DUATHLON. Sandra Kopiczko i Maciej Wiśniewski, triathloniści z Tritosfery Ostróda bardzo dobrze zaprezentowali się na mistrzostwach Polski w duathlonie. Byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych na trasie rowerowej i biegowej w Czempiniu.

Najpierw bieg, później jazda na rowerze i na koniec znowu bieg. Tak w wielkim skrócie wyglądała rywalizacja na trasie duathlonu podczas mistrzostw Polski w Czempiniu. Na zawody do Wielkopolski udali się reprezentujący ostródzką Tritosferę, spece, zawodnicy i trenerzy triathlonu Sandra Kopiczko i Maciej Wiśniewski. Oboje wystartowali na średnim dystansie i w swoich kategoriach zaprezentowali się modelowo na medal.
Oboje zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych, a dodatkowo zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji OPEN rywalizacji. Maciej Wiśniewski w kategorii Open zmagania biegowo-rowerowe zakończył na 5. miejscu i był najlepszy w swojej kategorii.

Sandra Kopiczko wśród kobiet nabiegała i na rowerze wykręciła w 2. miejsce, zaś w kategorii K25 była najszybsza.
– imponujący występ zanotowała Sandra, zdominowała swoją kategorię wiekową i znalazła się w ścisłej czołówce zawodów – skomentował Maciej Wiśniewski. – Ze swojego występu też jestem zadowolony, to kolejny bardzo udany start w tym sezonie i potwierdzenie wysokiej formy w rywalizacji duathlonowej oraz triathlonowej.
Oboje zawodnicy, podkreślają, że sukcesy odniesione m.in. w Czempiniu są jednocześnie początkiem większego projektu związanego z rozwojem triathlonu w Ostródzie. Maciej i Sandra zaangażowali się w rozwój lokalnego klubu triathlonowego, który ma integrować sportowców, wspierać młode talenty oraz promować aktywny styl życia w regionie.
– Chcemy pokazać, że w Ostródzie można rozwijać triathlon na wysokim poziomie i budować środowisko sportowe skupione wokół tej dyscypliny – podkreśliła trenerka Sandra Kopiczko.



