SportW Górce motocykliści dwa dni w słońcu ścigali się...

W Górce motocykliści dwa dni w słońcu ścigali się po rżysku i torfowisku

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

CROSS COUNTRY. Ponad 170 zawodników na torze crossowym, rżysku i torfowisku goniło za punktami w Mistrzostwach i Pucharze Polski. Zmagania motocyklistów i quadowców oglądało wielu kibiców.

Ponad 170 zawodników z całej Polski walczyło w podostródzkiej Górce o punkty Mistrzostw Polski i Pucharu Polski / Fot. Marcin Tchórz

Średnio ponad 70 kilometrów – po polu, fragmentami w lesie, na torfowisku i torze crossowym – podczas jednego wyścigu mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na Torze Moto Klubu Ostróda w Górce. Każdy zawodnik miał do spędzenia na motocyklu lub quadzie z odkręconą na full manetką gazu 90 minut. Najlepsi w tym czasie przejeżdżali przynajmniej 10 pętli o długości około 7,5 kilometra. Na górnej części toru w Górce zawodnicy musieli przebijać się przez tumany kurzu, natomiast na dole tylko dzięki temu, że w czasie zawodów nie padało nie grzęźli w błocie.

Blisko 180 miłośników ścigania na motocyklach, którzy zjechali do gminy Ostróda z najodleglejszych zakątków Polski miało świetne warunki pogodowe. Nie za gorąco, słonecznie, widoczność rewelacyjna. Nic tylko odkręcać manetką gazu na maksa i gnać przed siebie pozostawiając za plecami kolejnych rywali. Na terenie gdzie do niedawna rosły rośliny zbożowe ludzie z benzyną we krwi walczyli o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross country.

Sebastian Bruzda z AMK Enduro Grunwald zajął 1. miejsce w klasie Junior / Fot. Marcin Tchórz

Z naszego regionu w tych warunkach najlepiej poradzili sobie najmłodsi w stawce. Rywalizację w klasie Junior w Pucharze Polski zdominował Sebastian Bruzda z AMK Enduro Grunwald. Jadący motocyklem Gas Gas zawodnik w pierwszym wyścigu 90-minutową trasę pokonał na 2. miejscu. Przez noc przeanalizował swoje błędy i w niedzielę już ich nie popełnił. 8. rundę PP zakończył na 1. pozycji i generalnie wygrał dwudniową rywalizację w podostródzkiej Górce. W tej samej klasie dwudniowe ściganie w generalce na 4. miejscy zakończył Kacper Ceberek z AMK Drwęca Ostróda.

Z chłopakami jak równy z równym w klasie Junior 85 walczyła zawodniczka Moto Klubu Ostróda Julia Rydzio. W pierwszym i drugim dniu zmagań w Górce była czwarta i zawody pod Ostródą generalnie zakończyła na 4. miejscu. Piąty zawody w tej samej klasie ukończył Max Kłosowski z AMK Drwęca.

Julia Rydzio z Moto Klubu Ostróda była czwarta w rywalizacji klasy Junior 85 / Fot. Marcin Tchórz

W klasyfikacji Master liczyliśmy na dobry występ Michała Leśniewskiego. I tak by było. Ale często na własnym terenie traci się koncentrację. Tak było w przypadku Mastera MK Ostróda. Chwila dekoncentracji kosztowała go upadek i bolesny uraz, który nie pozwolił mu na start w drugim dniu rywalizacji. W tej klasie spośród naszych zawodników najlepszy był Łukasz Wojtowicz z AMK Drwęca, który dwudniowe ściganie zakończył na 8. miejscu.

Na jeden dzień na zawody w Górce wpadł Rafał Farasiewicz (MK Ostróda), który wystartował w klasie Hobby. W niedzielny poranek, znany z piłkarskiej drużyny Kormorana Zwierzewo jako „Fifi” pokazał plecy swoim rywalom i w cuglach wygrał swój wyścig.

W Mistrzostwach Polski w pierwszym dniu świetnie w klasie Junior pokazał się Kacper Taraszkiewicz. Zawodnik MK Ostróda sobotnie ściganie zakończył na 5. miejscu.

Wyniki naszych zawodników w 7. i 8. rundzie PP, po dwóch dniach, klasa Junior 85: 4. Julia Rydzio (MK Ostróda), 5. Max Kłosowski, 8. Łukasz Kawiak (obaj AMK Drwęca); klasa Junior: 1. Sebastian Bruzda (AMK Enduro Grunwald), 4. Kacper Ceberek (AMK Drwęca), 6. Mateusz Leśniewski (MK Ostróda), 8. Bartosz Śliwiński (MK Ostróda), 12. Jakub Stefański (MK Ostróda), 14. Jan Kalinowski (AMK Drwęca); klasa Master: 8. Łukasz Wojtowicz (AMK Drwęca), 9. Grzegorz Podlipski, 11. Paweł Ćwik, 17. Andrzej Leśniewski, 23. Michał Leśniewski (wszyscy MK Ostróda); klasa S1: 5. Patryk Bilicki (AMK Enduro Grunwald), 6. Paweł Szałata, 8. Karol Rydzio, 10. Szymon Rydzio, 11. Mateusz Cichy (wszyscy MK Ostróda); klasa S2: 5. Mateusz Myśliński (AMK Enduro Grunwald), 12. Piotr Stępkowski (MK Ostróda), 13. Sławomir Słodkowski (AMK Drwęca), 16. Paweł Pomarnacki (MK Ostróda), 17. Krystian Licznerski, 18. Kamil Horodyłowski (AMK Drwęca); klasa Quad Hobby: 6. Tomasz Olszewski (MK Ostróda)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.

Przysięga terytorialsów w Morągu, największa w historii WOT na Warmii i Mazurach

Największa przysięga w historii 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w Morągu. Nowi żołnierze, a wśród nich ostródzianie, w liczbie ponad 260 w ten sposób zakończyli szkolenie podstawowe.

Czarna Tęcza Miłomłyn zwycięstwem rozpoczęła serię zimowych sparingów

Pojedynkiem z rywalem z tej samej grupy klasy A miłomłyńska Tęcza rozpoczęła serię gier kontrolnych. Podczas podzielonego na tercje sparingu pokonała w Ostródzie Syrenę Młynary.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Góra Dylewska zimą idealna na spacer morsów, biegówki i pieczenie kiełbasek

Podostródzkie Aspen czyli Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Tam dzieje się przez cały rok. Zimą spacerują w krótkich spodenkach, biegają na nartach i pieką kiełbaski na ognisku.

Piłkarze Płomienia w pierwszym sparingu zmierzyli się z juniorami Sokoła

Jedni po dwóch tygodniach zimowych przygotowań. Drudzy po dwóch tygodniach ferii zimowych. Seniorzy Płomienia Turznica i juniorzy Sokoła Ostróda zagrali mecz kontrolny.

Musisz przeczytać

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie