EdukacjaPiąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

GMINA OSTRÓDA. – Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć – powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Wstęga przecięta, boisko wielofunkcyjne w Pietrzwałdzie uważamy za otwarte / Fot. Marcin Tchórz

Tyrowo, Lipowo, Szyldak, Durąg i teraz Pietrzwałd przy tych szkołach dzieci i młodzież z gminy Ostróda mają do dyspozycji boiska wielofunkcyjne. Najnowsze zostało oficjalnie oddane do użytku w piątek nw Wzgórzach Dylewskich. U stóp najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur – Góra Dylewska – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie oddane do użytku zostało boisko wielofunkcyjne.

– Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć – powiedział Bogusław Fijas. – Najlepszymi przykładami na to są pochodząca z Tyrowa Ania Gliszczyńska czy Kacper Sezonienko, który pierwsze piłkarskie stawiał w Lichtajnach. Oboje to aktualni lub byli reprezentanci Polski w kategoriach młodzieżowych. To przykłady na to, że z Pietrzwałdu czy innych miejscowości Wzgórz Dylewskich też można ruszyć w świat wielkiego sportu. Zadaniem gminy jest stworzyć do tego warunki i to czynimy.

Fotogaleria z otwarcia boiska dostępna TUTAJ.

– Gratuluję władzom gminy Ostróda konsekwencji w realizacji tak dużego projektu, jest to najprężniej rozwijający się samorząd gminny w powiecie pod względem infrastruktury sportowej – powiedział podczas otwarcia Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki. – Mnie ta inwestycja cieszy w dwójnasób, ponieważ jestem mieszkańcem Pietrzwałdu, który z chęcią skorzysta z tego obiektu.

Teraz mieszkańcy Pietrzwałdu, Napromu, Zaajączek, Wysokiej Wsi, Glaznot i Wysokiej Wsi mogą śmiało powołać do życia rozgrywki Dylewskiej Ligi Piłkarskiej, Dylewskiej Ligo Basketu czy ligi tenisowej, bo na uprawianie m.in tych dyscyplin sportu pozwala nowy obiekt. A jeśli ktoś lubi w samotności realizować swoje aktywności to może skorzystać z siłowni pod chmurką. Tę ostatnią możliwość przetestowaliśmy i dobrze nabija mięśnie. Polecamy!

Przy boisku jest propozycja dla indywidualistów, możne skorzystać z siłowni pod chmurką / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Jedynka KODO Morąg rewelacyjnie rozpoczęła sezon w rozgrywkach pierwszoligowych

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Pierwszoligowi debiutanci z Jedynki KODO Morąg z przytupem przywitali się z rozgrywkami pierwszoligowymi. W sobotę morążan czekają derby Warmii i Mazur z Jeziorakiem Iława.

Ponad 2 miliony na kościół w Durągu i rozbudowę budynku GCK-B w Samborowie

Tylko 2 procent wartości inwestycji z budżetu gminy Ostróda dołoży samorząd do wartych ponad 2 mln zł prac konserwatorskich kościoła w Durągu i rozbudowy budynku GCK-B w Samborowie.

W Dzień Chłopaka giełda winyli, kaset i płyt CD w Bibliotece Przystani z Kulturą

"Ale to już było..." - można by o tym napisać. Jednak dobre wydarzenie można powtarzać jak piosenki ze zdartych płyt. W sobotę - w Dniu Chłopaka - warto wybrać się na drugą edycję giełdy winyli, kaset i płyt CD.

Kierowca miał 3 promile, jechał wężykiem po Drwęckiej, zatrzymał go przechodzień

Osobowy peugeot w poniedziałek po południu jechał całą szerokością ulicy Drwęckiej. Zaniepokoiło to jednego z mężczyzn, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego, zabrał kluczyki i powiadomił policję.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Trzej zawodnicy Energa-Morliny w dwudziestce 1. Grand Prix Polski w Gliwicach

Rozpoczął się cykl turniejów Grand Prix Polski seniorów. Podczas inauguracyjnego w Gliwicach zagrali pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Najlepsze wynikowo zawody rozegrał Kuba Kwapiś.

Niedzielny koncert pełen gwiazd zakończy Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem

Początek jesieni w Iławie zapowiada się energetycznie! Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem będą nie tylko jubileuszowe, ale i rekordowe, zatem i koncert finałowy przyniesie niezwykłe wrażenia.

Musisz przeczytać

Jedynka KODO Morąg rewelacyjnie rozpoczęła sezon w rozgrywkach pierwszoligowych

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Pierwszoligowi debiutanci z Jedynki KODO Morąg z przytupem przywitali się z rozgrywkami pierwszoligowymi. W sobotę morążan czekają derby Warmii i Mazur z Jeziorakiem Iława.

Ponad 2 miliony na kościół w Durągu i rozbudowę budynku GCK-B w Samborowie

Tylko 2 procent wartości inwestycji z budżetu gminy Ostróda dołoży samorząd do wartych ponad 2 mln zł prac konserwatorskich kościoła w Durągu i rozbudowy budynku GCK-B w Samborowie.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie