EdukacjaPiąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

Piąta szkoła w gminie Ostróda posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

GMINA OSTRÓDA. – Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć – powiedział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pietrzwałdzie.

Wstęga przecięta, boisko wielofunkcyjne w Pietrzwałdzie uważamy za otwarte / Fot. Marcin Tchórz

Tyrowo, Lipowo, Szyldak, Durąg i teraz Pietrzwałd przy tych szkołach dzieci i młodzież z gminy Ostróda mają do dyspozycji boiska wielofunkcyjne. Najnowsze zostało oficjalnie oddane do użytku w piątek nw Wzgórzach Dylewskich. U stóp najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur – Góra Dylewska – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie oddane do użytku zostało boisko wielofunkcyjne.

– Stwarzamy warunki do tego, żeby dzieci z naszej gminy mogły być kadrze Polski, a nie tylko o niej marzyć – powiedział Bogusław Fijas. – Najlepszymi przykładami na to są pochodząca z Tyrowa Ania Gliszczyńska czy Kacper Sezonienko, który pierwsze piłkarskie stawiał w Lichtajnach. Oboje to aktualni lub byli reprezentanci Polski w kategoriach młodzieżowych. To przykłady na to, że z Pietrzwałdu czy innych miejscowości Wzgórz Dylewskich też można ruszyć w świat wielkiego sportu. Zadaniem gminy jest stworzyć do tego warunki i to czynimy.

Fotogaleria z otwarcia boiska dostępna TUTAJ.

– Gratuluję władzom gminy Ostróda konsekwencji w realizacji tak dużego projektu, jest to najprężniej rozwijający się samorząd gminny w powiecie pod względem infrastruktury sportowej – powiedział podczas otwarcia Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki. – Mnie ta inwestycja cieszy w dwójnasób, ponieważ jestem mieszkańcem Pietrzwałdu, który z chęcią skorzysta z tego obiektu.

Teraz mieszkańcy Pietrzwałdu, Napromu, Zaajączek, Wysokiej Wsi, Glaznot i Wysokiej Wsi mogą śmiało powołać do życia rozgrywki Dylewskiej Ligi Piłkarskiej, Dylewskiej Ligo Basketu czy ligi tenisowej, bo na uprawianie m.in tych dyscyplin sportu pozwala nowy obiekt. A jeśli ktoś lubi w samotności realizować swoje aktywności to może skorzystać z siłowni pod chmurką. Tę ostatnią możliwość przetestowaliśmy i dobrze nabija mięśnie. Polecamy!

Przy boisku jest propozycja dla indywidualistów, możne skorzystać z siłowni pod chmurką / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Góra strzelała do przerwy i ograła Żabiankę, dramatyczny finisz w Dąbrównie

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Dąbrównie, gdzie A-klasowy Vel uratował remis w końcowych sekundach. Bez dramatów było na boisku B-klasowej Góry Idzbark, która pokonała Żabiankę Żabi Róg.

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.

Tęcza i Miłakowo gonią Wałszę, Tyrowo ograło Warmiaka, Iskra pokonała Wel

Im bliżej finiszu ligowych rozgrywek, tym lepiej strzelają nasi piłkarze w klasach A i B. Siedem zwycięskich bramek strzeliła Tęcza Miłomłyn, pięć LKS Tyrowo tylko trzy MKS Miłakowo.

Nasi słabo zagrali w okręgówce, kolejne porażki Płomienia i Kormorana

Kłopoty kadrowe Płomienia Turznica w meczu z Zatoką Braniewo zakończyły się drugą z kolei porażką ekipy z gminy Ostróda. Bez cudu nad Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim przegrał Kormoran Zwierzewo.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Jakub Żegunia w Świnoujściu zdobył wicemistrzostwo Polski seniorów

Poprawił kondycję, siła poszła w górę, wróciła chęć do walki i jest srebrny medal. Jakub Żegunia z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zdobył wicemistrzostw Polski seniorów.

Na razie bez zwycięstw ostródzkich drużyn na turnieju 12-latków Ostróda Cup

Szesnaście zespołów rywalizuje na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja na turnieju 12-latków Ostróda Cup. Młodzi piłkarze mają za sobą rozgrzewkowy piątek. Zespoły ostródzkie nie wygrały meczu.

Musisz przeczytać

Góra strzelała do przerwy i ograła Żabiankę, dramatyczny finisz w Dąbrównie

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Dąbrównie, gdzie A-klasowy Vel uratował remis w końcowych sekundach. Bez dramatów było na boisku B-klasowej Góry Idzbark, która pokonała Żabiankę Żabi Róg.

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie