SportDerby Ostródy w sobotę rozpoczną sezon I ligi tenisistów...

Derby Ostródy w sobotę rozpoczną sezon I ligi tenisistów stołowych

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

TENIS STOŁOWY. Energa-Morliny Ostróda to jedyny klub w Polsce, który będzie miał dwie drużyny w rozgrywkach I ligi. W sobotę ostródzkie derby rozpoczną pierwszoligowe zmagania w sezonie 2022/23.

Prezes i trener ostródzkiego klubu Tomasz Krzeszewski będzie miał dwie drużyny w I lidze / Fot. Marcin Tchórz

Szkolenie dzieci i młodzieży to priorytet klubu pingpongowego z Ostródy. Kilkudziesięciu młodych adeptów tenisa stołowego przez pięć, a czasem sześć dni w tygodniu uczy się pingpongowego abecadła. Nad wykuwaniem młodych talentów w ostródzkiej kuźni, która zlokalizowana jest w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, pracuje sześciu szkoleniowców. Jednak żmudna praca szkoleniowa odbywa się w ciszy przy stołach, gdzie młodzież wylewa pot by doskonalić swoje umiejętności.

Tymczasem w najbliższych miesiącach na pierwszy plan wysuną się rozgrywki I ligi tenisistów stołowych. Wskutek spadku pierwszego zespołu Energa-Morliny z Superligi i po awansie ostródzkiej „dwójki” z II ligi na poziomie pierwszoligowym Ostróda będzie reprezentowana przez dwa zespoły.

– Nie jest to dla nas łatwe przedsięwzięcie, ponieważ do rywalizacji dwóch zespołów na jednym poziomie ligowym musieliśmy zgromadzić odpowiednią liczbę zawodników – mówi Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Energa-Morliny. – A w naszej sytuacji finansowej jest to spore wyzwanie, ale znamy się na rzeczy, jesteśmy sportowcami i lubimy takie wyzwania.

Przed inauguracją rozgrywek w I lidze w kadrze Energa-Morliny pojawiło się kilka nowych twarzy, ale będą też starzy dobrzy znajomi. Takim na pewno jest 36-letni Piotr Chmiel, który po rocznej przerwie wraca do Ostródy. Poprzednio pomógł ostródzkiej ekipie wywalczyć awans do Superligi. Cu uda się zwojować w nadchodzącym sezonie? Zobaczymy. Kolejnym, który już grał w ostródzkich barwach jest Marco Golla, który wrócił do Energa-Morliny z Olimpii-Unii Grudziądz występującej w Superlidze. Kompletnym debiutantem w Ostródzie jest młodzieżowiec 20-letni Michał Małachowski, który przyszedł z Torunia. Wymienieni zawodnicy wespół z Kubą Kwapisiem i Kacprem Petasiem będą stanowić o sile pierwszego zespołu Energa-Morliny.

Przy dobrej grze w tym składzie ostródzka „jedynka” może pokusić się o powrót do Superligi. – Nie celujemy w to, chcemy grać, wygrywać, bo po to uprawia się sport, ale gra Superlidze nie jest dla nas, bo nas na to nie stać – dodaje Krzeszewski. – Ale mamy dość młodą ekipę i w każdym meczu wyjdziemy do stołu po wygraną.

Drugi zespół po rocznej przerwie wrócił na pierwszoligowe salony, ale o utrzymanie w tym gronie będzie miał cholernie ciężko. Choć jak przyznają ostródzcy szkoleniowcy zadanie nie jest niemożliwe do wykonania. Kapitanem zespołu będzie ten, który w tej roli wprowadził „dwójkę” do I ligi Jakub Kuźmicz. Do tego 18-letni Aleksander Majchrzak, 19-latek Piotr Michalski, 19-letni Robert Czernecki, o pięć lat starszy Jacek Barbachowski, a może wreszcie i trener 37-letni Tomasz Sposób. Przed tymi panami solidne wyzwanie.

A pierwszy sprawdzian formy w sobotę (10 września) o godz. 16 w sali OCSiR przy ul. Kościuszki. Na początek derby Ostródy. Dwie drużyny Energa-Morliny staną naprzeciw siebie i bez podpowiedzi trenerów stoczą pierwszy ligowy pojedynek o punkty. Zapraszamy, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.

Przysięga terytorialsów w Morągu, największa w historii WOT na Warmii i Mazurach

Największa przysięga w historii 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w Morągu. Nowi żołnierze, a wśród nich ostródzianie, w liczbie ponad 260 w ten sposób zakończyli szkolenie podstawowe.

Czarna Tęcza Miłomłyn zwycięstwem rozpoczęła serię zimowych sparingów

Pojedynkiem z rywalem z tej samej grupy klasy A miłomłyńska Tęcza rozpoczęła serię gier kontrolnych. Podczas podzielonego na tercje sparingu pokonała w Ostródzie Syrenę Młynary.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Góra Dylewska zimą idealna na spacer morsów, biegówki i pieczenie kiełbasek

Podostródzkie Aspen czyli Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Tam dzieje się przez cały rok. Zimą spacerują w krótkich spodenkach, biegają na nartach i pieką kiełbaski na ognisku.

Piłkarze Płomienia w pierwszym sparingu zmierzyli się z juniorami Sokoła

Jedni po dwóch tygodniach zimowych przygotowań. Drudzy po dwóch tygodniach ferii zimowych. Seniorzy Płomienia Turznica i juniorzy Sokoła Ostróda zagrali mecz kontrolny.

Musisz przeczytać

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie