RegionTakiego peletonu dawno nie było, aż 500 osób pojedzie...

Takiego peletonu dawno nie było, aż 500 osób pojedzie rowerami na Górę Dylewską

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Ponad pół tysiąca osób jest na liście startowej 23. Rodzinnego Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. Wspólne “kręcenie” na najwyższe wzniesienie Warmii i Mazur odbędzie się w sobotę. W czwartek do północy można się zapisywać.

Na listę startową można wpisać się do czwartku do godz. 23.59, polecamy sobotni wypad na rowery / Fot. Marcin Tchórz

👉🏻 TUTAJ można zapisać na listę startową 23. Rodzinnego Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. Zapisy kończą się o godz. 23.59, a liczący ponad 500 rowerzystów peleton wyruszy na Wzgórza Dylewskie w sobotę (18 maja) o godz. 11.

W ostatnim dniu zapisów na liście startowej o godz. 8 rano było 517 nazwisk osób, które są zainteresowane udziałem w rowerowej wycieczce na Górę Dylewską. Celujemy w rekord, może go jeszcze ustanowić jeśli lista uczestników będzie rozpoczynać cyfrą 6 czyli na liczników przekroczymy 600. Biorąc pod uwagę fakt, że w środę po południu na liście startowej było około 550 osób jest to możliwe.

Turystyka rowerowa rozwija się. W Unii Europejskiej rower został już uznany jako środek transportu. Jest coraz więcej środków z KPO, które samorządy pozyskiwać na budowę już nie ścieżek, ale dróg rowerowych. Zatem nie dziwi spor zainteresowanie udziałem w sobotnim 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Miejscem zbiórki rowerzystów będzie plac przy parkingu pod Sajmino Family House w Kajkowie. Stamtąd rowerzyści o godz. 11 ruszą na trasę liczącą ok. 23 km. Jak w latach poprzednich peleton pojedzie z Kajkowa do Lichtajn, przez Kraplewo, Dziadyk do Rynu (tutaj kilkunastominutowa przerwa), następnie do Bednarki, stamtąd przez Miejską Wolę pod szczyt Góry Dylewskiej.

W kasku czasami wyglądamy śmiesznie, ale on naprawdę chroni naszą głowę, zatem na Górę Dylewską kręcimy w kaskach / Fot. Marcin Tchórz

Rowerzystów namawiamy do zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa i stosowania się do zaleceń organizatorów. Ze swojej strony namawiamy wszystkich do wyekwipowania się kaski i założenia ich na głowy. Wiemy, że w takim wdzianku (co widać na zdjęciu powyżej) wygląda się czasami śmiesznie. KASK NAPRAWDĘ CHRONI! ZOBACZCIE TUTAJ.

Tak że nie patrzcie na to jak wyglądacie, pamiętajcie – “kręćmy” na Górę Dylewską bezpiecznie. Widzimy się w sobotę pod Sajmino Family House

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie