SportChcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się...

Chcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się z Sokołem

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

ROZMOWA. Chcę żeby to był Sokół grający jak najszybciej do przodu, na pełnym ryzyku, nie przejdzie u mnie granie bez podejmowania odważnych decyzji na boisku – mówi Janusz Bucholc, trener trzecioligowego Sokoła Ostróda.

Chciałbym zamknąć kadrę jak najszybciej, najlepiej na początku lutego – mówi Janusz Bucholc, trener Sokoła / www.sokolostroda.com

– Zaczęliście przygotowania badaniami wydolnościowo-sprawnościowymi. Jak one wypadły? Piłkarze wykonali urlopowe zadania?

– Każdy z chłopaków na urlop dostał indywidualną rozpiskę z planem do wykonania. Widać było, że podczas wolnego zadana robota została wykonana. Badania pokazały, że poszliśmy do przodu. Tak że można zabierać się do zimowych zajęć.

– Czego zatem mogą oczekiwać piłkarze Sokoła w najbliższych tygodniach?

– Pierwsze trzy tygodnie będą bardzo ciężkie. Siedem jednostek treningowych, plus mecz kończący każdy mikro cykl. Dwa razy w tygodniu zajęcia w siłowni, w pozostałe dni będziemy spotykać się na boisku i pracować nad naszym stylem grania, który już zaczął funkcjonować jesienią, a teraz musimy to cały czas doskonalić. Później będziemy schodzić z obciążeń, ale generalnie mamy wiele do wykonania.

– W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do „wietrzenia szatni” Sokoła między rundami. Jak dużych zmian możemy spodziewać się w zespole trenera Bucholca?

– Mamy zgraną grupę zawodników. Udało nam się utrzymać trzon zespołu z pierwszej rundy, mimo że chłopaki mieli oferty wyjazdów na sprawdziany do klubów z wyższych lig. Cieszę się, że ci piłkarze są bardzo świadomi i zdecydowali się tutaj – w Sokole Ostróda – robić progres swój własny i drużyny. Pożegnaliśmy się z Konstantinem Hołowczenko i Kamilem Skibą, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Teraz trenują z nami piłkarze z DKS Dobre Miasto, Chojniczanki Chojnice, Wisły Płock i Stomilu Olsztyn. Chcąc realizować model grania z czterema piłkarzami w środku i dwoma napastnikami, nie szukamy zawodników na konkretne pozycje na przykład szóstki czy klasycznej dziewiątki. Potrzebujemy piłkarzy z dobrym odbiorem piłki, kreatywnych i mobilnych, nie grających w jednostajnym tempie. Chcemy stawiać na chłopaków z regionu, żeby utożsamiali się z Sokołem. Dlatego też trenuje z nami wychowanek z drużyny juniorów. Chciałbym zamknąć kadrę jak najszybciej, najlepiej na początku lutego.

– Cały zespół broni i szybko przechodzi z fazy obrony do ataku, a piłkę po stracie stara się odebrać wysoko… Czy nad takim modelem Sokoła będziecie pracować przed rundą wiosenną?

– Chcę żeby to był Sokół grający jak najszybciej do przodu, na pełnym ryzyku. Dlatego uzupełniamy kadrę zawodnikami, którzy będą chcieli tak grać i realizować mój pomysł na grę. Zależy mi na tym żeby Sokół grał jak najbardziej płynnie i ofensywnie. I nad tym będziemy pracować w najbliższych tygodniach.

– W sobotę Sokół rozegra pierwszy sparing, a w sumie ma być osiem meczów kontrolnych…

– Pierwszy mikro cykl przygotowań zakończymy sobotnim sparingiem z Jeziorakiem Iława. Zagramy na sztucznej murawie przy 3 Maja o godz. 12.30. Osiem sparingów to, moim zdaniem, optymalna ilość. Nie chcemy robić ligi przed ligą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.

Śnieg nie pokrzyżował planów, LKS Tyrowo wygrał pierwszy zimowy sparing

Piłkarze A-klasowego LKS Tyrowo zagrali pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Na dobry początek na boisku częściowo pokrytym śniegiem tyrowianie wygrali z Żabianką Żabi Róg (klasa B).

Przy 3 Maja będą sparingi cały weekend, zacznie LKS Tyrowo, skończy Tęcza

Kibice piłki kopanej mogą znaczną część weekendu spędzić na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Tam mecze kontrolne naszych ekip od piątku niedzieli. Zobaczcie kto z kim i kiedy zagra.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Policjanci jak nauczyciele, uczą seniorów jak nie stać się ofiarą przestępstw

Policjanci uświadamiają seniorom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami w przestrzeni publicznej. W tym celu spotykają się z osobami starszymi i mówią im jak żyć bezpiecznie.

Rozpoczęły się zapisy online na 2. Bieg „W samo południe”, limit 200 miejsc

W ostatnią niedzielę marca w Samborowie 2. edycja Biegu "W samo południe" na dystansie 10 km. Ruszyły zapisy online, liczba startujących limitowana do 200 biegaczy.

Musisz przeczytać

Czwartoligowy Motor Lubawa za mocny dla piłkarzy Kormorana Zwierzewo

Dzięki bramkarzom tylko 0:2 przegrali piłkarze zwierzewskiego Kormorana. Zespół z gminy Ostróda na stadionie przy 3 Maja okazał się za słaby dla czwartoligowców z Motoru Lubawa.

Hat-trick Dawida Kasprzyka i Sokół Ostróda trafił szóstkę ze Spartą Brodnica

Sześć goli, to najniższy wymiar kary jaki dostali w Ostródzie piłkarze czwartoligowej Sparty Brodnica. Trzecioligowcy Sokola odnieśli pewne zwycięstwo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie