SportW Górce motocykliści dwa dni w słońcu ścigali się...

W Górce motocykliści dwa dni w słońcu ścigali się po rżysku i torfowisku

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

CROSS COUNTRY. Ponad 170 zawodników na torze crossowym, rżysku i torfowisku goniło za punktami w Mistrzostwach i Pucharze Polski. Zmagania motocyklistów i quadowców oglądało wielu kibiców.

Ponad 170 zawodników z całej Polski walczyło w podostródzkiej Górce o punkty Mistrzostw Polski i Pucharu Polski / Fot. Marcin Tchórz

Średnio ponad 70 kilometrów – po polu, fragmentami w lesie, na torfowisku i torze crossowym – podczas jednego wyścigu mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na Torze Moto Klubu Ostróda w Górce. Każdy zawodnik miał do spędzenia na motocyklu lub quadzie z odkręconą na full manetką gazu 90 minut. Najlepsi w tym czasie przejeżdżali przynajmniej 10 pętli o długości około 7,5 kilometra. Na górnej części toru w Górce zawodnicy musieli przebijać się przez tumany kurzu, natomiast na dole tylko dzięki temu, że w czasie zawodów nie padało nie grzęźli w błocie.

Blisko 180 miłośników ścigania na motocyklach, którzy zjechali do gminy Ostróda z najodleglejszych zakątków Polski miało świetne warunki pogodowe. Nie za gorąco, słonecznie, widoczność rewelacyjna. Nic tylko odkręcać manetką gazu na maksa i gnać przed siebie pozostawiając za plecami kolejnych rywali. Na terenie gdzie do niedawna rosły rośliny zbożowe ludzie z benzyną we krwi walczyli o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross country.

Sebastian Bruzda z AMK Enduro Grunwald zajął 1. miejsce w klasie Junior / Fot. Marcin Tchórz

Z naszego regionu w tych warunkach najlepiej poradzili sobie najmłodsi w stawce. Rywalizację w klasie Junior w Pucharze Polski zdominował Sebastian Bruzda z AMK Enduro Grunwald. Jadący motocyklem Gas Gas zawodnik w pierwszym wyścigu 90-minutową trasę pokonał na 2. miejscu. Przez noc przeanalizował swoje błędy i w niedzielę już ich nie popełnił. 8. rundę PP zakończył na 1. pozycji i generalnie wygrał dwudniową rywalizację w podostródzkiej Górce. W tej samej klasie dwudniowe ściganie w generalce na 4. miejscy zakończył Kacper Ceberek z AMK Drwęca Ostróda.

Z chłopakami jak równy z równym w klasie Junior 85 walczyła zawodniczka Moto Klubu Ostróda Julia Rydzio. W pierwszym i drugim dniu zmagań w Górce była czwarta i zawody pod Ostródą generalnie zakończyła na 4. miejscu. Piąty zawody w tej samej klasie ukończył Max Kłosowski z AMK Drwęca.

Julia Rydzio z Moto Klubu Ostróda była czwarta w rywalizacji klasy Junior 85 / Fot. Marcin Tchórz

W klasyfikacji Master liczyliśmy na dobry występ Michała Leśniewskiego. I tak by było. Ale często na własnym terenie traci się koncentrację. Tak było w przypadku Mastera MK Ostróda. Chwila dekoncentracji kosztowała go upadek i bolesny uraz, który nie pozwolił mu na start w drugim dniu rywalizacji. W tej klasie spośród naszych zawodników najlepszy był Łukasz Wojtowicz z AMK Drwęca, który dwudniowe ściganie zakończył na 8. miejscu.

Na jeden dzień na zawody w Górce wpadł Rafał Farasiewicz (MK Ostróda), który wystartował w klasie Hobby. W niedzielny poranek, znany z piłkarskiej drużyny Kormorana Zwierzewo jako „Fifi” pokazał plecy swoim rywalom i w cuglach wygrał swój wyścig.

W Mistrzostwach Polski w pierwszym dniu świetnie w klasie Junior pokazał się Kacper Taraszkiewicz. Zawodnik MK Ostróda sobotnie ściganie zakończył na 5. miejscu.

Wyniki naszych zawodników w 7. i 8. rundzie PP, po dwóch dniach, klasa Junior 85: 4. Julia Rydzio (MK Ostróda), 5. Max Kłosowski, 8. Łukasz Kawiak (obaj AMK Drwęca); klasa Junior: 1. Sebastian Bruzda (AMK Enduro Grunwald), 4. Kacper Ceberek (AMK Drwęca), 6. Mateusz Leśniewski (MK Ostróda), 8. Bartosz Śliwiński (MK Ostróda), 12. Jakub Stefański (MK Ostróda), 14. Jan Kalinowski (AMK Drwęca); klasa Master: 8. Łukasz Wojtowicz (AMK Drwęca), 9. Grzegorz Podlipski, 11. Paweł Ćwik, 17. Andrzej Leśniewski, 23. Michał Leśniewski (wszyscy MK Ostróda); klasa S1: 5. Patryk Bilicki (AMK Enduro Grunwald), 6. Paweł Szałata, 8. Karol Rydzio, 10. Szymon Rydzio, 11. Mateusz Cichy (wszyscy MK Ostróda); klasa S2: 5. Mateusz Myśliński (AMK Enduro Grunwald), 12. Piotr Stępkowski (MK Ostróda), 13. Sławomir Słodkowski (AMK Drwęca), 16. Paweł Pomarnacki (MK Ostróda), 17. Krystian Licznerski, 18. Kamil Horodyłowski (AMK Drwęca); klasa Quad Hobby: 6. Tomasz Olszewski (MK Ostróda)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Tkana Sztuka inspirowana tym co pod wodą, czas na wernisaż

Między inny tkane chusty do noszenia dzieci będą do zobaczenia podczas wernisażu, na który 1 października zapraszamy do ostródzkiego CUP. Będzie to podsumowanie konkursu "Tkana Sztuka".

Niezinwentaryzowane sieci przyczyną dłuższych robót na 1. Dywizji

Otrzymaliśmy z ostródzkiego Urzędu Miejskiego informację na temat wydłużającej się budowy nawierzchni ulicy 1. Dywizji. Okazuje się, że wszystko przez niezinwentaryzowane sieci.

W Małdytach połowie drogi podsumowali 1. Flis Kanałem Elbląskim

W Małdytach w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym odbył się „Flisacki Piknik Rodzinny w połowie drogi”, który był podsumowaniem działań I Flisu Kanałem Elbląskim.

Kolarze Ostróda Sport Team na rowerach zakończyli sezon letni

Rowerowa rodzina MTB z Ostróda Sport Team rowerową wycieczką i przy ognisku oficjalnie pożegnała lato 2022. Teraz czas na budowanie formy przed drugim sezonem.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Derby Ostródy dla juniorów Sokoła, wysoko pokonał „APkę”

Na płycie głównej stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja rozegrane zostały derby Ostródy w lidze wojewódzkiej juniorów. Do następnego meczu dominatorami w mieście będą piłkarze Sokoła.

Trwa ocieplanie warsztatów szkolnych w powiecie za prawie 6 milionów

Prawie 6 milionów złotych będzie kosztować termomodernizacja warsztatów szkolnych w Ostródzie i Morągu. Prace remontowe placówek oświatowych właśnie trwają.

Musisz przeczytać

Tkana Sztuka inspirowana tym co pod wodą, czas na wernisaż

Między inny tkane chusty do noszenia dzieci będą do zobaczenia podczas wernisażu, na który 1 października zapraszamy do ostródzkiego CUP. Będzie to podsumowanie konkursu "Tkana Sztuka".

Niezinwentaryzowane sieci przyczyną dłuższych robót na 1. Dywizji

Otrzymaliśmy z ostródzkiego Urzędu Miejskiego informację na temat wydłużającej się budowy nawierzchni ulicy 1. Dywizji. Okazuje się, że wszystko przez niezinwentaryzowane sieci.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie