RegionKolarski Mordor gotowy w Starych Jabłonkach na wyścig Anders...

Kolarski Mordor gotowy w Starych Jabłonkach na wyścig Anders Trophy

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

GMINA OSTRÓDA. Różne wydarzenia sportowe gościły w Starych Jabłonkach, ale tego jeszcze nie było. W weekend będzie rządzić kolarstwo i finał tegorocznej edycji Milko Mazury MTB czyli wielkie ściganie.

Kolarze już się szykują na wielkie ściganie podczas finału Milko Mazury MTB w Starych Jabłonkach / Fot. Archiwum organizatora

Dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy, w niektórych wyścigach przewyższenie powyżej 600 metrów. Kilkuset zawodników na różnych trasach i w różnym wieku. Podczas finałowych zawodów Milko Mazury MTB Anders Trophy organizatorzy szykują moc atrakcji. Warto przyjechać ze swoimi najmłodszymi pociechami, które ledwo co zaczęły chodzić. Tutaj na plaży Hotelu Anders nad jeziorem Szeląg Mały animatorzy przygotują im płynne przejście z chodzenia na rowery. Dla dzieci w wieku 1-5 lat szkolenie z jazdy na Striders (to w sobotę 17 września) i wyścigi w kilku kategoriach wiekowych (na te zapraszamy w niedzielę 18 września).

Jednak dla miłośników jazdy na rowerach najbardziej efektowne będą wyścigi dorosłych, dla których organizatorzy przygotowali mega atrakcyjną trasę. Stopień trudności niemal wychodzi poza skalę Milko Mazury MTB. W niektórych miejscach sztywne podjazdy zmusza do zejścia z roweru nie jednego uczestnika weekendowej rywalizacji. Do tego full wypas liczba odcinków typu singeltruck.

– Podłoże dość suche, twarde, ziemia fajnie klei, mnóstwo wystających korzeni – charakteryzuje jeden z twórców trasy Anders Trophy.

Trasa na Anders Trophy ma być atrakcyjna i bogata w wiele korzeni oraz innych atrakcji / Fot. Archiwum organizatora

Wtajemniczeni, którzy mieli już okazję poznać ślad kolarskiego ścigania zaplanowanego na weekend i pojechali nim określają trasę wokół Starych Jabłonek mianem kolarskiego Mordoru. Cokolwiek to znaczy, brzmi nieco wyzywająco i strasznie. Najbardziej zaawansowani w klasie Pro będą mieli do pokonania trzy 33-kilometrowe okrążenia, podczas ich rywalizacji na trasie będzie ponad 600 metrów przewyższenia. Uczestnicy rywalizacji o punkty w klasie Expert będa walczyć na trasie o długości 66 km, a w klasie Hobby do przejechania będą 33 km. W tej ostatniej wielkie emocje szykują się w walce o 1. miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii HM4 czyli panów po 40. roku życia. Tam prowadzą zawodnicy Ostróda Sport Team. Liderem jest Adam Gałkowski i ma 9-punktową przewagę nad wiceliderem Pawłem Rawdanowiczem. Jeżeli ten drugi chce wygrać generalkę to w Anders Trophy musi wygrać ze swoim kolegą klubowym i uzyskać przynajmniej minutową przewagę na mecie.

Poza tym przez dwa impreza na plaży Hotelu Anders to moc atrakcji. Obok atrakcji i emocji sportowych będzie sporo stoisk kulinarnych. Zatem najbliższy weekend warto sobie zaplanować na finale Milko Mazury MTB na wyścigu Anders Trophy w Starych Jabłonkach.

PROGRAM SOBOTA 
Wyścig Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich:
Godz. 10 – start wyścigu Młodzik / Młodziczka
Godz. 11 – start wyścigu Żak / Żaczka
Godz. 12:30 – start wyścigu Wentylki / Bystrzaki
Godz. 13:05 – start wyścigu Skrzaty
Godz. 11:45 – dekoracja kategorii Młodzik / Młodziczka
Godz. 12 – dekoracja kategorii Żak / Żaczka
Godz. 13:30 – dekoracja kategorii Wentylki / Bystrzaki
Godz. 13:30 – dekoracja kategorii Skrzaty
Godz. 10 – Start wyścigu FUN, godz. 11:45 – Dekoracja kategorii FUN
PROGRAM NIEDZIELA
Godz. 10 – start wyścigu PRO
Godz. 10:05 – start wyścigu EXPERT
Godz. 10:10 – start wyścigu HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE
Godz. 14:05 – dekoracja kategorii PRO
Godz. 14 – dekoracja kategorii HOBBY i E-Bike
Godz. 14:15 – dekoracja kategorii EXPERT
Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing dla dzieci:
Godz. 11.30 – start wyścigów
Godz. 12.30 – Dekoracja kategorii

Szczegółowy program zawodów i opis tras oraz klas tutaj:➡ https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/95?fbclid=IwAR0q_84Z5z6hZRFZb0-q-LVlFWFn88OtdLvpJ7emrqqlXIunI9K_hnEs8nM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Adrian i Piotr z Ostródy wystartowali w Barcelonie na trasie ironmana

Adrian Dymek i Piotr Prejs z Ostródy byli wśród 5600 uczestników zawodów ironmana w Barcelonie. Pierwszy pokonał cały dystans i osiągnął dobry wynik, drugi pomylił trasę i został zdyskwalifikowany.

Na festiwalu w Durągu w niedzielę wybiorą największą dynię w gminie

Zupa krem z dyni, a może placki, ciasto albo inne kulinarne cudo. Dyniowe przysmaki w różnych postaciach do zobaczenia i spróbowania w niedzielę na 3. Gminnym Festiwalu Dyni w Durągu.

Nietrzeźwa uczestniczka niedzielnego wypadku na kanale nie sterowała pontonem

Wiele informacji pojawiło się w przestrzeni medialnej po niedzielnym wypadku pontonu na kanale. Według jednej z pogłosek łodzią napędzaną silnikiem, z której wypadł mężczyzna miała sterować nietrzeźwa kobieta.

Piłkarze Ostróda Recycling sięgnęli po Puchar Starosty Ostródzkiego

Sześć zespołów wystartowało w 5. edycji piłkarskich zmagań amatorów o Puchar Starosty Ostródzkiego. Główne trofeum wywalczyli zawodnicy drużyny Ostróda Recycling.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Wybrańcy Krzeszewskiego w 1/8 finału w środę zagrają z Koreą Południową

Porażką 0:3 ze Szwecją fazę grupową Drużynowych Mistrzostw Świata zakończyła Polska. W środę wybrańcy Tomasza Krzeszewskiego w 1/8 finału zagrają z Koreą Południową.

Sporo kontroli drogówki na ulicach po weekendzie pijanych kierowców

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał najbardziej pijany kierowca spośród skontrolowanych w weekend przez policję. Od dwóch dni na ulicach Ostródy nie brakuje patroli drogówki.

Musisz przeczytać

Adrian i Piotr z Ostródy wystartowali w Barcelonie na trasie ironmana

Adrian Dymek i Piotr Prejs z Ostródy byli wśród 5600 uczestników zawodów ironmana w Barcelonie. Pierwszy pokonał cały dystans i osiągnął dobry wynik, drugi pomylił trasę i został zdyskwalifikowany.

Na festiwalu w Durągu w niedzielę wybiorą największą dynię w gminie

Zupa krem z dyni, a może placki, ciasto albo inne kulinarne cudo. Dyniowe przysmaki w różnych postaciach do zobaczenia i spróbowania w niedzielę na 3. Gminnym Festiwalu Dyni w Durągu.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie