SportKenijski maratończyk najlepszy podczas memoriałowej dychy w Ostródzie

Kenijski maratończyk najlepszy podczas memoriałowej dychy w Ostródzie

-

BIEGI. Ponad setka zawodników stanęła na starcie biegu memoriałowego im. Zdzisława Krzyszkowiaka podczas 34. Ostródzkich Biegów Ulicznych. Poza zasięgiem rywali był Kenijczyk Cosmas Kyeva.

Cosmas Kyeva (nr 113) przyjechał, pobiegł i wygrał memoriałową dychę w Ostródzie / Fot. Kinga Górska

Przybył, zobaczył… pobiegł i zwyciężył. Kenijski specjalista od biegów ulicznych Cosmas Kyeva w sobotę wpadł na chwilę do Ostródy i treningowo pobiegł po rekord trasy na dystansie 10 km memoriałowego biegu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. 39-letni Kyeva od startu do mety prowadził na ulicach Ostródy. Biegaczowi z Afryki czoła próbowali stawić lokalni specjaliści od długodystansowego biegania, ale z pokorą musieli zapomnieć o nagrodzie finansowej za 1. miejsce przygotowanej przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Drugi linię mety pokonał biegacz z Iławy Adrian Przybyła.

Spośród ostródzian najszybciej dystans 10 km pokonał Damian Błaut, który w klasyfikacji generalnej memoriałowej dychy im. Krzyszkowiaka był czwarty. Kategorię ostródzianek wygrała Monika Danelska.

WYNIKI BIEGU MEMORIAŁOWEGO IM. ZDZISŁAWA KRZYSZKOWIAKA
OPEN: 1. Cosmas Kyeva 30:38, 2. Adrian Przybyła (Iława) 31:57, 3. Paweł Najmowicz (Olsztyn) 32:19.
KOBIETY: 1. Sviatlana Sanko (Grudziądz) 37:06, 2. Julila Veremczuk (Warszawa) 37:17, 3. Sandra Kopiczko (Giżycko) 37:40.
NAJLEPSZA OSTRÓDZIANKA: Monika Danelska 41:48, 2. Natalia Tyszer 47:22, 3. Ilona Kłokocka 48:52. NAJLEPSZY OSTRÓDZIANIN: 1. Damian Błaut 33:08, 2. Robert Schmidt 38:32, 3. Marcin Punpur 40:39