GMINA MORĄG. Piosenką i tańcem mieszkańcy Morąga oraz okolicznych miejscowości świętowali Dzień Niepodległości. Na scenie wypełnionego po brzegi kina Narie Poloneza zatańczył m.in. Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga.

Hymn, przemówienie burmistrza, a później włodarz Morąga Tomasz Orłowski tanecznie rozpoczął koncert okolicznościowy w Święto Niepodległości, następnie zatańczył Poloneza z członkami morąskiego Koła Niewidomych oraz Emerytów i Rencistów.

Później w pełnym widzów i wykonawców kinie Narie na scenie wystąpili wokaliści. Byli to laureaci 15. Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Szlakiem Niepodległości”.

Były to popisy wokalne w wykonaniu reprezentantów kilku pokoleń. Na jednej scenie zaprezentowały się grupy 6-latków i na przykład Chór Seniora Morążanie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie na patriotyczną nutę. Po blisko dwóch godzinach występów wokalnych koncert zakończył Polonez wykonany przez grupę Babie Lato z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu.




