EdukacjaBlisko 100 uczniów wybrało się na ryby nad Kanał...

Blisko 100 uczniów wybrało się na ryby nad Kanał Ostródzko-Elbląski [FOTO]

-

- Reklama -

WĘDKARSTWO. Mimo że padał deszcz blisko setka młodych wędkarzy przyjechała na ryby do gminy Miłomłyn. Na Kanale Ostródzko-Elbląskim rozegrane zostały mistrzostwa Warmii i Mazur w wędkarstwie spławikowym.

Blisko stu młodych wędkarzy rywalizowało o mistrzostwo województwa / Fot. Archiwum organizatora

Padał deszcz i było chłodno. Nic to jednak dla młodych miłośników wędkowania, bo aż 97 przyjechało pod Liwę nad Kanał Ostródzko-Elbląski by wziąć udział w rywalizacji o mistrzostwo województwa uczniów szkół podstawowych w wędkarstwie spławikowym.

– Dla wędkarzy nie ma złej pogody, trzeba być tylko dobrze przygotowanym, siada się nad wodą i wędkuje – powiedział Dariusz Gergola z Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego jeden organizatorów mistrzostw.

W deszczowej aurze wędkarze z kanału wyciągali najczęściej płocie, ukleje, krąpie i małe leszcze. Uczestnicy współzawodniczyli w klasyfikacji drużynowej (15 szkolnych reprezentacji) i indywidualnej. Tę pierwszą wygrali wędkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Ostródzie przed SP Miłomłyn i SP 6 w Ostródzie.

WYNIKI INDYWIDUALNE 
Dziewczęta, grupa młodsza: 1. Zofia Banacka (SP1 Ostróda), 2. Alicja Pietkiewicz (SP6 Ostróda), 3. Marta Wolf (SP Jamielnik); dziewczęta grupa starsza: 1. Maja Kocińska (SP6 Ostróda), 2. Michalina Mikuczyńska (SP Jamielnik), 3. Zofia Wiśniewska (SP1 Ostróda).
Chłopcy grupa młodsza: 1. Jakub Karczewski (SP Miłomłyn), 2. Jan Lewicki (SP Boreczno), 3. Bartek Jaworski (SP Samborowo); chłopcy grupa starsza: 1. Alan Gorzkowski (SP2 Ostróda), 2. Jakub Nowicki (SP1 Ostróda), 3. Oskar Luliński (SP2 Nowe Miasto Lubawskie)

Organizatorzy i sponsorzy zawodów: WMSZS, Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie, Urząd Miasta i Gminy Miłomłyn, SP Miłomłyn, SP1 Ostróda, Jacek Pereszczako – narzedzia.pl, Robert Modrzyński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie