RegionKomendant ostródzkiej policji Marcin Danowski został Przyjacielem Poli

Komendant ostródzkiej policji Marcin Danowski został Przyjacielem Poli

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

POWIAT OSTRÓDZKI. W Olsztynie odbyła się gala podsumowująca projekt policyjny „Profilaktyka Smyka” i rok z Polą, która ruszyła w świat. Jednym z jej przyjaciół został szef ostródzkiej policji Marcin Danowski.

Podinspektor Marcin Danowski (drugi z lewej), komendant powiatowy policji w Ostródzie został Przyjacielem Poli / Fot. Archiwum

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w jednej sali spotkali się policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, oświaty oraz dzieci. A wszystko po to, by podsumować kilkanaście miesięcy profilaktycznej pracy, której głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Przed tym, jak niebezpieczne konsekwencje mogą mieć przeróżne decyzje dzieci, przestrzegała w tym czasie Pola, fikcyjna bohaterka książeczki „Na ratunek Poli”.

Podczas gali wyróżniono także tych, którzy swoją postawą i zaangażowaniem umożliwili Poli podróż w świat warmińsko-mazurskich uczniów. Order „Przyjaciela Poli” z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka otrzymał m.in.: podinsp. Marcin Danowski – komendant powiatowy policji w Ostródzie.

Gala była także doskonałym momentem na to, aby przedstawić tych policjantów, którzy swoją kreatywnością, umiejętnością poruszania się wśród różnych grup wiekowych, jak również zdolnością korzystania z różnych narzędzi (w tym z „Poli”) – wyróżniają się na tle swoich kolegów i koleżanek. W gronie siedmiu wyróżnionych funkcjonariuszy przez komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie znalazł się: podinsp. Krzysztof Majewski z KPP w Ostródzie.

PROFILAKTYKA SMYKA
Przypomnijmy, że „Profilaktyka Smyka” jako kompleksowe działanie profilaktyczne funkcjonuje na terenie naszego garnizonu już od ponad roku. Pomysł na stworzenie fikcyjnej bohaterki, która na swoim przykładzie będzie edukować dzieci, zrodził się w Braniewie pod koniec 2020 r. Pola, której imię znamy już bardzo dobrze, prezentuje najmłodszym czytelnikom trzynaście niebezpiecznych sytuacji, w których tak naprawdę może znaleźć się każde dziecko. Fikcyjną bohaterkę z opresji ratuje bohater w niebieskim mundurze – policjant. Aby książeczka przypadła do gustu dzieciom nawiązano współpracę z 13-letnim wówczas Wiktorem Zygo, mieszkańcem Braniewa, który podjął wyzwanie i zilustrował dzieło. Postać stworzona dla najmłodszych przez ich starszego rówieśnika musiała trafić do małych odbiorców, tak też się stało. O Poli można było nie tylko przeczytać, ale i o niej posłuchać z radiowych głośników. Co więcej, przygody tej niefrasobliwej dziewczynki trafiły na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy stworzyli nagrania, na których czytają historyjki dzieciom.  Na tym jednak nie poprzestano. Książeczka „Na ratunek Poli” stała się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Stworzone pakiety edukacyjne, w skład których weszły m.in. scenariusze zajęć, kolorowanki, dyplomy oraz pieczątka trafiły do szkół. Profilaktyczny potencjał książeczki dostrzegł jednak szybko szef warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy nadinsp. Tomasz Klimek, dla którego bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.

Śnieg nie pokrzyżował planów, LKS Tyrowo wygrał pierwszy zimowy sparing

Piłkarze A-klasowego LKS Tyrowo zagrali pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Na dobry początek na boisku częściowo pokrytym śniegiem tyrowianie wygrali z Żabianką Żabi Róg (klasa B).

Przy 3 Maja będą sparingi cały weekend, zacznie LKS Tyrowo, skończy Tęcza

Kibice piłki kopanej mogą znaczną część weekendu spędzić na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Tam mecze kontrolne naszych ekip od piątku niedzieli. Zobaczcie kto z kim i kiedy zagra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Policjanci jak nauczyciele, uczą seniorów jak nie stać się ofiarą przestępstw

Policjanci uświadamiają seniorom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami w przestrzeni publicznej. W tym celu spotykają się z osobami starszymi i mówią im jak żyć bezpiecznie.

Rozpoczęły się zapisy online na 2. Bieg „W samo południe”, limit 200 miejsc

W ostatnią niedzielę marca w Samborowie 2. edycja Biegu "W samo południe" na dystansie 10 km. Ruszyły zapisy online, liczba startujących limitowana do 200 biegaczy.

Musisz przeczytać

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie