GMINA MORĄG. We wtorek (19 maja) Morąg będzie powiatową stolicą integracji i tolerancji. Ulicami miasta przejdzie Marsz Godności, a w Parku Miejskim odbędzie się happening „Równość to my”. Morążanie pokażą, że razem tworzymy świat bez barier.

Różnorodność nie wyklucza, ale wzbogaca. „Marsz Godności” po raz kolejny przejdzie ulicami Morąga. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ich opiekunowie, uczniowie morąskich szkół, samorządowcy zapowiadają swój udział w wielkim święcie tolerancji.
O tym,że razem tworzymy świat bez barier udowodnimy podczas spaceru ulicami Morąga. Uczestnicy przejdą spod siedziby morąskiego WTZ do Parku Miejskiego w Morągu. Marsz Godności & Happening „Równość to my” odbędę się podczas Morąskich Dni Osób z Niepełnosprawnością.
Marsz wyruszy o godz. 10.30. Natomiast po przybyciu do Parku Miejskiego na godz. 11 zaplanowany został happening „Równość to my”. W happeningowej agendzie:gry terenowe występy muzyczne, atrakcje dla dzieci, quiz, symulacje i warsztaty.
Wydarzeniu patronuje Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga. Do wspólnej integracji i zabawy zaprasza organizator – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Morągu.
Śmiało dołączajcie go uczestników marszu i happeningu – udowodnijmy, że równość łączy.




