PIŁKA NOŻNA. Całe piłkarskie Braniewo żyje dzisiejszym półfinałem Wojewódzkiego Pucharu Polski, w który tamtejsza Zatoka podejmie Sokoła Ostróda. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Na zwycięzcę tej rywalizacji w finale czeka już Tęcza Biskupiec.

We wtorkowy wieczór biskupiecka Tęcza pierwsza zameldowała się w finale obecnej edycji WPP. Piłkarze z Biskupca w półfinałowym pojedynku wygrali 3:1 ze Startem Biskupiec.
W środę wieczorem przed, a może po godzinie 20 poznamy drugiego finalistę. Ten wyłoniony zostanie w Braniewie. Tam liderująca w grupie 2 klasy okręgowej Zatoka podejmie czwartoligowców ostródzkiego Sokoła. Braniewskie „Smoki” w obecnej edycji rozgrywek WPP legitymują się zdecydowanie lepszym bilansem bramkowym (36:2) od podopiecznych Marka Śnieżawskiego (29:4).

Braniewianie równie dobrze radzą sobie w rozgrywkach grupy 2 okręgówki. Zajmują 1. miejsce z 12-punktową przewagą nad wiceliderem. W rozgrywkach ligowych Zatoka w tym sezonie przegrała tylko dwa spotkania. Ostatni raz całkiem niedawno, bo 11 kwietnia 0:3 braniewskie „Smoki” przegrały z Ossą Biskupiec.
Tymczasem dla Ostródzian udział w rozgrywkach pucharowych to ostatnia szansa na zdobycie jakiegoś trofeum w sezonie 2025/26. Czwarty zespół IV ligi stoi przed szansą na wywalczenie piątego pucharu w klubowej historii.
W tym celu „Trójkolorowym” zostały do zrobienia dwa kroki. Pierwszy dzisiaj wieczorem, pokonanie braniewskich „Smoków” otworzy drogę do finału, w którym czeka biskupiecka Tęcza, pokaźny czek za triumf w rozgrywkach oraz przepustka do rywalizacji centralnej.



