BiznesLazuryty dla przedsiębiorców, samorządowcy z powiatu nagrodzili dobre firmy

Lazuryty dla przedsiębiorców, samorządowcy z powiatu nagrodzili dobre firmy

-

POWIAT OSTRÓDZKI. W dziesięciu kategoriach rozdane zostały Lazuryty Przedsiębiorczości Powiatu Ostródzkiego 2022. Po pandemicznej przerwie samorządowcy wrócili do dobrej tradycji spotkań z przedsiębiorcami z regionu.

Lazuryty przedsiębiorczości powiatu ostródzkiego 2022 zostały rozdane w 10 kategoriach / Fot. www.nos-portal.pl

Tegoroczna gala Lazuryty Przedsiębiorczości Powiatu Ostródzkiego 2022 odbyła się w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie doszło do dorocznego spotkania samorządowców z prawie wszystkich gmin powiatu ostródzkiego z przedstawicielami lokalnego biznesu. Jest to projekt wymyślony i realizowany przez Telewizję Mazury.

– Samorządy funkcjonują między innymi dzięki wpływom z podatków, które są płacone przez lokalnych przedsiębiorców, dlatego wpadłem na pomysł, żeby co roku organizować spotkanie, podczas którego samorządowcy będą mieli okazję podziękować przedstawicielom biznesu za to, że działają w tym regionie – powiedział Piotr Wasześcik, szef Telewizji Mazury i producent gali. – Stąd pomysł by co roku nagradzać przedsiębiorców Lazurytami Przedsiębiorczości Powiatu Ostródzkiego.

Gustaw Marek Brzezin odebrał Lazuryt w kategorii Przyjaciel Przedsiębiorczości i Samorządu / Fot. www.nos-portal.pl

Gospodarzem tegorocznej gali był Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas uroczystości w Starych Jabłonkach Lazuryty rozdane zostały w 10 kategoriach. Jedną ze statuetek w kategorii Przyjaciel Przedsiębiorczości i Samorządu odebrał marszałek województwa warmińsko mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Wśród nagrodzonych statuetkami były też firmy, których marki w ich branży rozpoznawalne są w również poza granicami Polski, jak OSIA Food Solutions Poland Sp. z o.o. czy R-GOL.com sąsiadujące z sobą w podostródzkiej Górce.

Lazuryty przyznawane są przez kapitułę, którą w tym roku tworzyli: Andrzej Wiczkowski – przewodniczący oraz członkowie: Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga; Stanisław Siwkowski, burmistrz miasta i gminy Miłomłyn; Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda; Marcin Krajewski, wójt gminy Małdyty; Piotr Zwaliński, wójt gminy Dąbrówno; Robert Malinowski, wójt gminy Łukta; Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald i Piotr Wasześcik, szef Telewizji Mazury.

LAZURYTY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POWIATU OSTRÓDZKIEGO 2022 
OSI Food Solutions Poland Sp. z o.o. - kat. Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu; 
Kalbornia Mazury - kat. Najlepsza Inwestycja, Innowacja lub Inicjatywa; 
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRUNWALD Sp. z o.o. - kat. Najlepsza Firma Rodzinna; 
Sonarol Sp. j. Najda - kat. Najlepszy Producent lub Usługa; 
Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Łukcie - kat. Najlepsza Usługa lub Produkt Regionalny; 
Zajazd pod Kłobukiem w Małdytach - kat. Najlepsza Firma lub Produkt Turystyczny; 
Marszal Tomasz Marchalewski - kat. Najlepszy Przedsiębiorca-Rolnik lub Usługa dla Rolnictwa; 
R-GOL.com - kat. Przyjaciel Sportu; 
EKOBUD Sp. z o.o. - kat. Przyjaciel Kultury; 
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - kat. Przyjaciel Przedsiębiorczości i Samorządu.
Lazuryty Przedsiębiorczości Powiatu Ostródzkiego 2022 / Fot. www.nos-portal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.

Pochodzący z Ostródy Krzysztof Wietek drugi raz mistrzem Polski w minifutbolu

MINIFUTBOL. Mamy wychowanka ostródzkiego Sokoła, który może wystąpić w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To Krzysztof Wietek, który grę w piłkę zaczynał w Sokole, teraz mieszka na Śląsku i drugi raz z kolei został mistrzem Polski w minifutbolu.

Strażacki dzień w Brzydowie, piana party na boisku, odznaki dla druhów i zabawa

GMINA OSTRÓDA. W lipcu też można, bo nieważne kiedy, ważna jest dobra zabawa. Na boisku w Brzydowie spotkali się druhowie z miejscowej OSP. Okazją do spotkania był Strażacki Dzień Dziecka w Brzydowie.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Fighterzy spotkali się na zamku, razem trenowali i pomogli Marcelowi [FOTO]

OSTRÓDA. Wakacyjne zajęcia z trenerami i instruktorami różnych sztuk walki odbyły się na zamkowym dziedzińcu. We wspólnym treningu uczestniczył - na ławce - burmistrz Ostródy. Fighterzy pomogli też choremu Marcelowi.

KGW Durąg przygotowało golonkę na gofrze i wygrało pierwszy etap Bitwy Regionów

GMINA OSTRÓDA. Rozpoczęła się kolejna edycja kulinarnej Bitwy Regionów organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W pierwszym etapie w Stawigudzie najlepiej gotowały panie z KGW w Durągu.

Musisz przeczytać

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie