SIATKÓWKA. Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie była bezkonkurencyjna w 27. Turnieju Służb Mundurowych. W drodze do tytułu mistrzowskiego policjanci wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta.

Kiedy z Ostródzie rozgrywany był pierwszy turniej siatkówki służb mundurowych nie było jeszcze hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, a niektórych uczestników piątkowego turnieju nie było jeszcze na świecie. Pierwsze zmagania mundurowych odbyły się w hali nie istniejącego od ponad 20 lat Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (MOS) – już wtedy tam śmierdziało – a w Ostródzie były dwie jednostki wojskowe „białe” i „czerwone” koszary. Bywały lata, kiedy pod siatką do rywalizacji stawało osiem i więcej drużyn.

W piątkowy wieczór w hali OCSiR mundurowi po raz 27. stanęli do rywalizacji o mistrzostwo Ostródy. Na parkiecie pod siatką współzawodniczyło pięć zespołów. Faworytami rywalizacji były drużyny Policji i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Los okazał się przekorny i sprawa mistrzostwa rozstrzygnęła się już w pierwszej kolejce. Naprzeciw siebie stanęli policjanci i leśnicy. Na dystansie trzech setów lepsza była Policja, która wygrała 2:1.

Później policjanci i leśnicy wygrali wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. Policja zajęła 1. miejsce, na 2. pozycji sklasyfikowani zostali Leśnicy, a na 3. stopniu podium siatkarskie zmagania zakończyła drużyna występująca pod szyldem Ratownictwo. Kolejne miejsca zajęła reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, a tabelę zamknęli druhowie z OSP Ostróda.




