Niepokonani stracili pierwsze punkty, OverBET utknął pod idzbarską Górą

-

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Gdzie należało szukać niektórych facetów dzień przed Wigilią? W hali w Samborowie. Tam piątkowy wieczór spędzili uczestnicy 9. edycji Gminnej Ligi Halowej.

Podziałem punktów zakończył się przedświąteczny pojedynek WAKS Turznica z Kormoranem Zwierzewo / Fot. Marcin Tchórz

Przedświąteczna kolejka spotkań GLH w Samborowie pierwszy raz podczas 9. edycji miała dość wyrównany przebieg. Strzelcy zatracili trochę impet, bo zamiast 63 bramek tym razem strzelili ich tylko zaledwie 38. W wyścigu najskuteczniejszych strzelców gminnej halówki również bez zmian, ponieważ najlepsi w tej rywalizacji Dominik Wrzesiński z samborowskiej Paki i Łukasz Świgoń z WAKS Turznica strzelili po trzy gole.

Przed świętami pierwsze swoje punkty straciły trzy ekipy, które w dwóch pierwszych kolejkach wygrały swoje spotkania i były na czele ligowej klasyfikacji. Wyhamowany został OverBET, który nie dał rady Górze Idzbark. Do połowy drugiej części gry na parkiecie był remis 3:3, który utrzymywał się przez siedem minut. Końcówka należała jednak do Góry, którą do wygranej poprowadzili bracia Drozd i gościnnie występujący w Górze Kacper Nowicki z Cracovii Kraków. Piłkarze z podostródzkiej “Jeleniej Góry” – tak Idzbark po niemiecku nazywał się przed II wojną światową – mieli piorunujący finisz, strzelili jeszcze cztery bramki i zatrzymali OverBET.

Góra Idzbark (czarne stroje) wygrała pierwsze spotkanie w 9. edycji GLH w Sambrowie / Fot. Marcin Tchórz

Po pierwsze ligowe zwycięstwo w GLH – podobnie jak Góra – sięgnęli piłkarze z Wigwałdu. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro w ich bramce stanął golkiper IV-ligowego Jezioraka Iława. Do przerwy Wigwałd prowadził 3:0 z Promilem Jaracza i wydawało się, że jest pozamiatane. Nic z tych rzeczy. Bramkowa wymiana ciosów na dobre rozgorzała w drugiej połowie i omal Promili nie doprowadził do remisu. Zabrakło niewiele, ale Wigwałd wybronił się i utrzymał jednobramkową przewagę.

Zespół Wigwałdu (pomarańczowe kamizelki) o jedną bramkę lepszy był od “Promilowców” z Jaracza / Fot. Marcin Tchórz

Na koniec naprzeciw siebie stanęli piłkarze z Turznicy i Zwierzewa. Zanim jednak rozbrzmiał pierwszy gwizdek piłkarze z Turznicy wręczyli prezent i pogratulowali Bartoszowi Solisowi na okoliczność tego, że został tatą. NOS Portal dołącza się do gratulacji. A później obie ekipy dotychczas niepokonane stanęły do boju o 1. miejsce w tabeli. Po 36 minutach rywalizacji na parkiecie turzniczanie i zwierzewianie pozostali niepokonani. W 3. min po błędzie bramkarza Kormorana Adrian Sadowski piętą otworzył wynik i było 1:0 dla WAKS. Później strzelali Adrian Gęstwicki, Kacper Rogala, trzy razy Świgoń. Na przemian prowadzili jedni i drudzy, a ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem czyli pokojowo przed świętami.

Wyniki 3. kolejki GLH: WASK Turznica - Kormoran Zwierzewo 5:5 (gole: Łukasz Świgoń 3, Adrian Sadowski 2 -WAKS; Adrian Gęstwicki 2, Kacper Rogala 2, Tomasz Karkut - Kormoran), Promil Jaracza - Wigwałd 5:6 (Patryk Kłosowski 2, Kamil Liszewski 2, Błażej Tomczyk - Promil; Zieliński 2, Szanty 2, Czapliński, Szypniewski - Wigwałd), Paka Samborowo - Iskra Smykówko 4:3 (Dominik Wrzesiński 3, Michał Czajkowski - Paka; Mateusz Skolmowski, Marcin Kostiok, Damian Piejdak - Iskra), Góra Idzbark - OverBET 7:3 (Paweł Drozd 3, Kacper Nowicki 2, Adrian Drozd, Kamil Graczyk - Góra; Piotr Ziółkowski 2, Adrian Wasiak - OverBET).