SportChcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się...

Chcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się z Sokołem

-

- Reklama -

ROZMOWA. Chcę żeby to był Sokół grający jak najszybciej do przodu, na pełnym ryzyku, nie przejdzie u mnie granie bez podejmowania odważnych decyzji na boisku – mówi Janusz Bucholc, trener trzecioligowego Sokoła Ostróda.

Chciałbym zamknąć kadrę jak najszybciej, najlepiej na początku lutego – mówi Janusz Bucholc, trener Sokoła / www.sokolostroda.com

– Zaczęliście przygotowania badaniami wydolnościowo-sprawnościowymi. Jak one wypadły? Piłkarze wykonali urlopowe zadania?

– Każdy z chłopaków na urlop dostał indywidualną rozpiskę z planem do wykonania. Widać było, że podczas wolnego zadana robota została wykonana. Badania pokazały, że poszliśmy do przodu. Tak że można zabierać się do zimowych zajęć.

– Czego zatem mogą oczekiwać piłkarze Sokoła w najbliższych tygodniach?

– Pierwsze trzy tygodnie będą bardzo ciężkie. Siedem jednostek treningowych, plus mecz kończący każdy mikro cykl. Dwa razy w tygodniu zajęcia w siłowni, w pozostałe dni będziemy spotykać się na boisku i pracować nad naszym stylem grania, który już zaczął funkcjonować jesienią, a teraz musimy to cały czas doskonalić. Później będziemy schodzić z obciążeń, ale generalnie mamy wiele do wykonania.

– W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do “wietrzenia szatni” Sokoła między rundami. Jak dużych zmian możemy spodziewać się w zespole trenera Bucholca?

– Mamy zgraną grupę zawodników. Udało nam się utrzymać trzon zespołu z pierwszej rundy, mimo że chłopaki mieli oferty wyjazdów na sprawdziany do klubów z wyższych lig. Cieszę się, że ci piłkarze są bardzo świadomi i zdecydowali się tutaj – w Sokole Ostróda – robić progres swój własny i drużyny. Pożegnaliśmy się z Konstantinem Hołowczenko i Kamilem Skibą, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Teraz trenują z nami piłkarze z DKS Dobre Miasto, Chojniczanki Chojnice, Wisły Płock i Stomilu Olsztyn. Chcąc realizować model grania z czterema piłkarzami w środku i dwoma napastnikami, nie szukamy zawodników na konkretne pozycje na przykład szóstki czy klasycznej dziewiątki. Potrzebujemy piłkarzy z dobrym odbiorem piłki, kreatywnych i mobilnych, nie grających w jednostajnym tempie. Chcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się z Sokołem. Dlatego też trenuje z nami wychowanek z drużyny juniorów. Chciałbym zamknąć kadrę jak najszybciej, najlepiej na początku lutego.

– Cały zespół broni i szybko przechodzi z fazy obrony do ataku, a piłkę po stracie stara się odebrać wysoko… Czy nad takim modelem Sokoła będziecie pracować przed rundą wiosenną?

– Chcę żeby to był Sokół grający jak najszybciej do przodu, na pełnym ryzyku. Dlatego uzupełniamy kadrę zawodnikami, którzy będą chcieli tak grać i realizować mój pomysł na grę. Zależy mi na tym żeby Sokół grał jak najbardziej płynnie i ofensywnie. I nad tym będziemy pracować w najbliższych tygodniach.

– W sobotę Sokół rozegra pierwszy sparing, a w sumie ma być osiem meczów kontrolnych…

– Pierwszy mikro cykl przygotowań zakończymy sobotnim sparingiem z Jeziorakiem Iława. Zagramy na sztucznej murawie przy 3 Maja o godz. 12.30. Osiem sparingów to, moim zdaniem, optymalna ilość. Nie chcemy robić ligi przed ligą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.

2,5 promila “wydmuchał” kierowca audi stracił prawko i tymczasowo auto

GMINA MIŁOMŁYN. Przed sądem stanie 58-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował audi w Miłomłynie. Za jazdę "pod wpływem" kierowca stracił prawo jazdy i tymczasowo samochód, którym jechał.

Karatecy są w formie przed IKO Polish Open, byli na podium w Myślenicach

KARATE KYOKUSHIN. Dobrze wśród seniorów radzi sobie świeżo upieczona seniorka Natalia Włodarska. Zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate stanęła podium na zawodach IKO Beskidy Cup w Myślenicach.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

“Jedynka” krok bliżej reprezentacji, wygrała miejski etap Pucharu Tymbarku [FOTO]

PIŁKA NOŻNA. Eliminacjami miejskimi rozpoczęła 24. edycja Pucharu Tymbarku, która w tym roku odbywa się pod hasłem: Krok bliżej reprezentacji. Pierwszy zwycięskim krok w tym kierunku zrobili uczniowie ostródzkiej SP 1.

Tylko Huragan zapunktował, porażki Sokoła, Płomienia i Kormorana

PIŁKA NOŻNA. Huragan Morąg to jedyny zespół z kompletem zwycięstw w rundzie wiosennej w grupie 2 klasy okręgowej. Pierwszy raz w tym roku przegrał Sokół Ostróda. Przegrały też Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo.

Musisz przeczytać

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie