WARMIA I MAZURY. Najmniej 5 tysięcy, maksymalnie 30 tysięcy złotych dofinansowania może uzyskać na jeden złożony wniosek gmina podczas 4. edycji konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”. Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu.

Konkurs „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” jest skierowany do wszystkich gmin z województwa warmińsko-mazurskiego. Na wsparcie finansowe mogą liczyć zadania związane m.in. z mikro- i małą retencją wód opadowych i roztopowych, tworzeniem wspólnych przestrzeni zielonych, rozwiązaniami tzw. zielonej architektury, czynną ochroną siedlisk przyrodniczych i gatunków chronionych czy też poprawą jakości powietrza i transformacją energetyczną.
– Celem przedsięwzięcia od początku było podnoszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę stanu środowiska i to się wspaniale u nas przyjęło – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – Dużo dobrego już udało się zrobić, ale nadal mamy co poprawiać i cieszę się, że robimy to wspólnie z samorządami lokalnymi.
Nabór wniosków potrwa od 9 marca do 8 kwietnia. Więcej szczegółów dotyczących konkursu 👉🏻 TUTAJ.



