SportW gminnej halówce w wyścigu snajperów Wrzesiński był lepszy...

W gminnej halówce w wyścigu snajperów Wrzesiński był lepszy od Świgonia

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

HALOWA PIŁKA NOŻNA. W 4. kolejce Gminnej Ligi Halowej jak w filmach dla dorosłych, były momenty, ale ostatecznie wszystko kończyło się przewidywalnie. To znaczy faworyci wygrali swoje mecze.

Kormoran Zwierzewo (czerwone stroje) wygrał trzecie spotkanie w Gminnej Lidze Halowej / Fot. Marcin Tchórz

Najłatwiejsze punkty w ostatniej kolejce spotkań 2022 roku w Gminnej Lidze Halowej w Samborowie zdobyli piłkarze Góry Idzbark. Mieli zmierzyć się z Wigwałdem. Spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ ekipa z gminy Olsztynek nie dotarła do samoborowskiej sali. Tym samym zespół z przedwojennej podostródzkiej Jeleniej Góry (tak się kiedyś nazywał Idzbark) bez pocenia się i wysiłku wygrał walkowerem.

Przez 12 minut piłkarze Promila Jaracza bezbramkowo remisowali z Paką Samborowo. Ale kiedy już gospodarze znaleźli drogę do bramki „Promilowców” to w niespełna cztery minuty bramkarza z Jaracza czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Samborowską Pakę po komplet punktów poprowadził ścigający się o koronę króla strzelców Dominik Wrzesiński. Pięć razy skierował futbolówkę do bramki Promila.

Paka Samborowo (pomarańczowe koszulki) kontrolowała przebieg meczu z Promilem Jaracza i wygrała / Fot. Marcin Tchórz

Popisem nieskuteczności strzelców i skutecznych interwencji obu bramkarzy była pierwsza połowa pojedynku między WAKS Turznica i Iskrą Smykówko. Dlatego też na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0. Po zmianie stron raz prowadzili jedni raz drudzy. WAKS szybko mógł wypracować sobie kilkubramkową przewagę, ale walczący o tytuł króla strzelców Łukasz Świgoń marnował okazję za okazją. A czasami zamiast strzelać na siłę wystarczyło technicznie posłać piłkę obok interweniującego bramkarza. Dzięki temu też na parkiecie w Samborowie emocje były niemal do ostatnich minut. Iskra grała ambitnie i ostro, nie przebierała w środkach i długo wynik był na styku. Jednak trzy minuty przed końcowym gwizdkiem WAKS uzyskał dwubramkową przewagę, którą turzniczanie jeszcze powiększyli inkasując trzeci komplet punktów.

Iskra Smykówko (koszulki w szachownice) długo toczyła wyrównaną walkę z WAKS Turznica / Fot. Marcin Tchórz

OverBET do meczu z Kormoranem Zwierzewo przystąpił tylko z jednym rezerwowym. Na dodatek jeden z zawodników tego pierwszego zespołu zagrał z przeziębieniem. Było widać, że miał trudności, a czasami „zatykało go” i nie mógł oddychać. To nie wróżyło nic dobrego i wystarczyło na remisowe (1:1) zakończenie pierwszej części gry. Po przerwie Kormoran przełamał opór rywali, zagrał skutecznie, hat-tricka ustrzelił Dawid Sokołowski, a zwierzewianie wygrali po raz trzeci w 9. edycji GLH.

Wyniki i strzelcy 4. kolejki GLH: Kormoran Zwierzewo - OverBET 7:1 (gole: Dawid Sokołowski 3, Kacper Rogala 2, Tomasz Karkut, Jakub Bojarowski - Kormoran; Kacper Piekut - OverBET), WAKS Turznica - Iskra Smykówko 6:3 (Łukasz Świgoń 2, Mariusz Sztramski, Radosław Teliszewski, Adrian Sadowski, Bartosz Solis - WAKS; Damian Piejdak, Jakub Galiński, Marcin Kostiok - Iskra), Paka Samborowo - Promil Jaracza 6:4 (Dominik Wrzesiński 5, Tomasz Gałka - Paka; Kamil Liszewski 2, Maciej Płoski, Patryk Kłosowski - Promil), Góra Idzbark - Wigwałd 5:0 (walkower).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Wybierzcie Radę Osiedla Centrum, na wybory zapraszamy 4 grudnia

W najbliższy poniedziałek (4 grudnia) niektórych ostródzian czekają kolejne wybory. Do urny wyborczej pójdą mieszkańcy Ostródy, którzy wybiorą Radę Osiedla Centrum.

Dzięki niebiesko-zielonym grantom Pietrzwałd zwiększy lokalne zasoby wody

Ponad 50 tys. zł kosztowało utworzenie zbiornika wodnego do retencjonowania wód deszczowych i roztopowych w Pietrzwałdzie. Pomocne były pieniądze z niebiesko-zielonych grantów od marszałka województwa.

Zagłosujcie na sześć nominacji w plebiscycie organizowanym przez WMZPN

Anna Gliszczyńska, Paweł Dawidowicz, Łukasz Goździejwski, Dawid Idzikowski, Grzegorz Sobotka i turniej Ostróda Cup. Namawiamy do zagłosowania na tych sześć naszych nominacji w plebiscycie WMZPN.

Prezes ostródzkiego klubu piłkarskiego zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS

Od kilku dni funkcjonariusze KAS wspólnie z policją w kilku województwach zatrzymują osoby powiązane z grupą organizującą nielegalne gry hazardowe. W Ostródzie zatrzymany został m.in. Tomasz H., działacz klubu piłkarskiego.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W przyszłym roku będzie większość Wojewódzkich Autobusowych Linii Komunikacyjnych

Samorząd Województwa kontynuuje i rozwija rozpoczęty w 2021 roku program Wojewódzkich Autobusowych Linii Komunikacyjnych. Większość połączeń zostanie utrzymanych w 2024 roku.

Ostródzcy karatecy powalczyli na szóstkę w zawodach IKO Warsaw Open

Pojechali na podbój stolicy i jak chcieli tak zrobili. Karatecy z Ostródy aż sześć razy stawali na podium podczas zawodów IKO Warsaw Open. Rosną następcy Natalii Stachowicz i Jakuba Żeguni.

Musisz przeczytać

Wybierzcie Radę Osiedla Centrum, na wybory zapraszamy 4 grudnia

W najbliższy poniedziałek (4 grudnia) niektórych ostródzian czekają kolejne wybory. Do urny wyborczej pójdą mieszkańcy Ostródy, którzy wybiorą Radę Osiedla Centrum.

Dzięki niebiesko-zielonym grantom Pietrzwałd zwiększy lokalne zasoby wody

Ponad 50 tys. zł kosztowało utworzenie zbiornika wodnego do retencjonowania wód deszczowych i roztopowych w Pietrzwałdzie. Pomocne były pieniądze z niebiesko-zielonych grantów od marszałka województwa.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie