EdukacjaRozśpiewana "Nasza Biało-Czerwona" na scenie w ostródzkim CUP

Rozśpiewana “Nasza Biało-Czerwona” na scenie w ostródzkim CUP [FOTO]

-

- Reklama -

OSTRÓDA. “Miasto”, “Miejcie nadzieję”, “Uwierz Polsko”, Modlitwa dziewczyńska” i jeszcze kilka innych utworów zaśpiewali uczniowie ostródzkich szkół średnich. Okazją do tego był Festiwal Pieśni Patriotycznych “Nasza Biało-Czerwona”.

Wykonawcy i zaproszenie goście, uczestnicy Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Ostródzie / Fot. Marcin Tchórz

Dziesięcioro, a w zasadzie jedenaścioro, wykonawców zaprezentowało się na scenie w sali Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. W obecności m.in. Andrzeja Wiczkowskiego, starosty ostródzkiego, Bogdana Bartnickiego, członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wielu innych zaproszonych gości w repertuarze patriotycznym zaprezentowali się reprezentanci szkół ponadpodstawowych z Ostródy.

W uroczystej oprawie – goście otrzymali biało-czerwone kotyliony oraz chorągiewki – wykonawcy zaprezentowali 10 utworów w kimacie patriotycznym. Po trwającym godzinę koncercie wszyscy występujący otrzymali symboliczne prezenty od starosty ostródzkiego.

PODCZAS FESTIWALU NASZA BIAŁO-CZERWONA WYSTĄPILI 
Nikola Nadziejko, Natalia Szameitat, Kacper Ewartowski (wszyscy Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie), Agata Wilbrandt (zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie), Otylia Otremba (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie), Paulina Sawicka, Julia Neumann (obie Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie), duet Daria Pawłowska/Zuzanna Jakubowska i solo Oliwia Stando (wszystkie Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie), Iwona Manicka (ZSR im. Wincentego Witosa w Ostródzie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie