SportSokół testował kandydatów na piłkarzy, Kormoran zagra z Torpedą...

Sokół testował kandydatów na piłkarzy, Kormoran zagra z Torpedą w Zwierzewie

-

PIŁKA NOŻNA. Trwa kompletowanie Sokoła Ostróda przed rozgrywkami okręgówki. W czwartek odbył się przegląd kandydatów do Trójkolorowych. W weekend pierwsze sparingi zagrają Tęcza Miłomłyn i Kormoran Zwierzewo.

Sześciu zawodników znalazło się w kręgu zainteresowań trenera Sokoła po czwartkowym test meczu / Fot. Marcin Tchórz

Kilkudziesięciu piłkarzy stawiło się na zaproszenie sztabu szkoleniowego ostródzkiego Sokoła. Trener Andrzej Burchart kandydatom do gry w koszulkach jachtem na piersiach przyjrzał się podczas słoneczno-deszczowego podzielonego na tercje test meczu. Na murawie stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja stawili się piłkarze z regionu występujący w różnych klasach rozgrywkowych. Byli zawodnicy z doświadczeniem trzecio i czwartoligowym, swoje możliwości zaprezentowali B-klasowicze oraz uzdolnieni juniorzy. Spośród nowych zawodników nieobecny był tylko Tomasz Śnieżawski, którego zatrzymały obowiązki rodzinne. Na murawie ostródzkiego pięciotysięcznika padło kilka goli, piłkarze mieli okazję sprawdzić się w słońcu i kilkunastominutowej ulewie. Z tego sprawdzianu najwięcej miał wyciągnąć trener Burchart i chyba są powody do optymizmu.

– Jestem pozytywnie nastawiony po tym test meczu, wybraliśmy szóstkę piłkarzy, których chcielibyśmy mieć w u siebie – powiedział szkoleniowiec Sokoła. – Chłopaki wyrazili zainteresowanie naszą ofertą, teraz muszą porozumieć się kluby. Jeżeli wszystko ułoży się jak byśmy chcieli będziemy mieli poukładane formacje ofensywne.

Pierwszy mecz kontrolny piłkarze Sokoła zagrają w najbliższą środę w Lidzbarku Warmińskim z Polonią.

Najkrótsza przerwę mają piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zwierzewianie pod koniec czerwca mieli wiele szczęścia i po przegranych barażach utrzymali się w klasie okręgowej. Czasu na odpoczynek było mało, ale w tym czasie sporo zadziało się w klubie z gminy Ostróda. Jeszcze przed meczem rewanżowym barażu z Orłem Janowiec Kościelny rezygnację z pracy w Zwierzewie zapowiedział trener Tomasz Chądzyński. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Dariusz Szameitat, który wcześniej był grającym trenerem Grunwaldu Gierzwałd. Zwierzewianie mieli już jeden trening, ale na dobre spotkają się w piątkowe popołudnie. O godz. 18 w Zwierzewie zagrają z B-klasową Torpedą Rożental.

Tymczasem pierwszy letni mikrocykl treningowy w sobotę meczem kontrolnym zakończą piłkarze Tęczy Miłomłyn. Beniaminek okręgówki o godz. 17 na stadionie gminnym przy ul. Pasłęckiej zagra z Ossą Biskupiec Pomorski.

Czwarty z naszych reprezentantów na poziomie okręgówki – Płomień Turznica – w czwartek spotkał się z trenerem Pawłem Oliwą na pierwszych letnich zajęciach. Szkoleniowiec krótki okres przygotowawczy zainaugurował z 17 piłkarzami.

W Samborowie na pierwszym treningu przed sezonie 2023/24 spotkali się piłkarze Płomienia Turznica / Fot. FB Płomień Turznica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Damian Dudek i Wiktor Mąkosa w deszczu wygrali finał turnieju nocnego

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Po godzinie 1 w nocy zakończył się Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino. Deszczowy finał, który rozpoczął się po północy wygrali Damian Dudek i Wiktor Mąkosa i zgarnęli główną nagrodę finansową.

Nocą w Ostródzie zagramy na plaży, dzisiaj nad jeziorem Sajmino

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Ostróda stawia na aktywność, również tę nocną. W piątek zapraszamy na plażę miejską nad jezioro Sajmino. O godz. 19 startuje Turniej Nocny, do którego zgłosiło się 20 par siatkarskich.

Pod Grunwaldem zalane piwnice i ośrodek wczasowy, strażacy usuwali skutki nawałnic

GMINA GRUNWALD. Pełne ręce roboty mieli strażacy zawodowcy i ochotnicy po czwartkowych nawałnicach, wiatrach i wyładowaniach atmosferycznych. Na terenie gminy Grunwald usuwali powalone drzewa i wypompowywali wodę z zalanych miejsc.

Grunwaldzkie Wici, mistrzostwa w walkach rycerskich, a w sobotę inscenizacja bitwy

GMINA GRUNWALD. Rycerstwo z całej Europy od kilku dni obozuje w Stębarku. Rycerze rekonstruktorzy szykują się do 26. edycji inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, na którą zapraszamy w sobotę, początek o godz. 15.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Uwaga na drodze DW542 w Dąbrównie, na wyjeździe z miasta może zarwać się asfalt

GMINA DĄBRÓWNO. Nocne ulewy podmyły skarpę, którą prowadzi droga wojewódzka 542 z Dąbrówna do Działdowa. Na zakręcie przewróciło się drzewo, asfalt jest podmyty i w każdej chwili jego część może się zarwać.

Złożyli kwiaty pod kamieniem w Brzydowie, upamiętnili 81. rocznicę Zbrodni na Wołyniu

GMINA OSTRÓDA. Mija 81 lat od tzw. "krwawej niedzieli", kiedy w ukraińscy nacjonaliści wymordowali Polaków mieszkających w 150 miejscowościach na kresach wschodnich. Władze gminy Ostróda upamiętniły 81. rocznicę Zbrodni na Wołyniu.

Musisz przeczytać

Damian Dudek i Wiktor Mąkosa w deszczu wygrali finał turnieju nocnego

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Po godzinie 1 w nocy zakończył się Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino. Deszczowy finał, który rozpoczął się po północy wygrali Damian Dudek i Wiktor Mąkosa i zgarnęli główną nagrodę finansową.

Nocą w Ostródzie zagramy na plaży, dzisiaj nad jeziorem Sajmino

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Ostróda stawia na aktywność, również tę nocną. W piątek zapraszamy na plażę miejską nad jezioro Sajmino. O godz. 19 startuje Turniej Nocny, do którego zgłosiło się 20 par siatkarskich.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie