GMINA MORĄG. Nie było ich 107 na 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mocnych 30 morsów morąskiego „Szronu” weszło do jeziora Narie na plaży w Bogaczewie. Po wyjściu z wody wszyscy byli Biało-czerwoni.

Morsy z morąskiego „Szronu” nie w niedzielę, ale we wtorek zjechały do Bogaczewa by dać nura do jeziora Narie. Okazja była niecodzienna – 107. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – dlatego nastąpiło odejście od cotygodniowej tradycji niedzielnych kąpieli. Na plaży głównej w Bogaczewie stawiło się 30 morsów z Morąga oraz okolic i wzięli udział w kąpieli patriotycznej. Biało-czerwone barwy zdominowały niepodległościowe zanurzenie w zimnej wodzie jeziora Narie.

Jak już wspomnieliśmy morsy ze „Szronu” Morąg spotykają się w Bogaczewie co niedzielę i namawiają do udziału w cotygodniowych wspólnych kąpielach.
– Zapraszamy każdego, kto chce w miłej atmosferze spędzić niedzielę – zachęcają morąskie morsy. – Spotykamy się często z okazji różnych wydarzeń, które akurat wypadają w kalendarzu. Jesteśmy radośni, otwarci i mamy pozytywne nastawienie. Zawsze można nas odwiedzić i przynajmniej pokibicować.

Wejście do wody – bezpłatne, Zdrowie – bezcenne!
Zdjęcia Adam Polak



