SportOstródzcy karatecy rozpoczęli rok na medal, złota Natalia Stachowicz

Ostródzcy karatecy rozpoczęli rok na medal, złota Natalia Stachowicz

-

KARATE KYOKUSHIN. Cztery medale w walkach i finałowy występ w konkurencji kata. Medalowo nowy rok na turniejach rozpoczęli zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Ekipa na medal z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate na turnieju Ichiban Cup / Fot. Archiwum OKKK

Pierwszy noworoczny występ podopieczni Artura Małża mieli w Kątach Wrocławskich podczas turnieju Ichiban Cup. Na inaugurację startów w sezonie 2023 na Dolny Śląsk wybrało się ponad 400 karateków z 41 klubów. Zawody miały obsadę międzynarodową, w Kątach wystartowali reprezentanci 11 krajów.

Niektórzy stanęli na drodze do medali zawodnikom z Ostródy. Przykład młodszym kolegom jak należy walczyć na macie dała najstarsza spośród zawodników OKKK na turnieju Ichiban Cup Natalia Stachowicz. Wystartowała w kategorii seniorek i nie znalazła rywalki, która potrafiłaby ją zatrzymać. W drodze do złotego medalu w kategorii do 65 kg. Natalia Stachowicz stoczyła trzy walki, a wśród pokonanych rywalek była reprezentantka Austrii.

– Z trzech walk stoczonych na turnieju Ichiban Cup jedną wygrałam przed czasem, ogólnie zawody kumite stały na bardzo wysokim poziomie sportowym – skomentowała złota medalistka z Kątów Wrocławskich.

Natalia Stachowicz, numer jeden jest… jeden / Fot. Archiwum OKKK

Złoto seniorki OKKK było motywacją dla młodszych karateków z Ostródy. O krok od złotego medalu turniej w kategorii 14-15 lat do 65 kg zakończył Maciej Adamczyk. Na tatami w Kątach znokautował zawodnika z Serbii, ale w finale musiał uznać wyższość rywala i ostatecznie wywalczył srebrny medal. Do złota i srebra podopieczni trenera Małża dołożyli jeszcze dwa brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium w kat 16-17 lat do 60 kg stanęła Natalia Włodarska, natomiast w kat. 12-13 lat do 55 kg po brąz sięgnął Igor Witkowski.

Bez medalu z Dolnego Śląska wrócił Łukasz Kulesza, który został wyeliminowany przez późniejszego zwycięzcę kategorii. W konkurencji kata do finału zakwalifikowała się Natalia Włodarska.