SportOstródzcy kolarze na Anders Trophy zakończyli sezon Milko Mazury...

Ostródzcy kolarze na Anders Trophy zakończyli sezon Milko Mazury MTB

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

KOLARSTWO. W okolicach Rezerwatu Sosny Taborskiej i niedaleko siedlisk orła bielika ścigali się kolarze podczas finału Milko Mazury MTB. Na wyścigu Anders Trophy dobrze pojechali zawodnicy z Ostródy.

Adam Gałkowski (drugi z prawej) wygrał rywalizację sezonu 2022 klasy HM4 w Milko Mazury MTB / Fot. Marcin Tchórz

Plaża nad jeziorem Szeląg Mały na terenie Hotelu Anders była centralnym miejscem spotkania uczestników tegorocznej rywalizacji Milko Mazury MTB. Debiutujące w cyklu dziesięciu wyścigów Stare Jabłonki były lokalizacją finałowej w sezonie 2022 rywalizacji. Na plaży gdzie kiedyś rozgrywane były m.in. mistrzostwa świata w siatkówce plażowej tym razem startowali i finiszowali kolarze MTB. Przez dwa dni kilkuset zawodników w różnych kategoriach wiekowych na rowerach eksplorowało leśne trakty gminy Ostróda. Dla wielu była to kolejna okazja do spotkania i zaliczenia kolejnych kilometrów w tym roku. Jednak byli też tacy jak zawodnicy Ostróda Sport Team – Adam Gałkowski i Paweł Rawdanowicz – którzy do końca walczyli o 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. Obaj wspomniani rywalizowali startowali w klasie Hobby (ponad 33 km) w kategorii HM4. Według wyliczeń sprzed ostatniego wyścigu lider klasyfikacji generalnej wśród 40-latków mógł sobie pozwolić na porażkę z „Rawdanem” (wicelider) i stracić mniej niż minutę, a i tak utrzymałby się na fotelu lidera po ostatnim wyścigu. Wyliczenia i wszelkie algorytmy nie były potrzebne. Gałkowski od pierwszych metrów jechał przed Rawdanowiczem i z przewagą nad kolegą klubowym minął linię mety wygrywając ostatecznie sezon w kategorii HM4. „Rawdan” musiał zadowolić się drugim miejscem.

Paweł Rawdanowicz był drugi na Anders Trophy w kategorii HM4 i na takim miejscu zakończył sezon Milko Mazury MTB / Fot. Marcin Tchórz

Wiele dobrego dla zawodników Ostróda Sport Team wydarzyło się też w pierwszym dniu rywalizacji podczas Anders Trophy. W klasie Młodzik na 2. miejscu rywalizację na plaży Hotelu Anders zakończył Mateusz Łagodziński. Może i byłoby lepiej, ale na pierwszym okrążeniu organizatorzy nie zamknęli jednego przejazdu i kolarz OST wraz z prowadzącym rywalem zjechali nie tu gdzie trzeba było, wybili się z rytmu i musieli odrabiać lekka stratę czasową. Ostatecznie Mateusz Łagodziński wygrał klasyfikację generalną sezonu 2022. Na 1. miejscu sezon wśród Bystrzaków zakończyła Iga Rawdanowicz, która wygrała klasyfikację Open i najlepsza była w zmaganiach dziewcząt. Sezon wśród Skrzatów na 2. miejscu zakończyła Małgorzata Janowska. W klasie Żaków na 2. miejscu rywalizację chłopców w sezonie zakończył Wiktor Karwowski. Super na dystansie całego sezonu 2022 spisał się też Marcin Łagodziński, który wygrał klasyfikację generalną w klasie Fun.

Mateusz Łagodziński (nr 31) był został najlepszym młodzikiem w sezonie 2022 Milko Mazury MTB / Fot. Marcin Tchórz
WYYNIKI ZAWODNIKÓW Z POWIATU W ANDERS TROPHY 
Klasa Hobby Open: 6. Adam Gałkowski (1. HM4), 9. Paweł Rawdanowicz (2. HM4), 12. Jędrzej Żebrowski (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team), 29. Robert Żebrowski (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team), 33. Marcin Pietrzak (Ostróda Sport Team), 40. Rafał Neumann (MTB Miłakowo), 51. Cezary Klepacki (MTB Miłakowo), 53. Michał Sanecki (Ostróda Sport Team); klasa Fun: 6. Marcin Łagodziński, 7. Krzysztof Karwowski (obaj Ostróda Sport Team); klasa Młodzik: 2. Mateusz Łagodziński, 12. Grzegorz Małecki (obaj Ostróda Sport Team); klasa Żak Open: 4. Wiktor Karwowski, 8. Tomasz Janowski, 17. Maks Pietrzak; klasa Wentylki Open: 10. Hubert Truszkowski , 12. Aleksander Małecki, 17. Nadia Karwowska (5. dziewczęta), 18 Lena Rębkowska (6. dz.); klasa Bystrzaki Open: 5. Iga Rawdanowicz (1. dziewczęta), 12. Remigiusz Leśków, 13. Jakub Plezia, 14. Mateusz Jarosz, 18. Krzysztof Pasierkowski (wszyscy OST); klasa Skrzat Open: 6. Małgorzata Janowska (1. dziewczęta)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.

Przysięga terytorialsów w Morągu, największa w historii WOT na Warmii i Mazurach

Największa przysięga w historii 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w Morągu. Nowi żołnierze, a wśród nich ostródzianie, w liczbie ponad 260 w ten sposób zakończyli szkolenie podstawowe.

Czarna Tęcza Miłomłyn zwycięstwem rozpoczęła serię zimowych sparingów

Pojedynkiem z rywalem z tej samej grupy klasy A miłomłyńska Tęcza rozpoczęła serię gier kontrolnych. Podczas podzielonego na tercje sparingu pokonała w Ostródzie Syrenę Młynary.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Góra Dylewska zimą idealna na spacer morsów, biegówki i pieczenie kiełbasek

Podostródzkie Aspen czyli Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Tam dzieje się przez cały rok. Zimą spacerują w krótkich spodenkach, biegają na nartach i pieką kiełbaski na ognisku.

Piłkarze Płomienia w pierwszym sparingu zmierzyli się z juniorami Sokoła

Jedni po dwóch tygodniach zimowych przygotowań. Drudzy po dwóch tygodniach ferii zimowych. Seniorzy Płomienia Turznica i juniorzy Sokoła Ostróda zagrali mecz kontrolny.

Musisz przeczytać

Nożem dźgnęła partnera, on trafił do szpitala, a ona tymczasowo do aresztu

Pod wpływem alkoholu i niezdrowych emocji była kobieta z Bogaczewa, która nożem zraniła swojego partnera. Sprawczyni tego czynu na najbliższe trzy miesiące trafiła do aresztu.

Piłkarze z Miłakowa w pierwszym sparingu po przerwie dostali łomot

Wicelider grupy 2 klasy A - MKS Miłakowo - rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Miłakowianie na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej Victorią Bartoszyce.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie