SportNa Estadio Toronto liderzy z Miłomłyna dostali kubeł zimnej...

Na Estadio Toronto liderzy z Miłomłyna dostali kubeł zimnej wody na głowy

-

PIŁKA NOŻNA. Rycerze wiosny w grupie 2 klasy A to LKS Tyrowo. Tyrowianie pokonali u siebie liderującą Tęczę. Sześć goli w Miłakowie, wszystkie zdobyte przez miejscowy MKS. Działo się na boiskach klasy A.

Konrad Manista wznosił na wyższy poziom, żeby LKS Tyrowo mógł pokonać Tęczę Miłomłyn / Fot. Marcin Tchórz

Mimo że LKS Tyrowo i miłomłyńską Tęczę dzieliła przepaść miejsc w ligowej tabeli, to kibice obu zespołów ostrzyli sobie zęby na debry powiatu ostródzkiego. Na Etsadio Toronto naprzeciw siebie stanęły dwa niepokonane wiosną zespoły. Po jednej stronie lider grupy 2 z Miłomłyna w rudzie rewanżowej bez straty punktu, a z drugiej LKS Łukasza Goździejewskiego nabierający rozpędu z meczu na mecz. Na trybunach nadkomplet kibiców, liczba większa niż na dwóch ostatnich występach trzecioligowców Sokoła Ostróda w lidze i pucharze.

Spotkanie w pełnym słońcu, murawa świetnie przygotowana, nic tylko grać. W takich warunkach szczęście szybko uśmiechnęło się do Tęczy. Faul w polu karnym gospodarzy i arbiter podyktował jedenastkę. Piłkę na wapnie postawił Rafał Wyralski, strzelił i… wciąż było 0:0. Odpowiedź tyrowian natychmiastowa, „Goździej” rzucił z autu na głowę Bartka Klamanta, a filar tyrowskiej obrony z głowy pokonał Macieja Pietkiewicza. Na Estadio Toronto zawrzało od radości miejscowych fanów. Później trwała wymiana piłkarskich ciosów, głównie w środkowej strefie boiska. Akcji podbramkowych nie za dużo. Dopiero kilka minut przed przerwą dobrą szansę zmarnował Mariusz Gradys. Na drugą połowę Tęczowi wyszli nabuzowani z zamiarem rychłego odrobienia jednobramkowej straty. Goście przycisnęli, zepchnęli tyrowian do defensywy, a ci przetrwali napór przyjezdnych. Z upływem czasu impet gości zmalał, a coraz dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Szczęście do LKS uśmiechnęło się kiedy czerwoną kartką ukarany został Karol Szostek. Zrobiło się więcej miejsca i gospodarze wygrali grę w przewadze. Kiedy na 2:0 trafił Paweł Wilamowski wydawało się, że jest pozamiatane. Potwierdziły to trafienia Gradysa i Froehlicha, po których lider upuszczał Estadio Toronto pokonany.

LKS Tyrowo - Tęcza Miłomłyn 4:0 (1:0) 
Gole dla LKS: Klamant, Wilamowski, Froehlich, Gradys
Uradowani piłkarze Kormoran Bynowo po drugim zwycięstwie, może to też efekt obrazków obok / Fot. Archiwum

W tej kolejce drugie derby powiatu rozegrane zostały w Bynowie. Tam Kormoran podejmował Jastrzębia Ględy. Gospodarze uskrzydleni po zwycięstwie sprzed tygodnia poszli za ciosem. Podopieczni Marcina Kasprowicza za cel postawili sobie zdobycie pierwszych punktów w tym roku na własnym boisku i ta sztuka im się udała. Kormoran z gminy Miłomłyn dobrze utrudniał rywalom dostęp do własnej bramki, a kiedy nadarzała się okazja próbował coś strzelić. Dwa razy bramkarza z Ględ pokonał Klaudiusz Osiecki i te trafienia zapewniły ekipie z Bynowa pierwsze zwycięstwo w tym roku na własnym boisku.

Kormoran Bynowo - Jastrząb Ględy 2:1 (1:0) 
Gole: K. Osiecki 2 - Kormoran; Jarosław Durczak - Jastrząb 

Nareszcie odpaliły działa z Miłakowa. Okazją do tego był pojedynek z Agatem Jegłownik. Podopieczni Dariusza Gimezy po kilku takich sobie występach ligowych wreszcie zaprezentowali konkretny A-klasowy futbol. Przede wszystkich byli skuteczni pod bramką Agatu, ale też świetnie w bramce miłakowian spisywał się Szymon Zalewski, który między innymi obronił rzut karny. Zespół MKS na boisku opodal rzeki Miłakowianki był regularny, strzelił po trzy gole w pierwszej i drugiej części gry. Piłkarze z Miłakowa odnieśli przekonujące zwycięstwo i pokazali, że jeszcze tej wiosny będą mieszać w ligowej tabel.

MKS Miłakowo - Agat Jegłownik 6:0 (3:0) 
Gole: Sebastian Kozłowski 2, Szymon Szultek 2, Daniel Giemza, Artur Giemza

Pięknie odpalił zamykający ligową klasyfikację Warmiak Łukta. Na własnym boisku podejmował Pamę Powodowo i pokonał gości 4:2. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Paweł Brdak i dwie sztuki do tego dołożył Fabian Wojciechowski.

W grupie 4 reprezentanci naszego powiatu w ten weekend punktowali. Świetnie na wyjeździe z Osą Ząbrowo poradzili sobie piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Spory w tym udział był kiedyś cudownego dziecka ostródzkiego futbolu Krystiana Mazika. Kiedy był juniorem Mazikiem, który wtedy był zawodnikiem Sokoła, interesowały się poważne kluby. Ale to było dawno. Teraz zawodnik ten pojawił się w Grunwaldzie i w sobotnim spotkaniu z Osą strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Do tego jeden gol Sebastiana Skolimowskiego i zespół spod Grunwaldu wygrał 3:1.

Za ambicję i walkę do końca nagrodzeni zostali piłkarze Velu Dąbrówno. Na wyjeździe przegrywali z Avistą Łążyn 1:3. Jednak Dawid Szpejna i jego koledzy pozbierali się, przycisnęli w końcówce, doprowadzając do remisu. Avista Łążyn – Vel Dąbrówno 3:3 Gole dla Velu: Szpejna, Paweł Zdrojewski i Przemysław Józefowicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Piotr Sikora obronił ostatnią jedenastkę, Sokół piąty raz wywalczył puchar

PIŁKA NOŻNA. Piąty puchar był celem piłkarzy Sokoła Ostróda. W pierwszy triumf w czwartym finałowym występie celowali zawodnicy Tęczy Biskupiec. 120 minutach bez goli i dopiero po serii rzutów z punktu karnego Wojewódzki Puchar Polski zdobyli Ostródzianie.

Nowe mieszkania w Ostródzie i Kajkowie – inwestycje CREDO przy ul. 1 Dywizji i ul. Widok

Rynek nieruchomości w Ostródzie i okolicach rozwija się dynamicznie. Coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych mieszkań w spokojnych lokalizacjach, które zapewniają szybki dostęp do infrastruktury miejskiej. Na te potrzeby odpowiada spółka CREDO – deweloper z ugruntowaną pozycją na rynku, realizujący nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w Ostródzie oraz w Kajkowie.

Ostatni dzień zapisów do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, zapraszamy

OSTRÓDA. Środa (10 czerwca) to ostatni dzień zapisów online do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. O godz. 23.59 lista startowa w sieci zostanie zamknięta. We wtorek przed północą zapisanych było 241 biegaczy. Na półmaraton zapraszamy 21 czerwca.

W środę czas na finał, Sokół powalczy o piąty Wojewódzki Puchar Polski

PIŁKA NOŻNA. W środę o godzinie 19 stadion przy ul. 3 Maja w Ostródzie stanie się areną jednego z najważniejszych meczów sezonu. Sokół Ostróda zmierzy się z Tęczą Biskupiec w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze staną przed szansą zdobycia piątego trofeum w historii klubu.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.

Musisz przeczytać

Piotr Sikora obronił ostatnią jedenastkę, Sokół piąty raz wywalczył puchar

PIŁKA NOŻNA. Piąty puchar był celem piłkarzy Sokoła Ostróda. W pierwszy triumf w czwartym finałowym występie celowali zawodnicy Tęczy Biskupiec. 120 minutach bez goli i dopiero po serii rzutów z punktu karnego Wojewódzki Puchar Polski zdobyli Ostródzianie.

Nowe mieszkania w Ostródzie i Kajkowie – inwestycje CREDO przy ul. 1 Dywizji i ul. Widok

Rynek nieruchomości w Ostródzie i okolicach rozwija się dynamicznie. Coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych mieszkań w spokojnych lokalizacjach, które zapewniają szybki dostęp do infrastruktury miejskiej. Na te potrzeby odpowiada spółka CREDO – deweloper z ugruntowaną pozycją na rynku, realizujący nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w Ostródzie oraz w Kajkowie.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie