RegionMistrz olimpijski będzie na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym

Mistrz olimpijski będzie na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

OSTRÓDA. W sobotę i niedzielę zapraszamy na 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy. Pierwszy dzień to rywalizacja dorosłych wokół jeziora Sajmino. Dzień później biegacze opanują nabrzeże Jez. Drwęckiego.

W sobotę 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy odbędzie się nad jeziorem Sajmino / Fot. Archiwum organizatora

Festiwal to wydarzenie nie tylko dla biegaczy, ale także rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy styl życia. Atrakcyjna formuła sprawi, że na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo przy okazji wspólnego biegania będzie można zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących pomocy. Zachęcamy wsparcia 14-miesięcznej Miłany Patenko z Wileńszczyzny, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

– W akcję włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach, które we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” zadba o przepyszne dania, a całkowity dochód z ich sprzedaży Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przekaże na leczenie Miłany – informuje organizator dwudniowego festiwalu biegowego w Ostródzie.

Dwa dni doskonałej zabawy, atrakcyjne trasy biegowe, miła atmosfera, animacje dla dzieci i wiele innych. Zróżnicowane dystanse sprawiają, że to impreza nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla każdego kto lubi aktywnie spędzać czas.

Wokół jeziora Sajmino do przebiegnięcia będą dwa okrążenia, w sumie 6,2 km / Fot. Archiwum organizatora

W sobotę (8 października) bieg rozpocznie się o godz. 11 z plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino. Tam zawodnicy urodzeni 8 października 2006 roku i starsi (od 16 lat wzwyż) będą mieli do przebiegnięcia dystans 6,2 km. Czyli będą to dwa okrążenia wokół bardziej znanego wśród ostródzian Jeziora Kajkowskiego. Jeszcze w dniu biegu będzie można dopisywać się do listy startowej o ile oczywiście będą jeszcze wolne miejsca. Biuro zawodów na plaży będzie otwarte od godz. 8.45. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba tylko mieć dobre chęci do biegania i jeszcze większe do wspólnej zabawy. Gościem specjalnym festiwalu biegowego w Ostródzie będzie czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.

Natomiast w niedzielę 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy zmieni lokalizację i przeniesie się do Amfiteatru w Ostródzie. Na uczestników czekać będą biegi dziecięce, sztafety oraz marszobieg „Mila Niepodległości”. W amfiteatrze biuro zawodów będzie czynne w niedzielne przedpołudnie od godz. 10, a pierwszy bieg grupy najmłodszej wystartuje po godz. 12.

W niedzielę nad Jeziorem Drwęckim do pokonania m.in. marszobieg „Mila Niepodległości” / Fot. Archiwum organizatora

Celem Festiwalu jest popularyzacja sportu jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej strony umacnianie więzi z Ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Organizator: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"; Współorganizatorzy: Polonijny Ośrodek Przygotowań Sportowych Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Hotel Dom Polonii w Ostródzie, SWP Zdrowie Rehabilitacja, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie;  Partnerzy: Superczas.pl - Sportowy Pomiar Czasu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

PROGRAM 4. MIĘDZYNARODOWEGO POLONIJNEGO FESTIWALU BIEGOWEGO

Dzień 1 - sobota 8 października - plaża nad jeziorem Sajmino 
godz. 8:45 - praca Biura Zawodów (odbiór pakietów startowych/ ew. rejestracja do 45 minut przed startem biegu); godz. 10:30 - oficjalne otwarcie imprezy oraz występy zaproszonych gości (m.in. przedstawiciele MSiT, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych); godz. 10:50 -  wspólna rozgrzewka; godz. 11 - bieg (od 16 roku życia - urodzeni 08.10.2006 i starsi) – 6,2 km czyli dwie pętle wokół jeziora Sajmino; od godz. 12 - wręczanie nagród; godz. 13 - zakończenie imprezy
Dzień 2 - niedziela 9 października - ostródzki Amfiteatr + nabrzeże Jeziora Drwęckiego 
godz. 10 - praca Biura Zawodów (odbiór pakietów startowych/ ew. rejestracja do 45 minut  przed startem każdego biegu); godz. 12:00 - oficjalne otwarcie imprezy; godz. 12:05 - wspólna rozgrzewka dla Biegów Dziecięcych i Młodzieżowych; godz. 12:10 - Bieg Dzieci do lat 6 (rocznik 2016 i młodsi) – 240 m; godz. 12:20 - Bieg Młodziaków 6-9 lat (roczniki 2016-2013) – 480 m; godz. 12:30 - Bieg Młodziaków 10-12 lat (roczniki 2012-2010) – 959 m; godz. 12:40 Bieg Starszaków 13-15 lat (roczniki 2009-2007) – 959 m; godz. 12:55 - wspólna rozgrzewka do Biegu Sztafetowego; godz. 13 - Bieg Sztafetowy (od 16 roku życia - urodzeni 09.10.2006 i starsi) 3 x 959 m; godz. 13:20 - marszobieg “Mila Niepodległości” (w tym Nordic Walking) na dystansie 1918 m – dla niezainteresowanych rywalizacją sportową (bez ograniczeń wiekowych); od godz. 13:45 - wręczanie nagród dla wszystkich kategorii; godz. 14:15 - zakończenie imprezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Jedynka KODO Morąg rewelacyjnie rozpoczęła sezon w rozgrywkach pierwszoligowych

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Pierwszoligowi debiutanci z Jedynki KODO Morąg z przytupem przywitali się z rozgrywkami pierwszoligowymi. W sobotę morążan czekają derby Warmii i Mazur z Jeziorakiem Iława.

Ponad 2 miliony na kościół w Durągu i rozbudowę budynku GCK-B w Samborowie

Tylko 2 procent wartości inwestycji z budżetu gminy Ostróda dołoży samorząd do wartych ponad 2 mln zł prac konserwatorskich kościoła w Durągu i rozbudowy budynku GCK-B w Samborowie.

W Dzień Chłopaka giełda winyli, kaset i płyt CD w Bibliotece Przystani z Kulturą

"Ale to już było..." - można by o tym napisać. Jednak dobre wydarzenie można powtarzać jak piosenki ze zdartych płyt. W sobotę - w Dniu Chłopaka - warto wybrać się na drugą edycję giełdy winyli, kaset i płyt CD.

Kierowca miał 3 promile, jechał wężykiem po Drwęckiej, zatrzymał go przechodzień

Osobowy peugeot w poniedziałek po południu jechał całą szerokością ulicy Drwęckiej. Zaniepokoiło to jednego z mężczyzn, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego, zabrał kluczyki i powiadomił policję.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Trzej zawodnicy Energa-Morliny w dwudziestce 1. Grand Prix Polski w Gliwicach

Rozpoczął się cykl turniejów Grand Prix Polski seniorów. Podczas inauguracyjnego w Gliwicach zagrali pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Najlepsze wynikowo zawody rozegrał Kuba Kwapiś.

Niedzielny koncert pełen gwiazd zakończy Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem

Początek jesieni w Iławie zapowiada się energetycznie! Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem będą nie tylko jubileuszowe, ale i rekordowe, zatem i koncert finałowy przyniesie niezwykłe wrażenia.

Musisz przeczytać

Jedynka KODO Morąg rewelacyjnie rozpoczęła sezon w rozgrywkach pierwszoligowych

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Pierwszoligowi debiutanci z Jedynki KODO Morąg z przytupem przywitali się z rozgrywkami pierwszoligowymi. W sobotę morążan czekają derby Warmii i Mazur z Jeziorakiem Iława.

Ponad 2 miliony na kościół w Durągu i rozbudowę budynku GCK-B w Samborowie

Tylko 2 procent wartości inwestycji z budżetu gminy Ostróda dołoży samorząd do wartych ponad 2 mln zł prac konserwatorskich kościoła w Durągu i rozbudowy budynku GCK-B w Samborowie.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie