Na sygnaleNocna strzelanina przy myjni pod policją, dzień później złodzieje...

Nocna strzelanina przy myjni pod policją, dzień później złodzieje zostali zatrzymani

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

OSTRÓDA-OLSZTYN. We wtorek w nocy nie udała się policyjna zasadzka na podejrzanych o włamania do stacji paliw i myjni samochodowych. Były strzały na Grunwaldzkiej, ale sprawcy uciekli. Dzień później włamywaczy zatrzymano w Olsztynie.

Dwaj sprawcy włamań do stacji pali, restauracji i myjni samochodowych zostali zatrzymani / Fot. KWP Olsztyn

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmowali się serią włamań do restauracji, stacji paliw i myjni samochodowych. Śledczy tropili sprawców przestępstw, których dokonali w Olsztynie, powiecie olsztyńskim i powiecie ostródzkim. Złodzieje skoków na restauracje, stacje paliw i myjnie samochodowe mieli dokonać w okresie od grudnia 2022 do marca tego roku. Wskutek żmudnej pracy operacyjnej policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z serią tych włamań.

We wtorkową noc policjanci Olsztyna zasadzili się na podejrzanych pod jedną z ostródzkich myjni w sąsiedztwie ostródzkiej komendy policji.

– Zostali oni przyłapani na gorącym uczynku w ubiegły wtorek w nocy podczas próby włamania do jednej z myjni samoobsługowych na terenie Ostródy – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Sprawcy, gdy zorientowali się, że zostali namierzeni przez policjantów, próbowali za wszelką cenę uciec, nie bacząc na konsekwencje. Nie dość, że nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i ostrzeżenia użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego, to podczas ucieczki samochodem próbowali potrącić blokujących im drogę funkcjonariuszy, narażając ich na poważne obrażenia. Zachowanie mężczyzn zmusiło policjantów do oddania strzałów ostrzegawczych. Sprawcy uciekając osobowym mercedesem uszkodzili nieoznakowany radiowóz, po czym odjechali w nieznanym kierunku.

W poprzedni wtorek policjanci przy ul. Grunwaldzkiej zasadzili się na złodziei / Fot. Marcin Tchórz

Policjanci natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Do akcji włączyli się także policjanci z Ostródy. Już następnego dnia dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Olsztyna. Okazało się, że próbowali ukryć się m.in. w lesie.

– 28-latek był aż do tego stopnia zdeterminowany, że podczas ucieczki zanurzył się po pas w bagnie. Jednak policjanci weszli za nim do wody i go wyciągnęli – dodaje zespół prasowy KWp Olsztyn. – Ponadto w trakcie przeszukania przy mężczyźnie znaleziono woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to metamfetamina, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyźni wspólnie mieli włamać się do dwóch olsztyńskich restauracji i jednej myjni samoobsługowej, a także do jednej ze stacji paliw w powiecie olsztyńskim. Zdecydowanie więcej na sumieniu ma młodszy z mężczyzn. 28-latek jest dodatkowo podejrzany o próby, a także włamania do myjni samoobsługowych, restauracji czy stacji paliw. Dodatkowo ci sami mężczyźni byli również w zainteresowaniu policjantów z Ostródy. W marcu 2023 roku mieli włamać się do dwóch myjni samoobsługowych na terenie Ostródy uszkadzając wyrzutniki, a następnie zabierając monety. 28-latek usłyszał łącznie 18 zarzutów dotyczących kradzieży oraz usiłowania i dokonania kradzieży z włamaniem. Ponadto, 28-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy oraz posiadanie narkotyków. 33-latek usłyszał 6 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Łączna wartość strat spowodowanych ich działalnością to ponad 120 tysięcy złotych. Kwota ta dotyczy nie tylko skradzionej gotówki, ale także zniszczeń dokonanych podczas włamań. W sobotę decyzją sądu wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Z kolei wobec 33-latka zastosowano dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy – niewykluczone, że mężczyźni mogą mieć związek z innymi przestępstwami przeciwko mieniu, co jest przedmiotem prowadzonego postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Góra strzelała do przerwy i ograła Żabiankę, dramatyczny finisz w Dąbrównie

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Dąbrównie, gdzie A-klasowy Vel uratował remis w końcowych sekundach. Bez dramatów było na boisku B-klasowej Góry Idzbark, która pokonała Żabiankę Żabi Róg.

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.

Tęcza i Miłakowo gonią Wałszę, Tyrowo ograło Warmiaka, Iskra pokonała Wel

Im bliżej finiszu ligowych rozgrywek, tym lepiej strzelają nasi piłkarze w klasach A i B. Siedem zwycięskich bramek strzeliła Tęcza Miłomłyn, pięć LKS Tyrowo tylko trzy MKS Miłakowo.

Nasi słabo zagrali w okręgówce, kolejne porażki Płomienia i Kormorana

Kłopoty kadrowe Płomienia Turznica w meczu z Zatoką Braniewo zakończyły się drugą z kolei porażką ekipy z gminy Ostróda. Bez cudu nad Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim przegrał Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Jakub Żegunia w Świnoujściu zdobył wicemistrzostwo Polski seniorów

Poprawił kondycję, siła poszła w górę, wróciła chęć do walki i jest srebrny medal. Jakub Żegunia z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zdobył wicemistrzostw Polski seniorów.

Na razie bez zwycięstw ostródzkich drużyn na turnieju 12-latków Ostróda Cup

Szesnaście zespołów rywalizuje na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja na turnieju 12-latków Ostróda Cup. Młodzi piłkarze mają za sobą rozgrzewkowy piątek. Zespoły ostródzkie nie wygrały meczu.

Musisz przeczytać

Góra strzelała do przerwy i ograła Żabiankę, dramatyczny finisz w Dąbrównie

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Dąbrównie, gdzie A-klasowy Vel uratował remis w końcowych sekundach. Bez dramatów było na boisku B-klasowej Góry Idzbark, która pokonała Żabiankę Żabi Róg.

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie