RegionWędkarze z OTW 4 zakończyli sezon spławikowy, Grand Prix...

Wędkarze z OTW 4 zakończyli sezon spławikowy, Grand Prix dla Jacka Tomasiewicza

-

WĘDKARSTWO. Ostatni raz w sezonie 2022 do rywalizacji spławikarzy stanęli wędkarze z ostródzkiego koła OTW 4. Najlepszy na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego był Andrzej Kurzynka.

W ostatnich zawodach spławikowych sezonu wędkarze z OTW 4 złowili ponad 38 kilogramów ryb / Fot. Archiwum

Ponad 38 kilogramów ryb wyciągnęli z Jeziora Drwęckiego zwodnicy, którzy zakończyli sezon spławikowy. Nad największym ostródzkim akwenem do rywalizacji stanęło 13 wędkarzy zrzeszonych w kole nr 4 Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Przez kilka godzin łowienia najlepsi uczestnicy zawodów nie narzekali na nudę. Najlepsi z wody złowili blisko 6 kilo ryb. Ostatnie zawody wygrał Andrzej Kurzynka przed Zygmuntem Karbowskim i Zdzisławem Krajewskim. Na dystansie całego sezonu 2022 najwięcej punktów zgromadził Jacek Tomasiewicz, który zdobył Grand Prix.

PIERWSZA 10 OSTATNICH ZAWODÓW
1. Andrzej Kurzynka (5720 gramów), 2. Zygmunt Karbowski (5200), 3. Zdzisław Krajewski (4610), 4. Wojciech Dwilewicz (4455), 5. Jacek Lipiński (4030), 6. Bolesław Pereszczako (3625), 7. Jacek Pereszczako (2070), 8. Zbigniew Bielewicz (1960), 9. Ryszard Nowicki (1840), 10. Jacek Tomasiewicz (1505).

KLASYFIKACJA GRAND PRIX 2022: 1. Jacek Tomasiewicz (54 pkt.), 2. Bolesław Pereszczako (49), 3. Zdzisław Krajewski (43), 4. Zbigniew Bielewicz (42), 5. Wojciech Dwilewicz (39).