SportTęcza wiceliderem, porażka Miłakowa, remis Tyrowa, śnieg pod Grunwaldem

Tęcza wiceliderem, porażka Miłakowa, remis Tyrowa, śnieg pod Grunwaldem

-

PIŁKA NOŻNA. Ciekawie jest w grupie 2 klasy A. W górę tabeli wspina się Tęcza Miłomłyn. Kolejna wpadka i spadek MKS Miłakowo. LKS Tyrowo zdobył punkt w Pieniężnie. Zaś w grupie 4 w Dąbrównie Vel 0:7 zgłoś się.

W Miłomłynie bramkarz Warmiaka pięć razy został pokonany przez piłkarzy Tęczy / Fot. Marcin Tchórz

Spodziewaliśmy się, że mega interesująca będzie rywalizacja A-klasowiczów w grupie 2, w której jest najwięcej zespołów z powiatu ostródzkiego. Tam na razie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Tęcza Miłomłyn, ale trzeba też przyznać, że w dwóch wiosennych meczach miała dużo słabszych rywali. Przed tym drugim spotkaniem, które w prima aprilis rozegrane zostało na boisku przy ul. Pasłęckiej w Miłomłynie trener Tęczowych Piotr Zając zaszalał trochę z wyjściową jedenastką. Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Mateusz Gajdziel, Bartłomiej Klonowski czy bramkarz Maciej Pietkiewicz. Za to po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa i rekonwalescencją na boisku pojawił się Rafał Gołębiewski. I powrót “Gołąbka” był w dobrym stylu, ponieważ strzelił jedną z trzech bramek dla Tęczy w przed przerwą.

Jednak spotkanie z ostatnim w tabeli Warmiakiem Łukta w wykonaniu gospodarzy pozostawiało wiele do życzenia. Wprawdzie szybko strzelili dwie bramki, ale goście za niedługo strzelili kontaktowego gola po trafieniu Sławomira Aretmniaka, a za następnych kilka minut mieli super okazję na wyrównanie. Nie zrobili tego, dostali na 3:1 i tak było do przerwy. Tymczasem na drugą połowę w Tęczy weszli Wojciech Kowalkowski i Gajdziel. Mieli poukładać grę i zapewnić kolejne bramki gospodarzom. Tak się nie stało, a po nieporozumieniu bramkarza miłomłynian z obrońcami Warmiak trafił na 3:2. Później w Tęczy pojawił się B. Klonowski, który jakiś czas po wejściu strzelił bramkę. To ustawiło mecz, który zakończył się zwycięstwem drużyny z Miłomłyna, która awansowała na 2. miejsce w tabeli.

Tęcza Miłomłyn - Warmiak Łukta 5:2 (3:1)
Bramki: Leśnicki, Wyralski, Gołebiewski, Klonowski, Hasiuk - Tęcza; Artemniak 2 - Warmiak

Tęcza na fotel wicelidera wskoczyła dzięki porażce MKS Miłakowo, który znowu stracił punkty. Podopieczni Dariusza Giemzy mają trudną drabinkę na początku rundy. Najpierw był remis z liderem, a w 15. kolejce czekał kandydat do awansu czwarty przed tym meczem Dąb Kadyny. Piłkarze z Żuław postawili trudne warunki i o losach spotkaniach zdecydowała jedna bramkowa akcja. Miłakowianie drugi raz w rundzie rewanżowej kończyli mecz w dziesiątkę, bo jeden z piłkarzy został dwa razy obejrzał żółta kartę. Dąb pokonał MKS Miłakowo 1:0.

Dobry początek ma LKS Tyrowo. Zespół odmieniony przez młodego grającego trenera Łukasza Goździejewskiego drugi raz tej wiosny grał na wyjeździe. Tym razem piłkarze z gminy Ostróda gościli na boisku liderującej Wałszy Pieniężno. Wiosną tyrowianie nie przegrywają i bez respektu grają z wyżej notowanymi rywalami. W prima aprilis goście zrobili żart liderom i spotkanie zakończyło się bezbramkowym podziałem punktów. Wałsza – LKS Tyrowo 0:0.

Na tym boisku we Frygnowie piłkarze Grunwaldu Gierzwałd i Avisty Łążyn nie zagrali spotkania / Fot. Marcin Tchórz

Na pogranicze województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego wybrali się piłkarze Kormorana Bynowo. Nie poradzili sobie wicemistrzem poprzedniego sezonu Agatem Jegłownik. Piłkarze spod Elbląga 3:0 pokonali podopiecznych Marcina Kasprowicza. Jeden punkt z wyjazdu do Zalewa przywieźli piłkarze Jastrzębia Ględy. Losy pojedynku nad jeziorem Ewingi z nomen omen drużyną Ewingów rozstrzygnęły się przed przerwą. Piłkarze z gminy Łukta gonili wynik i do remisu w 42. min doprowadził Jarosław Durczak. Po przerwie więcej goli nie padło, a pojedynek Ewingów z Jastrzębiem zakończył się wynikiem 1:1.

W grupie 4 nasi A-klasowicze za dużo sobie nie pograli. To znaczy w Dąbrównie miejscowy Vel zagrał z zajmującym 2. miejsce Orłem Janowiec Kościelny. Spotkanie nad jeziorem Dąbrowa Mała miało jednostronny przebieg i toczyło się pod dyktando gości. 0:4 do przerwy, a po 90 minutach 0:7 czyli powtórka z pierwszej rundy. Vel – Orzeł 0:7.

– Nie ma co komentować, byliśmy słabsi i dobrze, że nie przegraliśmy wyżej – skomentował Dawid Szpejna, kapitan Velu.

Nocne opady śniegu uniemożliwiły rozegranie spotkania we Frygnowie. Z powodu złego stanu boiska mecz na inny termin przełożony został mecz Grunwaldu Gierzwałd z Avistą Łążyn.