SportW gminnej halówce w wyścigu snajperów Wrzesiński był lepszy...

W gminnej halówce w wyścigu snajperów Wrzesiński był lepszy od Świgonia

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

HALOWA PIŁKA NOŻNA. W 4. kolejce Gminnej Ligi Halowej jak w filmach dla dorosłych, były momenty, ale ostatecznie wszystko kończyło się przewidywalnie. To znaczy faworyci wygrali swoje mecze.

Kormoran Zwierzewo (czerwone stroje) wygrał trzecie spotkanie w Gminnej Lidze Halowej / Fot. Marcin Tchórz

Najłatwiejsze punkty w ostatniej kolejce spotkań 2022 roku w Gminnej Lidze Halowej w Samborowie zdobyli piłkarze Góry Idzbark. Mieli zmierzyć się z Wigwałdem. Spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ ekipa z gminy Olsztynek nie dotarła do samoborowskiej sali. Tym samym zespół z przedwojennej podostródzkiej Jeleniej Góry (tak się kiedyś nazywał Idzbark) bez pocenia się i wysiłku wygrał walkowerem.

Przez 12 minut piłkarze Promila Jaracza bezbramkowo remisowali z Paką Samborowo. Ale kiedy już gospodarze znaleźli drogę do bramki „Promilowców” to w niespełna cztery minuty bramkarza z Jaracza czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Samborowską Pakę po komplet punktów poprowadził ścigający się o koronę króla strzelców Dominik Wrzesiński. Pięć razy skierował futbolówkę do bramki Promila.

Paka Samborowo (pomarańczowe koszulki) kontrolowała przebieg meczu z Promilem Jaracza i wygrała / Fot. Marcin Tchórz

Popisem nieskuteczności strzelców i skutecznych interwencji obu bramkarzy była pierwsza połowa pojedynku między WAKS Turznica i Iskrą Smykówko. Dlatego też na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0. Po zmianie stron raz prowadzili jedni raz drudzy. WAKS szybko mógł wypracować sobie kilkubramkową przewagę, ale walczący o tytuł króla strzelców Łukasz Świgoń marnował okazję za okazją. A czasami zamiast strzelać na siłę wystarczyło technicznie posłać piłkę obok interweniującego bramkarza. Dzięki temu też na parkiecie w Samborowie emocje były niemal do ostatnich minut. Iskra grała ambitnie i ostro, nie przebierała w środkach i długo wynik był na styku. Jednak trzy minuty przed końcowym gwizdkiem WAKS uzyskał dwubramkową przewagę, którą turzniczanie jeszcze powiększyli inkasując trzeci komplet punktów.

Iskra Smykówko (koszulki w szachownice) długo toczyła wyrównaną walkę z WAKS Turznica / Fot. Marcin Tchórz

OverBET do meczu z Kormoranem Zwierzewo przystąpił tylko z jednym rezerwowym. Na dodatek jeden z zawodników tego pierwszego zespołu zagrał z przeziębieniem. Było widać, że miał trudności, a czasami „zatykało go” i nie mógł oddychać. To nie wróżyło nic dobrego i wystarczyło na remisowe (1:1) zakończenie pierwszej części gry. Po przerwie Kormoran przełamał opór rywali, zagrał skutecznie, hat-tricka ustrzelił Dawid Sokołowski, a zwierzewianie wygrali po raz trzeci w 9. edycji GLH.

Wyniki i strzelcy 4. kolejki GLH: Kormoran Zwierzewo - OverBET 7:1 (gole: Dawid Sokołowski 3, Kacper Rogala 2, Tomasz Karkut, Jakub Bojarowski - Kormoran; Kacper Piekut - OverBET), WAKS Turznica - Iskra Smykówko 6:3 (Łukasz Świgoń 2, Mariusz Sztramski, Radosław Teliszewski, Adrian Sadowski, Bartosz Solis - WAKS; Damian Piejdak, Jakub Galiński, Marcin Kostiok - Iskra), Paka Samborowo - Promil Jaracza 6:4 (Dominik Wrzesiński 5, Tomasz Gałka - Paka; Kamil Liszewski 2, Maciej Płoski, Patryk Kłosowski - Promil), Góra Idzbark - Wigwałd 5:0 (walkower).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.

Śnieg nie pokrzyżował planów, LKS Tyrowo wygrał pierwszy zimowy sparing

Piłkarze A-klasowego LKS Tyrowo zagrali pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Na dobry początek na boisku częściowo pokrytym śniegiem tyrowianie wygrali z Żabianką Żabi Róg (klasa B).

Przy 3 Maja będą sparingi cały weekend, zacznie LKS Tyrowo, skończy Tęcza

Kibice piłki kopanej mogą znaczną część weekendu spędzić na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Tam mecze kontrolne naszych ekip od piątku niedzieli. Zobaczcie kto z kim i kiedy zagra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Policjanci jak nauczyciele, uczą seniorów jak nie stać się ofiarą przestępstw

Policjanci uświadamiają seniorom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami w przestrzeni publicznej. W tym celu spotykają się z osobami starszymi i mówią im jak żyć bezpiecznie.

Rozpoczęły się zapisy online na 2. Bieg „W samo południe”, limit 200 miejsc

W ostatnią niedzielę marca w Samborowie 2. edycja Biegu "W samo południe" na dystansie 10 km. Ruszyły zapisy online, liczba startujących limitowana do 200 biegaczy.

Musisz przeczytać

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie