SportHuragan postraszył lidera, dwa gole "Rybki" z Wałszą, Sadowscy...

Huragan postraszył lidera, dwa gole “Rybki” z Wałszą, Sadowscy trafiali w Działdowie

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Huragan zagrał dla Sokoła w 24. kolejce spotkań klasy okręgowej. Morążanie zremisowali z liderującą Polonią. Cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie zdobył Kormoran. Wygrał też Płomień.

Igor Koć już w 6. min “napoczął” Polonistów, którym strzelił dwie bramki / Fot. Mariusz Gardecki

Igor Koć najpopularniejszy piłkarz powiat ostródzkiego w plebiscycie NOS Portal i najskuteczniejszy zawodnik Huraganu Morągu mógł pogrążyć lidera z Pasłęka. Niewiele zabrakło, żeby Polonia Pasłęk ze stadionu miejskiego przy ul. Żeromskiego wyjechała bez punktu. Gospodarze szybko i skutecznie rozpoczęli operację pod kryptonimem “hit 24. kolejki”. Już w 6. min Koć wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony, przymierzył prze słupku i bramkarz Polonii wyciągał piłkę z siatki. Kilka dni wcześniej morążanie wygrali (4:0) zaległe spotkanie z Unią Susz, toteż w wysokiej jak na maj temperaturze ponad 25 stopni Celsjusza nie forsowali tempa. Zresztą nie bardzo pozwalali im na to liderzy z Pasłęka. Podrażnieni szybką utrata gola jeszcze szybciej chcieli odrobić straty. Nie udało im się to przed przerwą, mimo że mieli kilka dobrych okazji na zmianę wyniku.

Wśród kibiców na stadionie miejskim w Morągu można było dostrzec przedstawicieli Sokoła / Fot. Marcin Tchórz

Na trybunach w Morągu przeważali kibice Polonii, ale można też było dostrzec przedstawicieli ostródzkiego Sokoła. Na stadion przy Żeromskiego przyjechali trener Andrzej Burchart i prezes Dariusz Sikora. W drugich 45 minutach goście długo i ciężko pracowali na wyrównanie. W końcu wywalczyli rzut karny, który zamienili na bramkę. Huragan odpowiedział ekspresowo, bo za 180 sekund znowu z rywalami i bramkarzem Polonii zabawił się Koć trafiając na 2:1. Niestety od 75. min gospodarze grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Jakuba Stankiewicza. Wtedy pasłęczanie zepchnęli morążan do obrony i kilka minut przed końcem udało im się wyrównać.

Huragan Morąg - Polonia Pasłęk 2:2 
Bramki dla Huraganu: Igor Koć 2
Piłkarze Płomienia w Działdowie odnieśli dziesiąte ligowe zwycięstwo w sezonie / Fot. FB Płomień Turznica

Po dziesiąty komplet punktów w tym sezonie sięgnęli piłkarze Płomienia Turznica. Przed meczem w Działdowie faworytem na papierze był zespół z Turznicy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że ekipie z gminy Ostróda nie grozi awans, a tym bardziej spadek, to podczas rywalizacji z walczącym o ligowy byt MKS można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć. I długo podopieczni Pawła Oliwy starali się o pierwszego gola w Działdowie. Dopiero w 43. min golkiper działdowian pograł z Adrianem Sadowskim, kapitan Płomienia skorzystał z prezentu i trafił na 0:1. Kilka minut po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu. Dość szybko zareagowali przyjezdni i wynik spotkania na 1:2 ustalił Bartłomiej Sadowski. Później była szansa na trzecią bramkę dla gości, zaś w końcowych minutach MKS rzucił wszystkie siły by zdobyć chociaż punkt. Nie dał rady. Płomień sięgnął po dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

MKS Działdowo - Płomień Turznica 1:2 
Bramki dla Płomienia: Adrian Sadowski, Bartłomiej Sadowski

Grający z numerem 23 Konrad Rybicki, jak kiedyś w lidze NBA Michael Jordan, poprowadził Kormorana Zwierzewo po bardzo ważne trzy punkty. Taki cel przed meczem z Wałszą Pieniężno postawili sobie podopieczni Krzysztofa Lipińskiego i na własnym boisku skrupulatnie zrealizowali swój plan. Wspominany na początku “Rybka” dwa razy pokonał bramkarza gości. Jedno trafienie dołożył Wojciech Gadomski i wizja utrzymania w okręgówce jest coraz bardziej realna.

Kormoran Zwierzewo - Wałsza Pieniężno 3:1 
Bramki dla Kormorana: Konrad Rybicki 2, Wojciech Gadomski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie