GMINA MORĄG. W 110. rocznicę urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego Szkole Podstawowej w Łącznie nadano jego imię. Było to w 2011 roku. W piątek społeczność szkolna oraz mieszkańcy podmorąskiej wsi świętowali z okazji jubileuszu 15-lecia od kiedy rotmistrz Pilecki został patronem placówki.

Dyrektor szkoły w Łącznie Dariusz Gościniak na 15. rocznicę nadania placówce imienia rotmistrza Witolda Pileckiego zaprosił na uroczystości rocznicowe wielu zacnych gości. Wśród zaproszonych byli m.in. siostrzeniec patrona szkoły w Łącznie Andrzej Marek Ostrowski urodzony w 1938 roku. Nie był to jedyny przedstawiciel rodziny rotmistrza, przyjechał też prawnuk Krzysztof Kosior.
Organizatorzy zadbali też o uroczystą oprawę wydarzenia. Po mszy spod kościoła pod szkołę w Łącznie uczestnicy wydarzenia przeszli przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Wydarzeniu towarzyszyła też kompania reprezentacyjna wojska Polskiego.

Na okoliczność 15-lecia nadania Szkole Podstawowej im. Witolda Pileckiego na jednej ze ścian budynku szkolnego namalowany został mural rotmistrza. Wszystkim uczestnikom wydarzenie dane było w sąsiedztwie zacnego muralu złożyć wieńce kwiatów pod pamiątkową tablicą.
Później wszyscy przenieśli się do hali sportowej, w której odbył się program artystyczny nawiązujący do życia i historii wojskowej rotmistrza Witolda Pileckiego.




