Ekologia„Zbieramy papiery na…” - trwa zbiórka makulatury w szkołach...

„Zbieramy papiery na…” – trwa zbiórka makulatury w szkołach i przedszkolach [FILM]

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

EKOLOGIA. Dzieci z 58 szkół podstawowych i przedszkoli oczyszczają teren Związku Gmin „Czyste Środowisko” z makulatury. Mali ekolodzy w konkursie „Zbieramy papiery na…” walczą o 10 000 złotych, które są w puli nagród.

Makulatura przed odbiorem musi być odpowiednio przygotowana do transportu i przeważona / Fot. Marcin Tchórz

Aż 58 szkół podstawowych i przedszkoli wyraziło chęć udziału zbiórki makulatury w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Do działań proekologicznych zaproszonych zostało ponad 100 szkół i przedszkoli z 19 gmin zrzeszonych w strukturach ZG „Czyste Środowisko”. Uczniowie podstawówek i przedszkolaki zbierają stare podręczniki, gazety i kartony.

Zobaczcie na naszym filmieTUTAJ czym jest makulatura.

UWAGA! Makulatura nie może być sprasowana mechanicznie. Dlaczego?

Aby kartony mogły trafić do recyklingu muszą zostać przesegregowane, a następnie sprasowane do odpowiednich wymiarów kostek oraz odpowiedniej masywyjaśnia Przemysław Perraud, kierownik Działu Gospodarki Odpadami ZG RO-I „Czyste Środowisko”. –  Ze sprasowanej beli będzie trudno wybrać. Materiał przesegregowany trafia do ogromnej prasy, która tworzy kostkę o masie 300-400 kg i wymiarach umożliwiających transport odpowiedniej ilości takich bel aby transport był ekonomiczny. Są minimalne masy jakie można przekazywać do recyklera. W związku z powyższym makulatura zgnieciona mechanicznie przez urządzenia nie będzie przyjmowana podczas naszej akcji „Zbieramy papiery na…”

Do konkursu ekologicznego zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…” zgłosiło się 58 szkół i przedszkoli / Fot. Marcin Tchórz

Warto wziąć udział w proekologicznych działaniach, ponieważ razem sprzątamy naszą okolicę. Dzieci w ten sposób dowiedzą się co to jest makulatura i co z niej później można zrobić. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna i kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców z terenu ZG RO-I „Czyste Środowisko”.

Dla najlepszych szkół w konkursie zbiórki makulatury organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne. W puli nagród na najlepszych „zbieraczy” makulatury czeka 10 tysięcy złotych. Konkurs „Zbieramy papiery na…” trwa do 21 listopada 2022 roku. Przelicznik przyjęty przez organizatora daje szanse wszystkim – dużym i małym szkołom oraz przedszkolom. Ci, którzy według przelicznika zbiorą największą liczbę papierowych i kartonowych odpadów otrzymają 5 tysięcy złotych, na drugą placówkę czeka 3 tys. zł, a za trzeci wynik szkoła lub przedszkole otrzyma 2 tys. zł.

Szczegóły regulaminu konkursu ekologicznego zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…” dostępne są tutaj: https://www.czystesrodowisko.eu/aktualnosci/84/regulamin-konkursu-zbiorki-makulatury

Zbiórka makulatury trwa na terenie 19 gmin zrzeszonych w ZG RO-I „Czyste Środowisko”: Miasto Ostróda, Miasto Iława, Gmina Ostróda, Gmina Iława, Miasto i Gmina Morąg, Miasto i Gmina Miłakowo, Gmina Grunwald, Gmina Małdyty, Gmina Dąbrówno, Gmina Łukta, Miasto i Gmina Miłomłyn, Gmina Kurzętnik, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Miasto i Gmina Zalewo, Miasto i Gmina Olsztynek, Gmina Jonkowo, Gmina Lubawa, Gmina Godkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Na turnieju w Ostródzie wygrali juniorka z Gdańska i junior z Zielonej Góry

Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda w przedziale miejsc 5.-8. zakończył turniej 2. Grand Prix Polski juniorów. Zawody w hali OCSiR wygrali Wiktoria Wróbel i Mateusz Żelengowski.

Powrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju w Redzie

Przez niektórych określane mianem gierek słownych. Scrabble, gra w układanie słów, ma mocnych przedstawicieli w Ostródzie. Na turnieju w Redzie 2. miejsce zajął Michał Kolaj.

W Morągu wicelider rozgromił ekipę z Czerska, ósme zwycięstwo Jedynki KODO

Trwa zwycięska passa szczypiornistów morąskiej Jedynki KODO. W 9. kolejce spotkań grupy 2 II ligi morążanie we własnej hali na spokoju pokonali Handball Czersk.

Dwójka żaków z Energa-Morliny dalej walczy w 2. Grand Prix Polski w Mławie

Zawodnicy ostródzkiej akademii Energa-Morliny dzielnie walczyli podczas drugiego dnia 2. Grand Prix Polski w Mławie. Z piątki ostródzian do 1/16 awansowało dwoje ostródzkich żaków.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Jeden z Energa-Morliny w najlepszej szesnastce 2. Grand Prix Polski juniorów

Na starcie było 255 juniorek i juniorów. W niedzielę w finałowym dniu turnieju 2. Grand Prix Polski juniorów wśród dziewcząt i chłopców zagra po 16 zawodników, w tym gronie jest Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda.

Poszukiwany Rafał Abramowski z gminy Dąbrówno, 47-latek wyszedł z domu i nie wrócił

Trwają policyjne poszukiwania 47-letniego Rafała Franciszka Abramowskiego. Mieszkaniec gminy Dąbrówno w sobotni poranek wyszedł z domu i do tej pory nie skontaktował się ze swoimi bliskimi. Jakby ktoś spotkał mężczyznę prosimy o kontakt z policją lub rodziną.

Musisz przeczytać

Na turnieju w Ostródzie wygrali juniorka z Gdańska i junior z Zielonej Góry

Aleksander Majchrzak z Energa-Morliny Ostróda w przedziale miejsc 5.-8. zakończył turniej 2. Grand Prix Polski juniorów. Zawody w hali OCSiR wygrali Wiktoria Wróbel i Mateusz Żelengowski.

Powrót z przytupem, Michał Kolaj drugi w scrabblowym turnieju w Redzie

Przez niektórych określane mianem gierek słownych. Scrabble, gra w układanie słów, ma mocnych przedstawicieli w Ostródzie. Na turnieju w Redzie 2. miejsce zajął Michał Kolaj.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie