RegionBiegacze zapisujcie termin i przygotowujcie formę na 2. Bieg...

Biegacze zapisujcie termin i przygotowujcie formę na 2. Bieg „W samo południe”

-

GMINA OSTRÓDA. Dobra wiadomość dla lokalnych biegaczy. Będzie 2. edycja biegu „W samo południe”. Na 10-kilometrówkę wokół Samborowa zapraszamy w ostatnią niedzielę marca 2023 roku.

Podczas 1. Biegu „W samo południe” dopisała pogoda oraz frekwencja, wystartowało ponad 170 biegaczy / Fot. Marcin Tchórz

Ponad 170 biegaczy wystartowało w inauguracyjnej edycji biegu „W samo południe” w Samborowie. Pierwszym zwycięzcą rywalizacji na dystansie 10 kilometrów w gminie Ostróda został iławianin Adrian Przybyła. Iławski długodystansowiec i amatorski mistrz Polski w półmaratonie pokonał ostródzkich biegaczy. Drugi w tej rywalizacji był mieszkaniec gminy Ostróda Damian Błaut z Tyrowa.

Wydarzenie biegowe, które debiutowało w kalendarzu sportowym ostródzkiej gminy zebrało dobre recenzje wśród uczestników. Zresztą inaczej być nie mogło, ponieważ organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody. Nagrodzeni zostali najlepsi biegacze oraz uczestnicy, którzy mieli szczęście w losowaniu nagród.

– Duże zainteresowanie biegaczy, profesjonalna organizacja, atrakcyjna i urozmaicona terenowo trasa wokół Samborowa. Jesteśmy gminą, która stawia na sport i zapraszamy na więcej takich wydarzeń sportowych i nie tylko – mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

W imieniu organizatorów na 2. edycję biegu „W samo południe” zapraszamy do Samborowa 26 marca 2023 roku / Fot. Marcin Tchórz

10-kilometrówka „W samo południe” na dłużej zawita w terminarzu gminnych imprez sportowych. Wyznaczony już został termin 2. edycji biegu. Zaplanowany został na 26 marca przyszłego roku. Biegacze już mogą uwzględnić ten termin w swoich terminarzach i zapraszamy na bieganie do Samborowa w ostatnią niedzielę marca 2023 r.