RegionRyby żerowały średnio, ale frekwencja na zawodach była wysoka

Ryby żerowały średnio, ale frekwencja na zawodach była wysoka

-

OSTRÓDA. O Puchar Kapitana Sportowego rywalizowali wędkarze z Koła nr 4 Ostróda z OTW. Miejscem wędkarskich zmagań było nabrzeże Jeziora Drwęckiego niedaleko mostu kolejowego.

Osiemnastu wędkarzy stanęło do pierwszej powakacyjnej rywalizacji na brzegu Jeziora Drwęckiego / Fot. Archiwum organizatora

Na pierwszych po wakacjach zawodach w wędkarstwie spławikowym OTW nr 4 Ostróda frekwencja była dość wysoka. Na liście startowej znalazło się 18 wędkarzy. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że frekwencja była lepsza od żerowania ryb, na które polowali zawodnicy. Tym razem ryby były średnio głodne albo wędkarze przygotowali słabe zanęty. Połowy były gorsze o połowę od wcześniejszych zawodów zaliczanych do cyklu grand prix.

Ale nie zawsze muszą być rekordowe połowy, najważniejsza jest dobra zabawa. Tej na pewno nie zabrakło podczas rywalizacji spławikarzy na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego w sąsiedztwie nasypu kolejowego. Swoje potwierdzenie znalazło powiedzenie, że ostatni będą pierwszymi. W gronie osiemnastu wędkarzy z numerem 18 wystartował późniejszy zwycięzca zawodów Daniel Gorzkowski, któremu zwycięstwo zapewniło blisko 5 kilo złowionych ryb. Gorsze wyniki, które dały miejsce na podium zajęli Paweł Bieńkowski i Andrzej Kurzynka.