POWIAT OSTRÓDZKI. Namawiamy wszystkich uprawnionych do głosowania żeby w niedzielę 7 kwietnia poszli do urn wyborczych. Wybierzemy tych, którzy przez pięć lat będą decydować o losach miast, gmin i powiatu.

Rekordowa liczba kandydatów stanęła w tym roku do rywalizacji o urząd burmistrza Ostróda. Aż ośmioro kandydatów ubiega się o to stanowisko. Dwie kobiety Krystyna Siemieńska i Kinga Wiśniewska oraz szóstka panów: Tadeusz Bera, Włodzimierz Brodiuk, Tadeusz Czyczel, Rafał Dąbrowski, Ryszard Kowalski i Stanisław Orzechowski.
W środę na profilu facebookowym NOS Portal zorganizowaliśmy debatę przedwyborczą kandydatów. Z siedmiorgiem kandydujących na urząd burmistrza Ostródy spotkaliśmy się w sali balowej Sajmino Family House. Z naszego zaproszenia nie skorzystał jeden z kandydatów, który usprawiedliwił się wcześniej zaplanowanym w tym terminie wyjazdem rodzinnym.
Chcieliśmy żeby znani głównie z banerów, plakatów, publikacji gazetowych i internetowych kandydaci na żywo zaprezentowali swoje pomysły na pięcioletnie zarządzanie Ostródą. Mamy nadzieję, że jeśli ktoś do czasu debaty nie wiedział na kogo głosować albo miał jakieś wątpliwości, to okazaliśmy pomocni w dokonaniu wyboru.

W blisko 600 komentarzach pod transmisją debaty na profilu NOS Portal komentujący mieli swoich zwycięzców debaty.
Tymczasem już w niedzielę, a zapewne w poniedziałek do południa dowiemy się kto przejdzie do drugiej rundy, poznamy też radnych oraz wójtów i burmistrzów w innych miejscowościach powiatu ostródzkiego.
Przypominamy, że do głosowanie będą cztery karty: na burmistrza lub wójta, na radnych do miasta lub gminy, radnych do powiatu i radnych do Sejmiku Województwa. Lokale wyborcze będą czynne godzinach 7-21.
Za pomoc w organizacji debaty dziękujemy: Hotelowi Anders w Starych Jabłonkach, Arturowi Munje za wypożyczenie nagłośnienia, portalowi www.mojedzialdowo.pl za realizację telewizyjną debaty oraz firmie doradczej zajmującej się mi.in. usługami public relations za namówienie do realizacji tego projektu.



