RegionMistrz olimpijski będzie na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym

Mistrz olimpijski będzie na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

OSTRÓDA. W sobotę i niedzielę zapraszamy na 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy. Pierwszy dzień to rywalizacja dorosłych wokół jeziora Sajmino. Dzień później biegacze opanują nabrzeże Jez. Drwęckiego.

W sobotę 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy odbędzie się nad jeziorem Sajmino / Fot. Archiwum organizatora

Festiwal to wydarzenie nie tylko dla biegaczy, ale także rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy styl życia. Atrakcyjna formuła sprawi, że na 4. Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo przy okazji wspólnego biegania będzie można zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących pomocy. Zachęcamy wsparcia 14-miesięcznej Miłany Patenko z Wileńszczyzny, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

– W akcję włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach, które we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” zadba o przepyszne dania, a całkowity dochód z ich sprzedaży Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przekaże na leczenie Miłany – informuje organizator dwudniowego festiwalu biegowego w Ostródzie.

Dwa dni doskonałej zabawy, atrakcyjne trasy biegowe, miła atmosfera, animacje dla dzieci i wiele innych. Zróżnicowane dystanse sprawiają, że to impreza nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla każdego kto lubi aktywnie spędzać czas.

Wokół jeziora Sajmino do przebiegnięcia będą dwa okrążenia, w sumie 6,2 km / Fot. Archiwum organizatora

W sobotę (8 października) bieg rozpocznie się o godz. 11 z plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino. Tam zawodnicy urodzeni 8 października 2006 roku i starsi (od 16 lat wzwyż) będą mieli do przebiegnięcia dystans 6,2 km. Czyli będą to dwa okrążenia wokół bardziej znanego wśród ostródzian Jeziora Kajkowskiego. Jeszcze w dniu biegu będzie można dopisywać się do listy startowej o ile oczywiście będą jeszcze wolne miejsca. Biuro zawodów na plaży będzie otwarte od godz. 8.45. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba tylko mieć dobre chęci do biegania i jeszcze większe do wspólnej zabawy. Gościem specjalnym festiwalu biegowego w Ostródzie będzie czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.

Natomiast w niedzielę 4. Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy zmieni lokalizację i przeniesie się do Amfiteatru w Ostródzie. Na uczestników czekać będą biegi dziecięce, sztafety oraz marszobieg „Mila Niepodległości”. W amfiteatrze biuro zawodów będzie czynne w niedzielne przedpołudnie od godz. 10, a pierwszy bieg grupy najmłodszej wystartuje po godz. 12.

W niedzielę nad Jeziorem Drwęckim do pokonania m.in. marszobieg „Mila Niepodległości” / Fot. Archiwum organizatora

Celem Festiwalu jest popularyzacja sportu jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej strony umacnianie więzi z Ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Organizator: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"; Współorganizatorzy: Polonijny Ośrodek Przygotowań Sportowych Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Hotel Dom Polonii w Ostródzie, SWP Zdrowie Rehabilitacja, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie;  Partnerzy: Superczas.pl - Sportowy Pomiar Czasu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

PROGRAM 4. MIĘDZYNARODOWEGO POLONIJNEGO FESTIWALU BIEGOWEGO

Dzień 1 - sobota 8 października - plaża nad jeziorem Sajmino 
godz. 8:45 - praca Biura Zawodów (odbiór pakietów startowych/ ew. rejestracja do 45 minut przed startem biegu); godz. 10:30 - oficjalne otwarcie imprezy oraz występy zaproszonych gości (m.in. przedstawiciele MSiT, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych); godz. 10:50 -  wspólna rozgrzewka; godz. 11 - bieg (od 16 roku życia - urodzeni 08.10.2006 i starsi) – 6,2 km czyli dwie pętle wokół jeziora Sajmino; od godz. 12 - wręczanie nagród; godz. 13 - zakończenie imprezy
Dzień 2 - niedziela 9 października - ostródzki Amfiteatr + nabrzeże Jeziora Drwęckiego 
godz. 10 - praca Biura Zawodów (odbiór pakietów startowych/ ew. rejestracja do 45 minut  przed startem każdego biegu); godz. 12:00 - oficjalne otwarcie imprezy; godz. 12:05 - wspólna rozgrzewka dla Biegów Dziecięcych i Młodzieżowych; godz. 12:10 - Bieg Dzieci do lat 6 (rocznik 2016 i młodsi) – 240 m; godz. 12:20 - Bieg Młodziaków 6-9 lat (roczniki 2016-2013) – 480 m; godz. 12:30 - Bieg Młodziaków 10-12 lat (roczniki 2012-2010) – 959 m; godz. 12:40 Bieg Starszaków 13-15 lat (roczniki 2009-2007) – 959 m; godz. 12:55 - wspólna rozgrzewka do Biegu Sztafetowego; godz. 13 - Bieg Sztafetowy (od 16 roku życia - urodzeni 09.10.2006 i starsi) 3 x 959 m; godz. 13:20 - marszobieg “Mila Niepodległości” (w tym Nordic Walking) na dystansie 1918 m – dla niezainteresowanych rywalizacją sportową (bez ograniczeń wiekowych); od godz. 13:45 - wręczanie nagród dla wszystkich kategorii; godz. 14:15 - zakończenie imprezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Na turnieju w Ostródzie wygrali juniorka z Gdańska i junior z Zielonej Góry

Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda w przedziale miejsc 5.-8. zakończył turniej 2. Grand Prix Polski juniorów. Zawody w hali OCSiR wygrali Wiktoria Wróbel i Mateusz Żelengowski.

Powrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju w Redzie

Przez niektórych określane mianem gierek słownych. Scrabble, gra w układanie słów, ma mocnych przedstawicieli w Ostródzie. Na turnieju w Redzie 2. miejsce zajął Michał Kolaj.

W Morągu wicelider rozgromił ekipę z Czerska, ósme zwycięstwo Jedynki KODO

Trwa zwycięska passa szczypiornistów morąskiej Jedynki KODO. W 9. kolejce spotkań grupy 2 II ligi morążanie we własnej hali na spokoju pokonali Handball Czersk.

Dwójka żaków z Energa-Morliny dalej walczy w 2. Grand Prix Polski w Mławie

Zawodnicy ostródzkiej akademii Energa-Morliny dzielnie walczyli podczas drugiego dnia 2. Grand Prix Polski w Mławie. Z piątki ostródzian do 1/16 awansowało dwoje ostródzkich żaków.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Jeden z Energa-Morliny w najlepszej szesnastce 2. Grand Prix Polski juniorów

Na starcie było 255 juniorek i juniorów. W niedzielę w finałowym dniu turnieju 2. Grand Prix Polski juniorów wśród dziewcząt i chłopców zagra po 16 zawodników, w tym gronie jest Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda.

Poszukiwany Rafał Abramowski z gminy Dąbrówno, 47-latek wyszedł z domu i nie wrócił

Trwają policyjne poszukiwania 47-letniego Rafała Franciszka Abramowskiego. Mieszkaniec gminy Dąbrówno w sobotni poranek wyszedł z domu i do tej pory nie skontaktował się ze swoimi bliskimi. Jakby ktoś spotkał mężczyznę prosimy o kontakt z policją lub rodziną.

Musisz przeczytać

Na turnieju w Ostródzie wygrali juniorka z Gdańska i junior z Zielonej Góry

Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda w przedziale miejsc 5.-8. zakończył turniej 2. Grand Prix Polski juniorów. Zawody w hali OCSiR wygrali Wiktoria Wróbel i Mateusz Żelengowski.

Powrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju w Redzie

Przez niektórych określane mianem gierek słownych. Scrabble, gra w układanie słów, ma mocnych przedstawicieli w Ostródzie. Na turnieju w Redzie 2. miejsce zajął Michał Kolaj.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie