SportDerby Ostródy w sobotę rozpoczną sezon I ligi tenisistów...

Derby Ostródy w sobotę rozpoczną sezon I ligi tenisistów stołowych

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

TENIS STOŁOWY. Energa-Morliny Ostróda to jedyny klub w Polsce, który będzie miał dwie drużyny w rozgrywkach I ligi. W sobotę ostródzkie derby rozpoczną pierwszoligowe zmagania w sezonie 2022/23.

Prezes i trener ostródzkiego klubu Tomasz Krzeszewski będzie miał dwie drużyny w I lidze / Fot. Marcin Tchórz

Szkolenie dzieci i młodzieży to priorytet klubu pingpongowego z Ostródy. Kilkudziesięciu młodych adeptów tenisa stołowego przez pięć, a czasem sześć dni w tygodniu uczy się pingpongowego abecadła. Nad wykuwaniem młodych talentów w ostródzkiej kuźni, która zlokalizowana jest w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, pracuje sześciu szkoleniowców. Jednak żmudna praca szkoleniowa odbywa się w ciszy przy stołach, gdzie młodzież wylewa pot by doskonalić swoje umiejętności.

Tymczasem w najbliższych miesiącach na pierwszy plan wysuną się rozgrywki I ligi tenisistów stołowych. Wskutek spadku pierwszego zespołu Energa-Morliny z Superligi i po awansie ostródzkiej „dwójki” z II ligi na poziomie pierwszoligowym Ostróda będzie reprezentowana przez dwa zespoły.

– Nie jest to dla nas łatwe przedsięwzięcie, ponieważ do rywalizacji dwóch zespołów na jednym poziomie ligowym musieliśmy zgromadzić odpowiednią liczbę zawodników – mówi Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Energa-Morliny. – A w naszej sytuacji finansowej jest to spore wyzwanie, ale znamy się na rzeczy, jesteśmy sportowcami i lubimy takie wyzwania.

Przed inauguracją rozgrywek w I lidze w kadrze Energa-Morliny pojawiło się kilka nowych twarzy, ale będą też starzy dobrzy znajomi. Takim na pewno jest 36-letni Piotr Chmiel, który po rocznej przerwie wraca do Ostródy. Poprzednio pomógł ostródzkiej ekipie wywalczyć awans do Superligi. Cu uda się zwojować w nadchodzącym sezonie? Zobaczymy. Kolejnym, który już grał w ostródzkich barwach jest Marco Golla, który wrócił do Energa-Morliny z Olimpii-Unii Grudziądz występującej w Superlidze. Kompletnym debiutantem w Ostródzie jest młodzieżowiec 20-letni Michał Małachowski, który przyszedł z Torunia. Wymienieni zawodnicy wespół z Kubą Kwapisiem i Kacprem Petasiem będą stanowić o sile pierwszego zespołu Energa-Morliny.

Przy dobrej grze w tym składzie ostródzka „jedynka” może pokusić się o powrót do Superligi. – Nie celujemy w to, chcemy grać, wygrywać, bo po to uprawia się sport, ale gra Superlidze nie jest dla nas, bo nas na to nie stać – dodaje Krzeszewski. – Ale mamy dość młodą ekipę i w każdym meczu wyjdziemy do stołu po wygraną.

Drugi zespół po rocznej przerwie wrócił na pierwszoligowe salony, ale o utrzymanie w tym gronie będzie miał cholernie ciężko. Choć jak przyznają ostródzcy szkoleniowcy zadanie nie jest niemożliwe do wykonania. Kapitanem zespołu będzie ten, który w tej roli wprowadził „dwójkę” do I ligi Jakub Kuźmicz. Do tego 18-letni Aleksander Majchrzak, 19-latek Piotr Michalski, 19-letni Robert Czernecki, o pięć lat starszy Jacek Barbachowski, a może wreszcie i trener 37-letni Tomasz Sposób. Przed tymi panami solidne wyzwanie.

A pierwszy sprawdzian formy w sobotę (10 września) o godz. 16 w sali OCSiR przy ul. Kościuszki. Na początek derby Ostródy. Dwie drużyny Energa-Morliny staną naprzeciw siebie i bez podpowiedzi trenerów stoczą pierwszy ligowy pojedynek o punkty. Zapraszamy, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.

Filip „Chudy” Chełchowski dostał kolanem pod oko, ale i tak zdobył medal

W Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostały 7. Mistrzostwa MMA Polska. Tradycyjnie na medal spisał się wyrastający w na chłopa Filip Chełchowski, który mimo urazów stanął na podium.

Kilkukilometrowy peleton pół tysiąca rowerzystów pojechał na Górę Dylewską

Na różnych modelach rowerów, w różnych strojach, w większości w kaskach, ale i bez. Uśmiechnięci rowerzyści w liczbie ponad pół tysiąca pojechali w 22. Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W centrum Ostródy w godzinach szczytu strażacy „zapolowali” na sarnę

Na nietypową interwencję w piątek przed godziną 15 wezwani zostali strażacy. Dwa zastępy udały się na bezkrwawe łowy. W centrum miasta zauważona została młoda sarna. Strażacy złapali zwierzaka w siatkę.

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

- Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć - powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Musisz przeczytać

Zwycięskie gole Jakubowskiego dla Tęczy, Gradys uratował LKS Tyrowo

Marcin Jakubowski show w doliczonym czasie gry meczu w Jegłowniku. Hat-trick i Tęcza pokonała Agat. W Bynowie LKS Tyrowo minimalnie lepszy od Kormorana. Jastrząb Ględy rozbity przez lidera.

Sobota bez punktów w okręgówce, porażki piłkarzy Płomienia i Kormorana

Były momenty dobrej gry Płomienia Turznica na boisku w Grabowie w meczu z liderującym Constractem Lubawa. To nie wystarczyło na zdobycie punktów. Nie zapunktował też Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie