WĘDKARSTWO. Na Kanale Ostródzko-Elbląskim w okolicach Miłomłyna z wędkami w dłoniach rządzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłomłynie. Uzyskali najlepszy wynik podczas wędkarskich mistrzostw Warmii i Mazur, zdobywając drużynowe mistrzostwo województwa.

– W zawodach wystartowało stu uczniów reprezentujących szesnaście szkół – powiedział Dariusz Gergola, organizator mistrzostw. – Na starcie stanęło 35 dziewcząt oraz 65 chłopców, którzy rywalizowali w sportowej atmosferze.
Zawodnikom dopisały warunki pogodowe i ryby, dzięki czemu emocji nie brakowało od początku do końca zawodów. Młodzi wędkarze wykazali się dużymi umiejętnościami, cierpliwością i sportowym duchem rywalizacji. Po zważeniu wszystkie złowione ryby wróciły bezpiecznie do wody. Przy okazji wędkarskiego współzawodnictwa wydarzenie było jednocześnie okazją do integracji młodzieży i promocji aktywnego wypoczynku na łonie natury.
WYNIKI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTW W WĘDKARSTWIE
Dziewczęta młodsze: 1. Lena Warmińska 745 g (SP Miłomłyn), 2. Wiktoria Piętka 740 g (SP Miłomłyn), 3. Zosia Skarżyńska 730 g (SP2 Ostróda); grupa starsza dziewczęta: 1. Gabriela Jergoła 1640 g (SP1 NML), 2. Maja Warmińska 1580 g (SP Miłomłyn), 3. Nadia Furtak 1295 g (SP1 Ostróda).
Chłopcy młodsi: 1. Mikołaj Bartosiewicz 1885 g (SP1 Ostróda), 2. Szymon Furtak 1055 g (SP1 Ostróda), 3. Antoni Brodecki 725 g (SP Szyldak); chłopcy starsi: 1. Ignacy Kalinowski 1930 g (SP2 Ostróda), 2. Antek Czerniawski 1360 g (SP4 Ostróda) 3. Dominik Robaczewski 1320 g (SP1 NML).
Klasyfikacja drużynowa: 1. SP Miłomłyn, 2. SP1 Nowe Miasto Lubawskie, 3. SP1 Ostróda.




