KulturaSzykujcie się na 23. Ostróda Reggae Festival, bilety są...

Szykujcie się na 23. Ostróda Reggae Festival, bilety są do nabycia w sieci

-

OSTRÓDA. Na ostatni weekend lipca Ostróda przywdzieje barwy czerwono-żółto-zielone i będzie filią muzyczną ambasady Jamajki w Polsce. W dniach 25-28 lipca zapraszamy na 23. Ostróda Reggae Festival 2024.

Za miesiąc z okładem, w dniach 25-28 lipca zapraszamy na 23. Ostróda Reggae Festival / Fot. Archiwum organizatora

Celebracja kultury pokoju, tolerancji i pozytywnej wibracji rozchodzącej się za pomocą dźwięków – takie rzeczy od lat są charakterystyczne dla Ostróda Reggae Festival. Tutaj na wyciągnięcie ręki jest inny, barwny
świat, pełen wszechotaczającego uśmiechu, szacunku i życzliwości. Spoiwem i powodem tego wyjątkowego zgromadzenia są melodie płynące z festiwalowych scen.

W czasach czysto użytkowego odbioru muzyki, reggae wciąż w magiczny sposób oddziałuje na ludzi wszystkich ras w każdym wieku, przyciągając spragnionych nie tylko dobrej rozrywki, ale również głębszych duchowych przeżyć. Ostróda Reggae Festival łączy klasykę z nowoczesnością, wzniosłą historię z
ekscytującą teraźniejszością szeroko pojętego reggae, przedstawia gwiazdy i wschodzące talenty z różnych miejsc globu, w oryginalny sposób czerpiące z drzewa jamajskich inspiracji. Oddaje im głos i pozwala zrozumieć kontekst ich przekazu.

Na czerwonej scenie będzie ogień podczas 23. edycji ORF / Fot. Archiwum organiztaora

ORF tradycyjnie rozpoczyna czwartkowy koncert polskich wykonawców w ostródzkim amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim. Na trzy kolejne dni swe bramy otworzy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. 3 Maja. Tam funkcjonować będą trzy sceny: Red Stage, czyli główna scena zespołów live, Green Stage, na której
zobaczymy i posłuchamy wokalistów, DJ’ów i producentów oraz Yellow Stage prezentującą sound systemy.

Natomiast obok stadionu w pobliskim Parku Collisa mieścić się będzie oficjalne pole namiotowe oraz strefy m.in. strefa dziecięca, strefa bazarowa, wioska afrykańska, strefy warsztatów i innych aktywności.

Na scenie głównej festiwalu Red Stage, wśród wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę, należy na pewno wymienić występ legendarnej amerykańskiej grupy Groundation z charyzmatycznym liderem Harrisonem Staffordem, powracającej do Ostródy po 11 latach. Wyjątkowo żywiołowi Dubioza Kolektiv z Bośni i Hercegowiny nigdy nie biorą żadnych jeńców, a ich koncerty wyciskają z wszystkich ostatni pot. Jamajkę na ostródzkim Red Stage reprezentują grupy Rootz Underground – pionierzy ruchu reggae revival, młoda aktywna siła Kingston EarthKry oraz Micah Shemaiah ze swoją uduchowioną ceremonią Rasta.

Fot. Archiwum organizatora

Z Francji przybywa utalentowany Bask z sercem na Jamajce David Cairol, którego album odbił się szerokim echem. Stałym elementem ostródzkiego klimatu są nieodłączne występy krajowych liderów: Vavamuffin, Mesajah, Tabu czy Damiana Syjonfam. Na Green Stage zobaczyć będzie można owoce współpracy polskiego producentów z zagranicznymi wokalistami – K-Jah Sound z synem Lee Scratch Perry’ego Omarem, Dreadsquad ze zjawiskową AngielkąDub Princess czy Singledread z Baronem Black.Sensacyjnie zapowiada się szalony show Dancehall Masak-Rahz udziałem 27Pablo, Mariki, RasLutyi Cheeby. Powraca Bas Tajpan oraz mistrz digitalnego reggae z Francji Manudigital. Pojawi się krajowy digitalny czarodziej Radikal Guru
wraz ze swym londyńskim odpowiednikiem Adamem Prescottem. Szwajcarski Little Lion Sound to czołówka nowoczesnej produkcji reggae z milionami followersów, a rumuńskiego Obeah można określić śmiałym sonicznym eksperymentatorem post punk hip-hop dub.

Fot. Archiwum organizatora

Oddzielny, pełen DJ’ów dub i reggae trzydniowy program zapewnia Yellow Stage, którym od dwóch lat zawiaduje lokalny kolektyw Roots Trippin. Za sprawą Molo Stage w sercu miasta będzie można poczuć trochę klimatu imprezy – selekcję z jamajskich winyli zapewni DJ Jammy Eye. Odbędą się tam również warsztaty taneczne. W festiwalową niedzielę uczestników festiwalu oraz mieszkańców miasta zaprosimy do magicznego świata handpanów. Niesamowity koncert wykonają Łukasz Dembiński i Szymon Cichy.

Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ostroda-reggae-festival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.

Pochodzący z Ostródy Krzysztof Wietek drugi raz mistrzem Polski w minifutbolu

MINIFUTBOL. Mamy wychowanka ostródzkiego Sokoła, który może wystąpić w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To Krzysztof Wietek, który grę w piłkę zaczynał w Sokole, teraz mieszka na Śląsku i drugi raz z kolei został mistrzem Polski w minifutbolu.

Strażacki dzień w Brzydowie, piana party na boisku, odznaki dla druhów i zabawa

GMINA OSTRÓDA. W lipcu też można, bo nieważne kiedy, ważna jest dobra zabawa. Na boisku w Brzydowie spotkali się druhowie z miejscowej OSP. Okazją do spotkania był Strażacki Dzień Dziecka w Brzydowie.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Fighterzy spotkali się na zamku, razem trenowali i pomogli Marcelowi [FOTO]

OSTRÓDA. Wakacyjne zajęcia z trenerami i instruktorami różnych sztuk walki odbyły się na zamkowym dziedzińcu. We wspólnym treningu uczestniczył - na ławce - burmistrz Ostródy. Fighterzy pomogli też choremu Marcelowi.

KGW Durąg przygotowało golonkę na gofrze i wygrało pierwszy etap Bitwy Regionów

GMINA OSTRÓDA. Rozpoczęła się kolejna edycja kulinarnej Bitwy Regionów organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W pierwszym etapie w Stawigudzie najlepiej gotowały panie z KGW w Durągu.

Musisz przeczytać

Kilka kontenerów mieszkańcy Ostródy zapełnili zużytymi oponami

EKOLOGIA. Ostródzianie super zareagowali na możliwość bezpłatnego pozbycia się zużytych opon samochodowych. Podczas kilkugodzinnej akcji na miejsce zbiórki przywieźli ponad 12 ton tych odpadów.

IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę... dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie