KARATE KYOKUSHIN. Z dwoma medalami z mistrzostw Europy w Bułgarii wrócą zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Jan i Mateusz Kajetanek. Po sobotnim sukcesie Jana dzień później miejsce na podium wywalczył Mateusz.

Mateusz Kajetanek był jednym z pewniaków do wywalczenia medalu podczas zawodów czempionatu Starego Kontynentu, jakie rozegrane zostały w weekend w Bułgarii. Zawodnik OKKK nie zawiódł swoich sympatyków. Podopieczny Artura Małża staną do rywalizacji wśród juniorów w kategorii wagowej do 55 kg.
W konkurencji kumite Mateusz Kajetanek od początku rywalizacji zmierzał w kierunku podium. Spokojnie realizował plan na turniej i dotarł do finału. Wcześniejsze walki okazały się jednak bardzo wyczerpujące dla juniora OKKK. Podczas finałowego starcia z reprezentantem Mołdawii zawodnikowi z Ostródy odnowił się stary uraz. Kontuzja nie pozwoliła stoczyć walki na maksimum możliwości. Mateusz Kajetanek zszedł z maty pokonany z tytułem wicemistrza Europy. Barwo!




