SportW starciu Dum górą Duma Warmii, radość w Zwierzewie,...

W starciu Dum górą Duma Warmii, radość w Zwierzewie, trzy porażki w okręgówce

-

PIŁKA NOŻNA. 11. kolejka na boiskach IV ligi i klasy okręgówki była średnio udana dla naszych zespołów. W Olsztynie przegrał czwartoligowy Sokół. Na boiskach okręgów tylko Kormoran wygrał, przegrały Płomień, Huragan i LKS Tyrowo.

Radość piłkarzy Dumy Warmii po zwycięstwie nad Dumą Mazur / Fot. FB Stomil Olsztyn

Duma Warmii na piłkarskim pomniku PRL-u przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie w spotkaniu 11. kolejki IV ligi zmierzyła się z Dumą Mazur. To znaczy olsztyński Stomil zmierzył się z Sokołem Ostróda. Olsztynianie, którzy powoli rozkręcają w czwartoligowej rywalizacji, może nie zdominowali ostródzian, ale wykorzystali ich słabe punkty.

– Ten mecz praktycznie rozstrzygnął się po naszych błędach indywidualnych, których my popełniliśmy za dużo – skomentował Marek Śnieżawski, trener Sokoła, który przed laty jako zawodnik wprowadził Stomil z IV do III ligi. – Gospodarze na nie stłamsili, ani my też nie zdominowaliśmy olsztynian. Element, o których wspomniałem na początku zdecydował o naszej porażce.

Olsztynianie szybko poukładali sobie tematy na murawie przy Piłsudskiego. Już w 10. min Patryk Czarnota otworzył wynik. Później drugiego gola dołożył Shoto Unno. Tuż przed przerwą straty zmniejszył Michał Kiełtyka. Jednak po zmianie stron gospodarze szybko wrócili do dwubramkowego prowadzenia i w tym stanie dotrwali do końcowego gwizdka arbitra.

Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda 3:1 (2:1) 
1:0 - Patryk Czarnota (10), 2:0 - Shoto Unno (33), 2:1 - Michał Kiełtyka (45), 3:1 - Przemysław Klugier (49)
Piłkarze LKS Tyrowo pierwszy raz zmierzyli się w oficjalnym meczu z Jeziorakiem / Fot. infoilawa.pl

Historia zadziała się na modernizowanym stadionie miejskim w Iławie. Tam w meczu grupy 2 klasy okręgowej naprzeciw siebie stanęli piłkarze Jezioraka Iława i LKS Tyrowo. Wydarzenie historyczne, ponieważ oba zespoły pierwszy raz zmierzyły się w oficjalnym spotkaniu o punkty. W pierwszych 45 minutach za wiele nie działo się na murawie przy ul. Sienkiewicza. Jednak druga część spotkania wynagrodziła kibicom wcześniejszą nudę, o ile nudzili się.

Do 51. min bramkarz LKS Tyrowo utrzymywał czyste konto w Iławie / Fot. infoilawa.pl

Nuda spowodowana brakiem bramek zakończyła się w 51. min. Wtedy to rzut karny na gola zamienił były piłkarz ostródzkiego Sokoła Michał Jankowski. Kibice Jezioraka krótko radowali się z prowadzenia, bo za trzy minuty na 1:1 trafił Błażej Chyrzyński.

Podrażnieni utratą bramki gospodarze szybko chcieli odzyskać prowadzenie, jednak tyrowianie skutecznie utrudniali im zadanie. W końcu jednak kolejny były zawodnik Sokoła Hubert Otremba zdobył zwycięską bramkę, po szybko rozegranym rzucie wolnym przez iławian.

Jeziorak Iława - LKS Tyrowo 2:1 
Bramka dla LKS Tyrowo: Błażej Chyrzyński

Serię pięciu meczów bez zwycięstwa w mega efektownym stylu przerwali piłkarze Kormorana Zwierzewo. Po trzech spotkaniach, w których pod wodzą trenera Michała Maja zwierzewianie stracili 21 bramek wreszcie ekipa z gminy Ostróda zagrała za trzy punkty. Było to możliwe w konfrontacji z Polonią Iłowo. Na pochwały zasłużyli wszyscy zwierzewianie, którzy pojawili się na murawie, ale szczególnie dobrze 11. kolejkę spotkań zapamięta Dominik Wasiak.

Goście w Zwierzewie długo udanie bronili dostępu do własnej bramki. Jednak w 38. min na 1:0 trafił Dima Martyniuk. Jeszcze przed przerwą arbiter podyktował rzut karny dla Kormorana i z 11 metrów trafił Wasiak. Ponownie ten sam piłkarz błysną przy kolejnych stałym fragmencie gry. Podczas rozgrywania rzutu rożnego wbiegł na bliższy słupek i głową strzelił na 3:0. Gospodarze nie odpuścili i ruszyli po kolejne gole, po sztuce dołożył jeszcze Kuba Janczarek i Wasiak.

Kormoran Zwierzewo - Polonia Iłowo 5:1 
Bramki dla Kormorana: Dominik Wasiak 3, Jakub Janczarek, Dima Martyniuk

Nowy trener Huraganu Morąg Kamil Kowalski nie ma łatwego startu. Zaczął od porażki na własnym boisku z Płomieniem Turznica. W sobotę morążanie wybrali się do Biskupca na mecz z Ossą i źle trafili. Gospodarze byli świeżo po zmianie szkoleniowca, po tym jak podziękowano za współpracę Remigiuszowi Sobocińskiemu. Piłkarze Ossy mocno ruszyli i po 45minutach prowadzili 4:0. W drugiej połowie Huragan też nie nawiązał walki i rywalizację zakończył wysoka porażką.

Ossa Biskupiec - Huragan Morąg 7:1 
Mateusz Szymański pogrążył swoich kolegów z Płomienia / Fot. Marcin Tchórz

Dziwny przebieg miało spotkanie w Turznicy, gdzie Płomień podejmował Motor Lubawa. Po golach Romana Śnieżawskiego z rzutu karnego i po przerwie w 55. min Krystian Jarzyna. Wydawało się, że z dwubramkowym prowadzeniem gospodarze nie zakończą meczu bez punktów. I znowu potwierdziła się nieprzewidywalność sportu. Goście ambitnie zabrali się za odrabianie strat, a z uporem pomagał im były zawodnik Płomienia Mateusz Szymański. Lubawianie z nawiązką odrobili straty. W 90. min na 3:2 miejscowych „dobił”… Mati Szymański. W doliczonym czasie gry Motor zdobył jeszcze jedną bramkę.

Płomień Turznica - Motor Lubawa 2:4
Bramki dla Płomienia: Roman Śnieżawski (karny), Krystian Jarzyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Ostatni dzień zapisów do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, zapraszamy

OSTRÓDA. Środa (10 czerwca) to ostatni dzień zapisów online do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. O godz. 23.59 lista startowa w sieci zostanie zamknięta. We wtorek przed północą zapisanych było 241 biegaczy. Na półmaraton zapraszamy 21 czerwca.

W środę czas na finał, Sokół powalczy o piąty Wojewódzki Puchar Polski

PIŁKA NOŻNA. W środę o godzinie 19 stadion przy ul. 3 Maja w Ostródzie stanie się areną jednego z najważniejszych meczów sezonu. Sokół Ostróda zmierzy się z Tęczą Biskupiec w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze staną przed szansą zdobycia piątego trofeum w historii klubu.

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem

PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.

Druhowie z OSP Kalnik zdetronizowali strażaków ochotników z OSP Jurki

GMINA MORĄG. Druhny i druhowie z 13 jednostek OSP w gminie Morąg aktywnie spędzili Gminny Dzień Strażaka. Na stadionie miejskim w Morągu najpierw odebrali medale i podziękowania, a później wystartowali w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Musisz przeczytać

Ostatni dzień zapisów do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, zapraszamy

OSTRÓDA. Środa (10 czerwca) to ostatni dzień zapisów online do 10. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. O godz. 23.59 lista startowa w sieci zostanie zamknięta. We wtorek przed północą zapisanych było 241 biegaczy. Na półmaraton zapraszamy 21 czerwca.

W środę czas na finał, Sokół powalczy o piąty Wojewódzki Puchar Polski

PIŁKA NOŻNA. W środę o godzinie 19 stadion przy ul. 3 Maja w Ostródzie stanie się areną jednego z najważniejszych meczów sezonu. Sokół Ostróda zmierzy się z Tęczą Biskupiec w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze staną przed szansą zdobycia piątego trofeum w historii klubu.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie