokami. Do startu pozostały niespełna trzy tygodnie, zapisy online wchodzą w ostatnią tygodniówkę. W środę rano na liście startowej było ponad 230 zawodników, czekamy na więcej.

Przed sezonem ruszą remonty Grunwaldzkiej w Ostródzie i Dworcowej w Morągu

POWIAT OSTRÓDZKI. Na dniach rozpoczną się przebudowy dróg dwóch ulic powiatowych w Ostródzie i Morągu. Od poniedziałku drogowcy pojawią się na ulicy Dworcowej w Morągu, zaś od środy zaczną kopać na Grunwaldzkiej w Ostródzie.

Musisz przeczytać

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Piłkarska czerwcówka zaczęła się porażką Huraganu, w czwartek wygrał Grunwald

PIŁKA NOŻNA. Na boiskach w Morągu i we Frygnowie wystartował długi czerwcowy weekend z piłką regionalną. Zaległości z marca w klasie okręgowej nadrobił Huragan. Zaś po procesji w Boże Ciało z wyprzedzeniem o A-klasowe punkty walczył GKS Grunwald. Prezentujemy też rozkład jazdy na dalszą część czerwcówki.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie