WIOŚLARSTWO-KAJAKARSTWO. Arkadiusz Stępka i Łukasz Błażejewski, trenerzy wioślarzy i kajakarzy Pumy Sokoła Ostróda płynnie pokonali dystans roku podczas podsumowania sezonu ostródzkich wodniaków.

Wioślarze i kajakarze Pumy Sokoła na chwilę wyszli z klubowych łódek i siłowni. Jednak za mocno od Jeziora Drwęckiego nie oddalili się, bo na podsumowaniu sportowego roku 2024 spotkali się w galerii ostródzkiego amfiteatru.
Ostródzcy wodniacy to twardziele, którzy mało kiedy narzekają, a najczęściej zaciskają zęby i nie patrząc na trudności ciężko zasuwają. Tacy byli obecni trenerzy wioślarzy – Arkadiusz Stępka – i kajakarzy – Łukasz Błażejewski, którzy byli etatowymi zawodnikami reprezentacji Polski. Mimo że czasy się zmieniają, to wodniacy Pumy Sokoła wzorem swoich szkoleniowców są w stanie zimą – o ile nie zamarznie jezioro – wsiadać do swoich łodzi i wiosłować. Dzięki temu teraz nie brakuje medalistów jak etatowy reprezentant Polski Jakub Olszewski. W jego ślady poszła Zuzanna Gruba. Wśród kajakarzy wzorem dla wielu jest masters Marek Mruk, mulitmedalista w Polsce, Europie i świecie. Z młodego pokolenia w jego ślady w kajaku płynie Szymon Furga.

Arek Stępka o Pumie Sokole kilkukrotnie podczas podsumowania powiedział klubik. To już jednak lekkie przekłamanie, ponieważ skoro zawodnicy muszą autobusem jeździć na regaty oznacza, to że w Ostródzie mamy już klub z sekcjami wioślarską i kajakową. Stowarzyszenie to mieszanka pokoleń, ponieważ trenują dzieci, młodzież, młodzieżowcy, seniorzy oraz swoje pasje rozwijają mastersi. Wszystkim zawodnikom oraz sponsorom i osobom zaangażowanym w działalność Pumy Sokoła trenerzy Stępka i Błażejewski podziękowali podczas spotkania w amfiteatralnej galerii.

Działalność klubu to nie tylko wiosłowanie. W ubiegłym roku Puma Sokół dorobił się nowego pojazdu klubowego, korzystał też z programy Młode polskie wiosła. Co najważniejsze przy okazji mowy o szkoleniu dzieci i młodzieży przez wszystkie przypadki odmieniane było słowo – bezpieczeństwo. I tak ma być.
