SportA-klasowicze zwycięstwami zakończyli zimowe przygotowania, za tydzień liga

A-klasowicze zwycięstwami zakończyli zimowe przygotowania, za tydzień liga

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

PIŁKA NOŻNA. MKS Miłakowo, Tęcza Miłomłyn, LKS Tyrowo i Vel Dąbrówno za tydzień zaczną rundę wiosenną w klasie A. Ostatnie sparingi przed startem ligi wszystkie te drużyny zakończyły zwycięstwami.

Na boisku na Osiedlu Fabryka w Żabim Rogu sporo działo się pod bramką gospodarzy / Fot. Marcin Tchórz

Trzecie od końca miejsce po pierwszej rundzie w grupie 4 zajmują piłkarze Velu Dąbrówno. Beniaminek klasy A z południowych rejonów powiatu ostródzkiego ostatni mecz kontrolny przed inauguracją piłkarskiej rozegrał z B-klasową Żabianką Żabi Róg. W ciepłą i słoneczną niedzielę na trybunach boiska na Osiedlu Fabryka pojawiła się spora grupa kibiców. Spotkanie zostało podzielone na tercje. Od początku lepiej wyglądali i prezentowali się piłkarze z klasy A. Vel po 21 minutach przewagi objął prowadzenie. Bramkową akcję powinien sfinalizować Dawid Szpejna, jego strzał minął bramkarza, piłka odbiła się od słupka i dobił ją Adam Kurowski. W kolejnych dwóch częściach gry Vel był lepszy od Żabianki. Jeszcze trzy gole dla zespołu z Dąbrówna zdobyli Kurowski, Szpejna i Rafał Waszczuk. Spotkanie Żabianki z Velem skończyło się wyniki 1:4, a honorową bramkę dla zespołu z Żabiego Rogu strzelił Konrad Karolak.

LKS Tyrowo podczas zimowych przygotowań rozegrał aż siedem meczów kontrolnych. Sparing nr 7 podopieczni Łukasza Goździejwskiego zagrali na naturalnej nawierzchni w Idzbarku, gdzie zmierzyli się z miejscową Górą. Piłkarze z Tyrowa chyba już myśleli o czekającej ich za tydzień inauguracji rundy rewanżowej w Wilczętach. Przez pierwszych 45 minut rywalizacji jakby trochę zlekceważyli B-klasowiczów z Góry. Wynik do przerwy był ciut zaskakujący, bo tyrowianie remisowali 2:2. Niedokładności i proste błędy indywidualne piłkarze z Tyrowa wyeliminowali trochę w drugiej połowie i to odzwierciedlił wynik końcowy, LKS wygrał 5:2. Gole dla tyrowian zdobyli: Marcin Rejman 2, Da Rosa 2, Damian Sałata.

LKS Tyrowo na boisku w Idzbarku zwycięsko zakończył serię siedmiu zimowych sparingów / Fot. Archiwum FB LKS Tyrowo

Za pośrednictwem m.in. naszego portalu udało się znaleźć ostatniego tej zimy sparingpartnera dla MKS Miłakowo. Wiceliderzy grupy 2 klasy A mieli zarezerwowane boisko w Iławie, ale wycofał się rywal. Ostatecznie udało się znaleźć rywala z samej grupy Ewingi Zalewo.

– Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, w pełni kontrolowaliśmy przebieg gry, bramki Sebastiana Kozłowskiego dały nam prowadzenie 2:0 – skomentował Dariusz Giemza, trener MKS Miłakowo. – Po przerwie wdarło się małe rozprężenie, przytrafił nam się błąd w polu karnym i zespół Ewingów z 11 metrów zmniejszył straty.

Ostatni zimowy mecz kontrolny zakończył się zwycięstwem MKS 2:1.

Trzy gole Rafała Wyralskiego, dwa trafienia Kacpra Piekuta i jedno Wiktora Matrackiego. Sześć goli tydzień przed A-klasowymi derbami gminy Miłomłyn (inauguracja piłkarskiej wiosny w sobotę w Bynowie z Kormoranem) strzelili piłkarze Tęczy. Potwierdzili tym samym, że w tym zespole drzemie moc. Ostatnim sparingpartnerem Tęczowych był występujący w grupie 4 klasy A Orzeł Ulnowo. Podopieczni Piotra Zająca, jak we wcześniejszych zimowych sparingach zdominowali rywala. Nawet przez chwilę nie byli zagrożeni w tym spotkaniu. Tęcza wygrała 6:1 i tydzień przed ligą zasygnalizowała, że takie wyniki w walce o punkty mogą być normą.

Na boisku w Ulnowie piłkarze z Miłomłyna strzelili sześć goli / Fot. Archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Wiedza pożarnicza przechodzi z rodziców na dzieci, za nami turniej miejski

Szkoła Podstawowa nr 2 była gospodarzem miejskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W trzech kategoriach dużą wiedzą wykazały się m.in. dzieci naszych strażaków, które zajęły czołowe miejsca.

Piłkarska sobota w regionie na wszystkich boiskach startuje o godzinie 16

W Ostródzie, Zwierzewie, Turznicy i Miłomłynie w sobotę o tej samej porze wybrzmią pierwsze gwizdki podczas meczów ligowych na boiskach od III ligi do klasy A. Co obejrzeć? Ten wybór pozostawiamy kibicom.

Siatkarze SMS Ostróda w smrodzie powalczą o półfinał mistrzostw Polski młodzików

Wielkie siatkarskie emocje szykują się w weekend na parkiecie śmierdzącej hali OCSiR przy ul. Piłsudskiego. Młodzicy SMS Ostróda i trzy inne zespoły będą tam walczyć o awans do półfinału mistrzostw Polski.

Komitet Monitorujący będzie czuwał nad sprawną transformacją regionu

Komitet Monitorujący program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 został powołany 27 lutego 2023 roku uchwałą zarządu województwa. To niezależny organ pełniący funkcje doradczo-opiniodawcze.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Wiózł robotników do pracy i w Miłomłynie stracił prawo jazdy na Pasłęckiej

Środowy poranek źle będzie wspominał kierowca z gminy Iława. Jechał busem przez Miłomłyn i na ulicy Pasłęckiej o ponad 50 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca stracił prawo jazdy.

Ostróda odwołała Jarmark Wielkanocny, zapraszamy do Morąga, Iławy i Olsztynka

Odwołany został planowany na najbliższy weekend Jarmark Wielkanocny promowany przez władze miejskie Ostródy. Przyczyny są bliżej nieznane. Ale można wybrać się na jarmarki do Iławy, Morąga albo Olsztynka.

Musisz przeczytać

Wiedza pożarnicza przechodzi z rodziców na dzieci, za nami turniej miejski

Szkoła Podstawowa nr 2 była gospodarzem miejskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W trzech kategoriach dużą wiedzą wykazały się m.in. dzieci naszych strażaków, które zajęły czołowe miejsca.

Piłkarska sobota w regionie na wszystkich boiskach startuje o godzinie 16

W Ostródzie, Zwierzewie, Turznicy i Miłomłynie w sobotę o tej samej porze wybrzmią pierwsze gwizdki podczas meczów ligowych na boiskach od III ligi do klasy A. Co obejrzeć? Ten wybór pozostawiamy kibicom.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie