RegionSiatkarski świat zagra w Starych Jabłonkach na Beach Pro...

Siatkarski świat zagra w Starych Jabłonkach na Beach Pro Tour Warmia Mazury

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. W Starych Jabłonkach wszystko się zaczęło i po dekadzie przerwy siatkówka plażowa na światowym poziomie wraca do domu. Na przełomie maja i czerwca zapraszamy na Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge.

Marcin Kuchciński (z lewej), marszałek województwa i Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju zapraszają do Starych Jabłonek / Fot. Marcin Tchórz

Boska siatkówka plażowa na najwyższym światowym poziomie z przytupem w Boże Ciało wróci na piaskowe boiska Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Tego dnia (czwartek 30 maja) rozpocznie się rywalizacja podczas turnieju Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge. Po dekadzie oddechu od dorocznego siatkarskiego zgiełku najlepsi siatkarki i siatkarze plażowi ponownie staną do rywalizacji na plaży nad jeziorem Szeląg Mały.

Siedem boisk, ziarenka piasku badane w laboratorium w Kanadzie, w rywalizacji byli i aktualni mistrzowie świata. Rywalizacja o punkty potrzebne do kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024. To wszystko ponownie w gminie Ostróda, na którą przez kilka dni będą zwrócone oczy całego siatkarskiego świata. Do tego w puli nagród 150 tysięcy Euro. Grube rzeczy w długi majowo-czerwcowy weekend zadzieją się w Starych Jabłonkach.

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, podczas której do przyjazdu na zawody Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge zapraszali Marcin Kuchciński, marszałek województwa, Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju oraz Jacek Kasprzyk, przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od lewej: Paweł Papke, Jacek Kasprzyk, Marcin Kuchciński, Tomasz Dowgiałło i Michał Kądzioła / Fot. Marcin Tchorz

– Wracamy i tradycyjnie chcemy zrobić to na najwyższym światowym poziomie, do czego przyzwyczailiśmy naszych gości – powiedział dyrektor turnieju Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge w Starych Jabłonkach. – Zachęcamy do rezerwowania wolnego weekendu i miejsc na trybunach, których przygotowujemy dla trzech tysięcy widzów, ponieważ wstęp na mecze finałowe będzie biletowany.

– Samorząd województwa wspiera wszelkie rodzaje aktywności, doczekaliśmy ponownie siatkówki plażowej na najwyższym poziomie w naszym regionie i cieszę się, że to właśnie wydarzy się w Starych Jabłonkach – powiedział marszałek Kuchciński.

Na turniej Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge do Starych Jabłonek zapraszamy w dniach 30 maja – 2 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie